7 секретів вирощування гарбуза

7 секретів вирощування гарбуза

20 января 2020

В Україні немає особливої необхідності вирощувати гарбуз через розсаду. Гарбуз добре сходить при посадці насінням у відкритий ґрунт та дає хороші врожаї. Має сенс вирощувати гарбуз розсадою, якщо ви бажаєте отримати його врожай раніше терміну. Про це ми сьогодні і поговоримо.

1. Правильно вибирайте насіння гарбуза

При купівлі насіння гарбуза в магазині прагніть купити насіння відомих фірм-виробників, вони продають надійний і перевірений посівний матеріал, на упаковці якого завжди вказана вся необхідна інформація про сорт.
Якщо ви збираєте насіння самі, то ви повинні бути впевнені в тому, що вирощуєте саме сорт, а не гібрид гарбуза. З гібриду виростуть рослини, які будуть кардинально відрізнятися від тих, що росли на вашій ділянці у минулому році.

Популярні сорти насіння гарбуза: Руж Віф Д’етамп (середньостиглий), Український Багатоплідний (середньостиглий), Вітамінний (пізньостиглий).

насіння гарбуза Руж Віф Д'етампнасіння гарбуза Український Багатопліднийнасіння гарбуза Вітамінний


2. Підготуйте насіння гарбуза до посіву на розсаду

Насіння перед посадкою треба «розбудити». Для цього помістіть його в талу або дощову воду, нагріту до 40-43С на годину, потім витягніть і, не промиваючи, загорніть у вологу ганчірочку і на пару днів помістіть в затінене місце, доки воно не проклюнеться.
При вирощуванні через розсаду гарбуз менше хворіє і уражається шкідниками, бо краще зберігається імунітет, не витрачаються сили рослини на боротьбу з несприятливими зовнішніми факторами середовища на початковому етапі росту при посіві у відкритий ґрунт.
Для підвищення ростової активності насіння обробіть Епіном, Гетероауксином або другим регулятором росту рослин.

3. Ємності для вирощування розсади гарбуза

Якщо не хочете ризикувати, пересаджуючи розсаду, а бажаєте її відразу висадити у відкритий ґрунт без травмування коренів, то краще висівати насіння в торф'яні горщики. В кожен можна посіяти по парі насіння, потім вибрати найкращу рослину, другу ж видалити або акуратно пересадити, а горщик потім висадити в ґрунт, не зачіпаючи коріння розсади. Торф'яний горщик послужить харчуванням, розсада не отримає додаткового стресу через відновлення кореневої системи після її пошкодження.
При виборі торф'яних горщиків їх розміри для гарбуза краще брати 8х8 см.торф'яні горщики

Як вибрати торф'яні горщики і як застосовувати

читайте у статті.

4. Підготовка ґрунту для вирощування розсади гарбуза

Ємності готові, насіння замочується, можна приступити до підготовки ґрунту для вирощування розсади гарбуза. Звичайно, краще купити готовий ґрунт для розсади в магазині – головне, щоб він був не кислий і не лужний.
До висадки розсади в ґрунт пройде приблизно 18-22 дні. Звісно, строки можуть змінитися в залежності від погоди та регіону, але це оптимальний період.

5. Як доглядати за розсадою гарбуза?

Оптимальна температура для вирощування розсади гарбуза вдень на рівні 19-24 С , вночі до 14-16 С. Розсада гарбуза часто бува витягується. Щоб цього уникнути, потрібно відразу після появи сходів приблизно на тиждень опустити температуру до 16-17 С вдень і до 11-14 З вночі. Потім температуру потрібно повернути до стандартної для розсади гарбуза.

6. Як поливати розсаду гарбуза?

З поливом бутьте обережними, ні в якому разі не перезволожуйте земляний ком, але і пересушувати теж не треба. Не бажано, щоб вода при поливі потрапляла на листя гарбуза. Поливайте тільки як підсохне земля. Регулярність і невеликі дози води – ось оптимальна рекомендація при поливі розсади гарбуза.

нітроамофоска

7. Як підживлювати розсаду гарбуза?

Не забутьте і підживити розсаду. Спочатку ґрунт підпушіть, полийте його, після чого розсаду можна підгодувати. Хороший варіант для підгодівлі розсади - нітроамофоска, її потрібно 7-8 г на відро води. Цієї кількості вистачить на квадратний метр розсадника, а якщо розсада росте в окремих ємностях, то по чайній ложечці розчину підлийте під кожну рослину.
Також можна купити добриво для огірків, будь-яке з них підійде для підгодівлі гарбуза.
Тримайте ємності з розсадою гарбуза на південному підвіконні, де максимально хороше освітлення.
Коли сіянці досягнуть висоти 18-22 см та зміцніють, обзаведуться справжніми листками яскраво-зеленого забарвлення (від двох), їх можна сміливо пересаджувати в ґрунт.
Під посадку розсади гарбуза вибирайте ділянку, де росли сприятливі для гарбуза попередники - картопля, бобові культури, які збагатили ґрунт доступним азотом, різні коренеплоди, цибуля. Погані попередники — це кабачки, огірки і дині, тобто «рідня» гарбуза.

Ось і всі тонкощі вирощування розсади гарбуза. Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*



  • Дім Сад Город плюс 27 января 2020
    Георгій, дуже дякуємо за позитивний відгук. Вже працюємо над цим питанням
  • Георгій 27 января 2020
    Дуже вдячний за цікаву і корисну інформацію. Є постійним читачем Вашого сайту. Однак є питання.Чому не можна скопіювати для себе цю інформацію адже все не запам'ятавши.
    Буду вдячний за відповідь.
    З повагою, Георгій


Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*