5 переваг вирощування цибулі через розсаду

5 переваг вирощування цибулі через розсаду

14 ноября 2020

Навіщо морочитися і сіяти ще й цибулю на розсаду? Давайте розбиратися.
Сьогодні велику популярність набирає посів ріпчастої цибулі на розсаду. На перший погляд це справа здається досить важкою. Але дачники, що випробували такий метод, більш ніж задоволені результатом.

Навіщо сіяти цибулю на розсаду?

Як правило, у продажу найчастіше зустрічається кілька різновидів гіркої цибулі-сіянки, яка мало підходять для вживання в свіжому вигляді. Справа в тому, що пекучі сорти містять в своєму складі більше ефірних масел, які спрощують зберігання посівного матеріалу. Тому в продажу салатних сортів цибулі-сіянки дуже мало.
1. Вирощування ріпчастої цибулі через розсаду дозволяє отримати більш здорову рослину. Насіння протравлюються виробником або самими городниками, що не можна сказати про посівний матеріал цибулі-сіянки.
2. Рослини, вирощені з насіння, більш стійкі до несприятливих умов середовища.
3. Насіння цибулі коштують набагато дешевше, ніж цибуля-сіянка. А якщо посіяти чорнушку, то рослину доведеться вирощувати як дворічну культуру.
4. Головки ріпчастої цибулі, отримані з насіння, крупніші.
5. При недотриманні правил зберігання цибуля-сіянка утворює стрілки, що сильно позначається на якості врожаю. Цибуля, вирощена через розсаду, не утворює стрілок.

Кращі сорти цибулі для розсади

Дайтона F1, Штутгартен Різен (до речі, цей сорт використовується для отримання сіянки) або Пандеро F1.

цибуля Дайтона F1цибуля Штутгартен Різенцибуля Пандер F1


Чи можна зберігати цибулю, вирощену через розсаду?

Є помилкова думка, що солодкі сорти цибулі погано зберігаються. Сьогодні існує безліч сортів, які не поступаються за лежкістю традиційним пекучим різновидам. Але при їх зберіганні все ж необхідно строго дотримуватися температурного режиму - зберігати в погребі чи прохолодній кімнаті. При температурі 2-4С солодкі сорти можуть пролежати до березня-квітня.

Чи складно виростити розсаду цибулі?

Виростити розсаду цибулі досить просто. В однорічній культурі цибулю вирощують посівом на розсаду на початку лютого. Для посіву можна використовувати невеликий піддон для розсади не менше 6-7 см в глибину. Закладають насіння на глибину 0,5-1 см.

добриво для цибулинних Стимул

Цибуля на даному етапі розвитку добре переносить загущення і не вимагає пікіровки. Тому в невеликої ємності до пересадки на ділянку можуть рости сотні рослин. При посіві розсади цибулі потрібно використовувати пухкий субстрат. Найкраще, якщо до його складу входить кокосовий субстрат, торф, перегній і пісок.
За весь період вегетації в домашніх умовах рослинам потрібно кілька обрізок - повинно залишитися пір'я висотою 7-10 см.
Розсада цибулі менш вимоглива до світла, ніж інші культури і може непогано розвиватися навіть без підсвічування. Але додаткове освітлення, звичайно ж, не буде зайвим.
Цибуля досить холодостійка культура. Як тільки на вулиці встановиться плюсова температура, ємності з розсадою сміливо можна переносити на балкон. До того ж такий перепад температур в подальшому допоможе рослинам краще пристосуватися до життя на вулиці.
Якщо пір'я розсади дуже тоненькі, краще перемістити контейнери з рослинами в прохолодне, але більш світле місце. Якщо такі умови створити не вдається, підгодувати добривами, в яких немає азоту.
У відкритий ґрунт цибулю пересаджують ближче до середини травня. Під час посадки частину пір'я і коренів обрізають. У ґрунт вносять золу і нітроамосфоску. Садять у вологий ґрунт. При цьому важливо не заглиблювати рослини і пересадити на ту глибину, на якій вони росли в період розсади.
З огляду на, що при дотриманні правил агротехніки, цибуля через розсаду виходить крупною, відстань між двома рослинами потрібно залишати не менше 10 см, а краще 15-20 см.
Після посадки 2 тижні рослини необхідно поливати 2-3 рази в тиждень. При необхідності кілька разів за сезон можна підгодувати комплексним добривом для цибулинних Стимул.
Щоб отримати хороший урожай, ближче до середині червня цибуля має утворити 7-9 хороших пір'ячків. Тільки після цього цибулина почне набирати вагу.
Будьте сміливіше і практикуйте посадку ріпчастої цибулі через розсаду!  
Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*