Статьи
-
Чому не плодоносить вишня
31 марта 2023
Вишня - дерево невибагливе, але іноді вона росте на ділянці, не даючи плодів. Висаджуючи дерево, ми очікуємо отримувати хороші стабільні врожаї смачних ягід. Чому вишня цвіте, але не плодоносить? Причини поганого плодоношення можуть бути абсолютно різними. 5 головних - у статті.
-
Вирощування винограду для початківців
30 марта 2023
Вирощування винограду справа широко поширена. Найголовніше, потрібно вибрати відповідний сорт винограду, який і взимку не вимерзне, і встигне дозріти. Якщо вирощування винограду для вас справа нова, ми дамо кілька порад у цій статті.
-
Доломітове борошно навесні
24 марта 2023
Доломітове борошно - найбільш доступний продукт, який використовується для зміни рівня pH ґрунту та підживлення рослин навесні. Здоров'я рослин та гарні врожаї залежать від здоров'я ґрунту. Підтримка правильного рівня pH у грунті може творити чудеса з рослинами. Як застосовувати доломітове борошно навесні, куди і скільки вносити – читайте у статті.
-
Як перевірити кислотність ґрунту
24 марта 2023
Показник кислотності ґрунту – найважливіший фактор, який істотно впливає на родючість вашої ділянки. Оптимальний кислотно-лужний баланс (pH) сприяє кращому розвитку рослин та максимальному врожаю. Як виміряти кислотність грунту самостійно?
-
Чим замінити мінеральні добрива
20 марта 2023
Живлення рослин – це один із ключових факторів, що впливають на врожай. Прийнято вирішувати це завдання за допомогою мінеральних добрив. Але ними потрібно вміти користуватися, щоб не потрапити до замкнутого кола: недосипали, недобрали, пересипали – засолили ґрунт. А чим можна замінити мінеральні добрива – читайте у статті.
-
Кущові огірки: популярні сорти та особливості вирощування
18 марта 2023
Кущові огірки - це сорти та гібридні форми огірків, які відрізняються такими ознаками: компактність, коротка довжина стебла, слабка гіллястість, багато зав'язі, скоростиглість та гарна врожайність. Популярні сорти кущових огірків та особливості їх вирощування – у статті.
-
Весняна обробка малини від шкідників та хвороб
9 марта 2023
Весняна обробка малини від хвороб та шкідників. Ефективне та своєчасне лікування будь-яких рослин дозволить не лише зберегти врожай, а й врятувати інші культури від вимирання. Для цього необхідно вибрати правильний засіб для боротьби з хворобами та комахами на малині.
-
Догляд за малиною навесні
9 марта 2023
Догляд за малиною навесні – запорука гарного плодоношення. Після санітарних процедур - прибирання, обрізання, розпушування ґрунту та полив - малину обов'язково потрібно підгодувати та обробити від шкідників та хвороб. Якщо цього не зробити, малинник буде погано родити не тільки в нинішній сезон, а й наступний. У статті - про весняні підгодівлі малини.
-
Основні хвороби груші та заходи боротьби з ними
3 марта 2023
Груша росте практично в кожному саду, але має низку особливостей, про які необхідно знати, щоб отримувати добрі стабільні врожаї. Груша любить грамотну посадку, своєчасне формування, регулярне обрізання та захист від хвороб та шкідників. У статті розповімо про захист груші від хвороб. Як діагностувати захворювання груші та як з ними боротися
-
Підживлення для розсади томатів: види та графіки
28 февраля 2023
Розсада навіть ранніх культур потребує систематичних підживлень, тому що в ґрунті містяться не всі необхідні молодим рослинам елементи. Без якісних добрив підготувати здорову розсаду, яка проводить у домашніх умовах півтора-два місяці, складно. У статті розповімо як, чим і коли підгодувати розсаду томатів, щоб отримати хороший урожай.
-
Співвідношення NPK: що означають цифри на добривах і як зробити вибір?
23 декабря 2022
Різноманітність добрив може збити з пантелику особливо початківців садівників. На етикетках бачимо три числа (наприклад, 15-15-15, 13-40-13 і 30-10-10), а також літери NPK. Чим добрива з різним співвідношенням поживних речовин відрізняються одне від одного? Яке добриво вибрати для різних культур? Читайте у цій статті.
