-
Співвідношення NPK: що означають цифри на добривах і як зробити вибір?
23 декабря 2022 [Статьи]
Різноманітність добрив може збити з пантелику особливо початківців садівників. На етикетках бачимо три числа (наприклад, 15-15-15, 13-40-13 і 30-10-10), а також літери NPK. Чим добрива з різним співвідношенням поживних речовин відрізняються одне від одного? Яке добриво вибрати для різних культур? Читайте у цій статті.
-
Калійні добрива
7 декабря 2022 [Статьи]
Калійні добрива дуже важливі для рослин. Калій – це значущий елемент для них, на якому тримається весь їх життєвий потенціал. Внесення калійних добрив ігнорувати не можна, тим більше, що добрива, у складі яких є калій, безліч, і можна вибрати найбільш відповідне для типу ґрунту вашої ділянки та рослин, які ви вирощуєте. Що таке калійні добрива? Види калійних добрив та їх застосування - читайте у статті.
-
Чим відрізняється подвійний суперфосфат від суперфосфату?
6 декабря 2022 [Статьи]
Який суперфосфат краще – подвійний чи звичайний? Почнемо з того, що фосфор потрібний усім культурам для зростання, формування зав'язі та підвищення імунітету. Щоб уникнути дефіциту цього мінералу, застосовують підживлення спеціальним добривом із підвищеним вмістом фосфору – суперфосфатом, який буває звичайним та подвійним. Але перш ніж вносити його важливо знати, чим відрізняється подвійний суперфосфат від простого.
-
Пурпурова плямистість малини: 5 кращих фунгіцидів для її лікування
24 ноября 2022 [Статьи]
Пурпурова плямистість (або д і дімелла) – поширене захворювання малини, яке за відсутності лікування поступово призводить до загибелі рослини. Повністю позбутися хвороби не можна через особливо високу стійкість збудника. Однак знизити темпи розвитку пурпурової плямистості за допомогою лікувальних і профілактичних заходів і досягти хорошого врожаю все ж цілком можливо. Як боротися з пурпуровою плямистістю малини - читайте у статті.
-
Як застосовувати бурштинову кислоту для рослин
24 ноября 2022 [Статьи]
Підживлення будь-яких кімнатних рослин та розсади бурштиновою кислотою – це ефективний спосіб зміцнити її імунітет та прискорити зростання. Бурштинова кислота добре впливає на рослини на всіх етапах їх розвитку. Її часто застосовують для підживлення під час росту і перед висадкою розсади. Як правильно підгодувати рослини бурштиновою кислотою читайте у цій статті.
-
Яка кількість насіння в 1 грамі
27 октября 2022 [Статьи]
Осінь - чудова пора, щоб підбити підсумки дачного сезону і не поспішаючи підготуватися до наступного. Нині є хороша можливість купити насіння зі знижками та ще за цінами цього року. А щоб розуміти, скільки насіння потрібно придбати, ми зробили для вас таблицю вагових характеристик насіння найпопулярніших культур. Таблицю ви можете завантажити та використати за потребою. Посилання знайдете наприкінці статті.
-
Догляд за кімнатними рослинами восени та взимку: 7 головних правил
26 октября 2022 [Статьи]
У холодну пору року важливо скоротити полив, стежити за температурою в кімнаті і не перестаратися з добривами. Розповідаємо про ці та інші правила догляду за кімнатними рослинами, які допоможуть пережити їм зимову сплячку. Зі статті дізнаєтесь які добрива слід використовувати, як захистити кімнатні рослини від хвороб та шкідників у осінньо-зимовий період.
-
Знезараження ґрунту від грибкових інфекцій
13 октября 2022 [Статьи]
Неналежний догляд за ґрунтом з часом призводить до накопичення в ньому патогенних мікроорганізмів, які провокують захворювання рослин і, відповідно, втрату врожаю. Найбільшу шкоду городнім культурам завдають грибкові інфекції (фітофтороз, ризоктоніоз, парша, альтернаріоз, гнилі), які скорочують урожайність на 50-100%. Іноді грибкова інфекція здатна за 1-3 доби повністю знищити живі рослини. Однією з причин таких спалахів є високий інфекційний фон ґрунту. Тому земля потребує грамотної обробки та знезараження. Способи знезараження ґрунту - у цій статті.
-
Чим підгодувати хвойні восени?
6 октября 2022 [Статьи]
Хвойні культури, здебільшого, невибагливі. Тому їх використовують не тільки в декоративному озелененні, але і для створення суто практичних посадок. Але в яких би цілях ви не вирощували хвойні, догляд їм знадобиться все одно. Один із важливих етапів догляду за хвойними – осінні підживлення. Коли та чим проводити осінні підживлення хвойних - в статті.
-
Як підготувати сад та город до зими?
