7 хитрощів вирощування кропу для тривалого вживання зелені

14 мая 2019
Кріп настільки поширена на наших городах культура, що, здається, все про нього все знають. Він прекрасно поширюється самосівом, тому багато дачників не вважають за необхідне його висівати щороку на ділянці. Але всі при цьому розуміють, що кріп кропу - різниця. І зелень дбайливо вирощеного кропу на грядці за своїми смаковими якостями та ароматом, як правило, перевершує зелень кропу, який росте сам по собі. У цій статті розповімо, як мати зелений кріп на грядках в достатній кількості з ранньої весни до пізньої осені.
1. Кріп, посіяний під зиму
Щоб отримати дуже ранній врожай кропу в технічній стиглості використовують осінній посів сортів різних термінів дозрівання (ранні, середні, пізні сорти кропу).
Посів кропу під зиму проводять в залежності від регіону в різні терміни, але обов'язково до настання стійкого похолодання (перших заморозків). При цьому, на відміну від весняно-літнього посіву (0,5-1,5 см), насіння загортають дещо глибше - на глибину 3-4 см.
2. Поетапні весняні та літні посіви ранніх сортів кропу
Щоб продовжити отримання кропу в свіжому вигляді використовують посів в кілька етапів. Цей спосіб придатний тільки для ранніх сортів. Після отримання масових сходів підзимовогого посіву починають весняно-літні посіви. Перший посів проводять, коли грунт у верхньому шарі прогріється до +3 ... + 5 ° С, а потім посіви повторюють через 10-15 днів.
Коли маса зеленого листя кропу досягне висоти 10-20-30-35 см (в залежності від сорту), починають зрізання зелені в кількості, необхідній для щоденного використання. Одного посіву на таке поступове зрізання вистачає приблизно на 2 тижні. За цей час підходить до технічної стиглості наступний за терміном посів, а попередній всихає.
Щоб забезпечити рослини повноцінним набором макро- та мікроелементів, збільшити стійкість до поганих погодних умов – використовуйте добриво для цибулі, часника та пряних трав Чистий Лист.
3. Підзимовий посів кущових сортів кропу
Якщо немає бажання або часу возитися з тривалим періодом багаторазових весняно-літніх посівів ранніх сортів, можна провести підзимовий посів кущових сортів кропу. Виростаючи, від 0,5 до 1,5 м у висоту, ці сорти формують до 20 великих перистих листків на головному і бічних пагонах. Сорти відрізняються підвищеною здатністю до відростання після зрізання, забезпечуючи зеленню протягом усього теплого періоду.
4. Використання укриття для ранніх сортів кропу
Продовжити отримання свіжої зелені кропу до пізньої осені (при вирощуванні у відкритому грунті ранніх сортів) можна через використання укриття, наприклад, агроволокном, в період тимчасового похолодання і інших примх погоди.
Посів на початку серпня повторної культурою після ранньої капусти, картоплі, редиски, цибулі на перо забезпечить отримання зеленої маси кропу до першої половини жовтня. У разі різкого похолодання, непередбачених заморозків, тривалих холодних дощів кріп захищають від загибелі тимчасовим укриттям – агроволокном.
5. Посів середніх і пізніх сортів кропу з різною довжиною вегетаційного періоду
Подовжити період отримання зеленої маси кропу можна не тільки посівом сортів в кілька етапів, а й через сорти однієї групи з різною довжиною вегетаційного періоду. Для цього зручно використовувати середні та пізні сорти кропу з різним терміном отримання зеленої листової маси без повторних посівів.
Середні і середньопізні сорти кропу формують зелену масу технічної стиглості пізніше ранніх на 10-12 днів - у другій половині літа (липень-серпень), а в сортовому розрізі однієї групи - від 5 до 10 днів, але дають велику листову масу.
Вони пізніше ранніх починають утворювання стебел, подовжуючи період формування, а значить і споживання листя кропу в технічній стиглості. Тривалість нарощування зелені триває від 18 до 21 дня. Зазвичай середні сорти формують парасольки і насіння біологічної стиглості в другу половину серпня. Зрізану зелень заморожують, сушать, солять, консервують, а парасольки і насіння використовують для приготування маринаду, квашення овочів.
6. Кропу кожної групи - свої терміни посіву
Регулювати продовжене отримання свіжої зелені кропу можна, використовуючи такі терміни посіву культури:
- в березні-квітні і липні-першій декаді серпня висівайте тільки пізні сорти кропу,
- у другій половині травня-першій половині червня переходите на посів лише ранніх сортів кропу в кілька етапів, що дозволить отримувати свіжу зелень до глибокої осені.
Осінні самосіви дозрілого насіння кропу, незважаючи на настання холодів, дадуть ще один врожай ніжної зеленої маси вже по легким заморозків.
Поєднання сортів і термінів посіву також допоможе мати на столі свіжий кріп не тільки весь літній період, а й заготовити його на зиму.
7. Вибір сортів кропу для різних цілей
Для отримання ранньої зелені протягом 25-30 днів найкраще підійдуть ранні сорти кропу і самий кращий серед них укроп Грибовський.
Якщо необхідно багато кропу різного рівня зрілості для кухні, приготування спецій, лікарських відварів - тоді підійдуть для вирощування середньостиглі сорти кропу – Супердукат або Кущовий.
Коли в господарстві потрібно багато зелені (свіжої, сухий) - кращими будуть пізні кущові сорти кропу Мамонт або Салют. Звичайно, зелень сформується пізніше, ніж у ранніх і середніх сортів, зате її обсяги повністю забезпечать ваші запити.
У нашому інтернет магазині великий вибір сортів кропу, районованого для вирощування в усіх регіонах України. Ми бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий