5 головних шкідників томатів та боротьба з ними

5 головних шкідників томатів та боротьба з ними

24 мая 2020

Томатні культури схильні до різних захворювань. Ворогами помідорів на грядках є не тільки різні хвороби, але і ряд комах, які не відмовляють собі в задоволенні знищити урожай стиглих соковитих помідорів і зіпсувати настрій працьовитим городникам. Основна класифікація шкідників томатів. Вони діляться умовно на дві групи:

Головними шкідниками кореневої системи томатів є капустянка, дротянка і личинки хруща.

Капустянка

Небезпечними можуть бути як дорослі капустянки, так і їх личинки. І ті, і інші підгризають коріння помідорів. Доречи, першими ознаками ураження шкідниками може буде скручування листя томатів.

Методи боротьби з капустянкоюрембек

Обробіть ділянку препаратами, які діють безпосередньо на комаху. Які препарати можна використовувати? Рекомендуємо вам: Рембек або Антимедведка.

Біологічні методи боротьби: вовчка (капустянку) відлякують різними запахами, такими як цибуля або часник. Замість цибулі можна використовувати лушпиння. Ще одним способом лову медведки є пастка з перепрілого гною з додаванням різних приманок. В якості приманки рекомендується використовувати пиво або нерафіновану олію.

Личинки хруща

Личинки підгризають коріння розсади помідор, призупиняють розвиток і ріст рослини, а якщо личинок дуже багато, то вони призводять до масової загибелі кущів томатів.

Механічні і біологічні методи боротьби з личинками хруща:

Хімічні препарати вносять в ґрунт. Боротьба з шкідниками передбачає застосування інсектицидів вузького і широкого спектру дії. Ефективні препарати від хруща: Антихрущ, Тексіум Велум (Престиж) або Рембек Супер. Якщо ви хочете захистити свою рослину, то можна застосувати замочування коренів саджанців перед посадкою розсади в розчині Актара.

вертімектексіо велум (престиж)ампліго

Білокрилка

Харчуються подібно попелиці, соками рослин помідора, а це призводить до ослаблення томатів, сприяють розвитку на кущах грибкових інфекцій.

Боротися з метеликом складно, але можна. Використовувати можна не тільки хімічні препарати, але і народні засоби. Білокрилка дуже боїться перепаду температури. Тому в теплий день можна полити помідори холодною водою. На землю попадають шкідники, яких потрібно закинути землею.прованто профі (децис)

Попелиця

В основному вона розташовується з нижньої сторони листків, швидко розмножується і приносить серйозної шкоди, а іноді призводить до загибелі кущі помідорів.

Для боротьби з дрібними шкідниками обробіть кущів помідорів інсектицидами: Вертімек, Прованто Профі (Децис), Конфідор максі. Обробку потрібно проводити в суху теплу погоду згідно з інструкцією.

Совка (гусениця)

Харчується листям розсади помідорів, може проникати всередину плоду.

Методи боротьби з совкою

Використовують інсектициди Ампліго або Прованто Профі (Децис). Обробка проводиться по сухим листям, при температурі вище 20 градусів. Ефективний народний засіб приготувати нескладно: 1 ст. ложка натертого на тертці мила або рідке мило, 400 г звичайного квітучого полину, 200 г деревної золи. Всі інгредієнти заливаємо 10 літрами окропу і настоюємо близько 6 годин.

Кращі підгодівлі для томатів під час цвітіння

читайте у статті.

Бажаємо вам здорових та щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*