3 головних правила пересадки кімнатних рослин навесні

3 головних правила пересадки кімнатних рослин навесні

4 апреля 2020

Кімнатні рослини прикрашають наше житло та створюють у нього атмосферу затишку. Але щоб вони були гарними та здоровими – треба за ними регулярно доглядати. І це не тільки вчасно полити, необхідно створити їм гарні умови, підходяще освітлення, температуру та вологість повітря. А ще зробити своєчасну та правильну пересадку. Краще це робити навесні.

1. Правильний ґрунт для пересадки кімнатних рослин

Майже всі рослини, які є у нас вдома  вихідці з дикої природи, росли вони на різному ґрунті і у різних умовах. Тому підібрати правильний субстрат – це важливий момент. субстрат для рослин ECO PLUS

Аби не помилитися – краще за все купити готові субстрати для кімнатних рослин. Адже зараз є ґрунти для усіх видів рослин – для пальм, для квітучих рослин, для декоративно-листяних, спеціальні субстрати для орхідей та багато інших.

Також потрібну ґрунтосуміш можна приготувати самостійно, взявши за основу універсальний ґрунт. При складанні суміші врахуйте наступне:

Сукулентам та кактусам не потрібен родючий ґрунт. Головне, щоб він мав добру повітропроникність. Тому до універсального ґрунту (2 частини) додайте річного піску (1 частину) та вермікуліт (1 частину).

Пальми надають перевагу пухким повітропроникним ґрунтам, для них зробіть наступну суміш: універсальній ґрунт (2 частини), та по 1 частині торфу або кокосового субстрату та агроперліту.

Сенполіям або фіалкам треба слабкокислий ґрунт. Змішайте торф, вермікуліт та мох сфагнум.

горщики для рослин

Для рослин з сімейства кактусових змішайте у рівних долях універсальний ґрунт та субстрат для орхідей.

2. Правильний горщик для кімнатних рослин

Від правильно обраного горщика залежить успіх пересадки кімнатних рослин. У нашому магазині великий вибір горщиків для кімнатних рослин різноманітної форми та об’єму. При виборі зверніть увагу на наступне:

У сукулентів та кактусів слабо розвинена коренева система, тому для них оберіть широкі неглибокі горщики. Також це правило відноситься до рослин, які розмножуються розетками та вусиками – папоротники, бромелієві, наприклад).

Для пальм обирайте досить глибокі горщики, бо вони мають потужну кореневу систему.

Загальне правило при виборі горщика при пересадці рослин – керуйтеся розміром квітки, яка вона має сьогодні. Новий горщик повинен бути на пару сантиметрів більшим, не беріть «на виріст». Це виключить проблему закисання ґрунту, що відбувається, коли горщик завеликий.

3. Дренаж

керамзит

Зверніть увагу на дренажні отвори у горщику, вони повинні бути досить великими. Дрібні отвори швидко заб’ються та не будуть пропускати зайву воду, а це призведе до підгнівання коренев та закисання ґрунту. 

Дренаж буде сприяти кращому проходженню залишків води та забезпечить корінню доступ повітря. Шар дренажу повинен бути не менше 1/5 висоти горщика, навіть більше. Для дренажу підійде керамзит, в який можна ще добавити вермікуліт.  

Пересадка кімнатних рослин - обов'язкова та важна умова при вирощуванні кімнатних рослин.  Зробите це правильно - пересадка не стане для квітів стресом, а, скоріше навпаки - дасть поштовх до зростання і цвітіння.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*