Антракноз: профілактика, методи і способи лікування

Антракноз: профілактика, методи і способи лікування

21 апреля 2020

Антракноз - це небезпечне захворювання рослин. Викликають його гриби, які можуть сильно зіпсувати такі культури, як кавуни, гарбузи, бобові, виноград, кабачки, дині, огірки і навіть цитрусові. Крім того, антракноз вражає волоський горіх, мигдаль, ягідні чагарники - смородину, малину і аґрус. Як антракноз (мідянка) проявляє себе на тій чи іншій культурі, як з ним боротися або, бути може, обійтися однією лише профілактикою?

Ознаки антракнозу

Антракноз зазвичай починається з ураження листа: на ньому формуються цятки червонувато-бурого кольору з темнішою каймою, може бути трохи жовтого або більш темного кольору. З часом плями стають все більше і більше, розростаючись настільки, що буквально з'єднуються одна з одною.

Далі з'являються симптоми антракнозу на гілках і пагонах. Якщо в цей час стоїть суха і тепла погода, то всі уражені антракнозом місця зазвичай покриваються помітними тріщинами, якщо йдуть дощі і повітря насичене вологою, то уражені стебла і пагони починають активно руйнуватися, вони гниють та ламаються при щонайменшому дотику або пориві вітру.

Як боротися з антракнозом?

Природа антракнозу грибкова, отже, боротися з ним можна за допомогою протигрибкових препаратів - фунгіцидів.

Ефективні препарати від антракнозу

хлорокис міді (ХОМ), Ридоміл Голд, Скор.

хлорокис мідіридоміл голдскор

Для гальмування процесів розповсюдження інфекції застосовують більш щадні для екології мікробіологічні препарати, такі як Фітоспорін-М.

Профілактика антракнозумідний купорос

Профілактика - краще лікування. Треба твердо запам'ятати, що збудники інфекції можуть вже бути на посівному матеріалі, на будь-якому садовому інвентарі, в воді, якою ви поливаєте рослини (наприклад, із старої доброї бочки в саду), а також на крильцях або інших частинах тіла комах.

Висновок: купуйте тільки якісне насіння та саджанці рослин. І ще: якщо щорічно в пристовбурні кола дерев і чагарників вносити попіл соняшнику по 150-200 г, то антракноз не з'явиться.

Відразу після того як заберете все до останньої ягідки, обробіть рослини розчином мідного купоросу. На кожне дерево потрібно 100 г мідного купоросу, розведеного у відрі води. Після опадання листя обов'язково приберіть його і обробіть рослини, розчинивши 200 г сечовини у відрі води.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*