-
Калійні добрива
7 декабря 2022
Калійні добрива дуже важливі для рослин. Калій – це значущий елемент для них, на якому тримається весь їх життєвий потенціал. Внесення калійних добрив ігнорувати не можна, тим більше, що добрива, у складі яких є калій, безліч, і можна вибрати найбільш відповідне для типу ґрунту вашої ділянки та рослин, які ви вирощуєте. Що таке калійні добрива? Види калійних добрив та їх застосування - читайте у статті.
-
Чим відрізняється подвійний суперфосфат від суперфосфату?
6 декабря 2022
Який суперфосфат краще – подвійний чи звичайний? Почнемо з того, що фосфор потрібний усім культурам для зростання, формування зав'язі та підвищення імунітету. Щоб уникнути дефіциту цього мінералу, застосовують підживлення спеціальним добривом із підвищеним вмістом фосфору – суперфосфатом, який буває звичайним та подвійним. Але перш ніж вносити його важливо знати, чим відрізняється подвійний суперфосфат від простого.
-
Пурпурова плямистість малини: 5 кращих фунгіцидів для її лікування
24 ноября 2022
Пурпурова плямистість (або д і дімелла) – поширене захворювання малини, яке за відсутності лікування поступово призводить до загибелі рослини. Повністю позбутися хвороби не можна через особливо високу стійкість збудника. Однак знизити темпи розвитку пурпурової плямистості за допомогою лікувальних і профілактичних заходів і досягти хорошого врожаю все ж цілком можливо. Як боротися з пурпуровою плямистістю малини - читайте у статті.
-
Як застосовувати бурштинову кислоту для рослин
24 ноября 2022
Підживлення будь-яких кімнатних рослин та розсади бурштиновою кислотою – це ефективний спосіб зміцнити її імунітет та прискорити зростання. Бурштинова кислота добре впливає на рослини на всіх етапах їх розвитку. Її часто застосовують для підживлення під час росту і перед висадкою розсади. Як правильно підгодувати рослини бурштиновою кислотою читайте у цій статті.
-
Яка кількість насіння в 1 грамі
27 октября 2022
Осінь - чудова пора, щоб підбити підсумки дачного сезону і не поспішаючи підготуватися до наступного. Нині є хороша можливість купити насіння зі знижками та ще за цінами цього року. А щоб розуміти, скільки насіння потрібно придбати, ми зробили для вас таблицю вагових характеристик насіння найпопулярніших культур. Таблицю ви можете завантажити та використати за потребою. Посилання знайдете наприкінці статті.
-
Догляд за кімнатними рослинами восени та взимку: 7 головних правил
26 октября 2022
У холодну пору року важливо скоротити полив, стежити за температурою в кімнаті і не перестаратися з добривами. Розповідаємо про ці та інші правила догляду за кімнатними рослинами, які допоможуть пережити їм зимову сплячку. Зі статті дізнаєтесь які добрива слід використовувати, як захистити кімнатні рослини від хвороб та шкідників у осінньо-зимовий період.
-
Знезараження ґрунту від грибкових інфекцій
13 октября 2022
Неналежний догляд за ґрунтом з часом призводить до накопичення в ньому патогенних мікроорганізмів, які провокують захворювання рослин і, відповідно, втрату врожаю. Найбільшу шкоду городнім культурам завдають грибкові інфекції (фітофтороз, ризоктоніоз, парша, альтернаріоз, гнилі), які скорочують урожайність на 50-100%. Іноді грибкова інфекція здатна за 1-3 доби повністю знищити живі рослини. Однією з причин таких спалахів є високий інфекційний фон ґрунту. Тому земля потребує грамотної обробки та знезараження. Способи знезараження ґрунту - у цій статті.
-
Чим підгодувати хвойні восени?
6 октября 2022
Хвойні культури, здебільшого, невибагливі. Тому їх використовують не тільки в декоративному озелененні, але і для створення суто практичних посадок. Але в яких би цілях ви не вирощували хвойні, догляд їм знадобиться все одно. Один із важливих етапів догляду за хвойними – осінні підживлення. Коли та чим проводити осінні підживлення хвойних - в статті.
-
Як підготувати сад та город до зими?
16 сентября 2022
Восени справ на ділянці ще багато. Тепер вони зовсім іншого характеру, аніж влітку, коли ми садили, пололи, вносили багаті азотом добрива, збирали та заготовляли врожай. Зараз настає час віддячити саду та городу за щедрість і правильно підготувати їх до зимового відпочинку. 7 головних правил підготовки саду та городу до зими у цій статті.