16 сентября 2022 [Статьи]
Восени справ на ділянці ще багато. Тепер вони зовсім іншого характеру, аніж влітку, коли ми садили, пололи, вносили багаті азотом добрива, збирали та заготовляли врожай. Зараз настає час віддячити саду та городу за щедрість і правильно підготувати їх до зимового відпочинку. 7 головних правил підготовки саду та городу до зими у цій статті.
-
Як посадити грушу восени?
12 сентября 2022 [Статьи]
Осінь – гарний період для посадки ягідних дерев та чагарників. Помірні температури, висока вологість і тривалість світлового дня, що зменшується, сприяють високій приживаності саджанців. Саджанці груші, висаджені восени, встигають адаптуватися до нового місця та підготуватися до зимівлі. Коли та як посадити грушу восени читайте у статті.
-
Осінні добрива для рослин
31 августа 2022 [Статьи]
Урожай на городах та в саду вже практично зібраний, ще трохи і перші заморозки. Здається, що головні садово-городні справи вже завершено, залишаться осінні обрізки та укриття культур. Але не поспішайте, є ще важливий і потрібний етап догляду за рослинами - осіння підгодівля багаторічників, плодових дерев і чагарників. Навіщо потрібні осінні підгодівлі? Читайте у статті
-
Чому не діють засоби захисту рослин?
21 июня 2022 [Статьи]
Часто городники скаржаться, що куплені препарати не дають очікуваного ефекту проти шкідників чи хвороб. Вкладено немало труда, часу та грошей, а результат нульовий. В чому причина? Їх кілька, про них розповімо у статті
-
Чим підгодувати плодові дерева та чагарники у період зав'язі та наливання плодів
20 июня 2022 [Статьи]
Догляд за плодовими деревами та ягідними культурами в період зав'язі та наливу плодів немислимий без повноцінного підживлення. Саме в цей час рослини найбільше потребують різних поживних речовин. Дефіцит окремих елементів призводить до запізнення зростання пагонів та листя та опадання зав'язі. Надалі таке голодування виливається у суттєве зниження врожайності культур. Кращі добрива для підгодівлі плодових дерев та чагарників у цей період - читайте у статті.
-
Які овочі та зелень можна посадити в червні?
9 июня 2022 [Статьи]
Можливо, ви думаєте, що в червні вже надто пізно щось садити, і все вже має рости на своїх місцях. Але хоч і настало літо, цього місяця ще є що посіяти та посадити. Існує чимало овочів, які не пізно садити у червні . Якщо у вас ще залишилося місце на грядках і ви не знаєте, що на них посадити цього місяця – читайте про це у статті.
-
Нитроаммофоска: правила и нормы внесения
18 февраля 2022 [Статьи]
Нитроаммофоска – одно из самых популярных минеральных удобрений. Регулярное внесение нитроаммофоски поможет растениям правильно развиваться, соответственно, вы получите лучшие урожаи. Нитроаммофоска поможет адаптироваться растениям на новом месте, продлит период цветения, повысит зимостойкость культур. Она хорошо растворяется в воде, поэтому популярна как удобрение для внекорневых подкормок.
-
Плетистые розы: самые популярные сорта с описанием и фото
10 февраля 2022 [Статьи]
Плетистые розы очень популярны, и не зря. Если правильно выбрать сорт плетистой розы, она станет шикарным украшением в любом саду. Плетистые розы отличаются привлекательным видом, они нетребовательны в уходе, устойчивы к заболеваниям, многие сорта цветут непрерывно весь сезон и не теряют своих характеристик много лет. В статье - Топ 3 популярных сортов плетистых роз.
-
Плесень на рассаде: как бороться
7 февраля 2022 [Статьи]
Сезон посева семян на рассаду в полном разгаре. Куплены семена, подготовлены емкости для рассады и грунт. Иногда в первые дни после посева семян на поверхности появляется белый пушок, плесень – почвенная негативная микрофлора. Плесень поражает семена и молодую рассаду. Почему появилась плесень и как с ней бороться – расскажем в статье.
-
Какие овощи лучше выращивать рассадой
2 февраля 2022 [Статьи]
Выращивать рассаду самостоятельно или купить готовую – вопрос важный. Многим знакомо разочарование от результатов покупной рассады, когда покупаешь сеянцы томата Бычье Сердце, высаживаешь, заботишься, тратишь силы и время, а по итогу собираешь вместо крупных помидоров черри. Чтобы избежать неприятных сюрпризов, лучше вырастить самостоятельно здоровую и качественную рассаду. В статье – самые важные овощи, которые можно вырастить рассадой.
-
Выращивание рассады баклажанов
31 января 2022 [Статьи]
Выбор семян баклажан для посадки – дело непростое. Разнообразие сортов, устойчивых к заболеваниям, неприхотливых в уходе и с высокими вкусовыми качествами впечатляет. Баклажаны фиолетовые, белые, черные, полосатые, разнообразной формы – какой сорт выбрать? Все они хороши своими особенностями и имеет смысл вырастить на участке разные сорта баклажанов.