8 секретів багатого врожаю соняшнику

8 секретів багатого врожаю соняшнику

3 июня 2020

Насіння соняшника багате на вітаміни, мінерали, білки і жирні кислоти.

Існує помилка, що соняшник завжди повертає свою голівку за сонцем. Але це вірно лише частково. Голови повертають тільки молоді рослини. Дорослі соняшники з вже дозріваючими головками їх не повертають, а так і тримають протягом дня в одному положенні. Найчастіше вони «дивляться» на схід.

1. Підгодівлі для соняшника

Соняшник — крупна рослина, тому потребує великої кількості поживних речовин. Його треба забезпечити достатньою кількістю азоту, калію і фосфору. Тому перед осіннім розпушуванням ґрунту під майбутні посіви соняшнику, внесіть в ґрунт нітроамофоску і сульфат калію. Фосфор соняшник отримує з мінерального добрива суперфосфат, яке внесіть під час останнього розпушування ґрунту, за тиждень перед посівом.

нітроамофоскасульфат каліюсуперфосфат

2. Правильна сівозміна

Соняшник повинен брати участь у сівозміні. На старе місце він може повертатися тільки через 5-6 років. При цьому його найкраще сіяти після зернових, наприклад, кукурудзи. Щоб не заплутатися що, де і коли у вас росло, ведіть записи, малюйте схему городу по роках.

І ще секрет - кукурудзу (попередника соняшника) завжди садіть разом з горохом, таким чином ґрунт забезпечується азотом, який дуже любить і соняшник. Соняшник добре буде рости і на цілині, там, де раніше нічого не росло, але ґрунт все одно треба заздалегідь підготувати.

3. Рясний полив при нарощуванні зеленої маси

Поки соняшник нарощує зелену масу, він потребує хороших поливів. Але в період, коли вже наливаються насіння, так як соняшник посухостійкий, він вже не потребує додаткової вологи. Дорослий соняшник має глибокий розвинений корінь, який в змозі сам собі добути воду. Тому, поки соняшники ростуть, майже щодня рясно поливайте їх.

До речі, якщо ви сієте соняшник на своїй ділянці як декоративну рослину, то краще всього вибрати місце поближче до води.

4. Догляд і профілактика хвороб соняшника

Якщо рослина добре розвивається, вона не потребує підв'язування. Але соняшнику обов'язково потрібна регулярна прополка. Якщо весна дуже дощова, то два рази обробіть яким-небудь фунгіцидом для запобігання хвороб. Перший раз — під час появи бутонів, другий — в кінці цвітіння.

5. Боротьба з птахамисітка для захисту від птахів

Птахи — це головні шкідники при вирощуванні соняшнику, вони можуть залишити вас зовсім без врожаю. Рекомендуємо використовувати спеціальну сітку для захисту від птахів Антиптиця. Вона легка, міцна, її зовсім нескладно порізати.

6. Збір врожаю

В Україні соняшники дозрівають в кінці серпня-початку вересня, коли чорні насіння починають випадати. Дозрілі головки можна зрізати і тут же нанизати назад на стебло, так головка добре підсохне на сонці. Але при цьому є ймовірність, що урожай розтягнуть птиці. Тому голови соняшнику краще зрізати і понести у світле приміщення – наприклад, на веранду. Там вони полежать і відмінно підсохнуть.

І ще кілька порад на наступний рік.

7. Соняшникам - саме сонячне місце

Соняшник - дуже світлолюбна рослина, і для успішного росту і розвитку йому потрібна хороша освітленість. Тому вибирайте для соняшників саме сонячне місце на ділянці, яке нічим не затінюється цілий день.

8. Підготовка ґрунту для посіву

Землю перед посівом соняшнику необхідно підготувати. Відразу ж після збору врожаю попередньої культури ґрунт треба неглибоко розпушити на глибину 10 см. За тиждень до посіву соняшнику навесні ще раз  зробіть. Таким чином він стає дуже м'якою, пухкою, насиченої киснем. Може, роботи багато, але для багатого врожаю соняшнику воно того варто.

Дотримуючись цих нехитрих правил вирощування соняшнику, ви завжди будете не тільки з його великим урожаєм, але і отримаєте величезне задоволення від споглядання його сонцеподібних головок.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*