Баклажани в відкритому ґрунті: як виростити хороший урожай?

Баклажани в відкритому ґрунті: як виростити хороший урожай?

3 июня 2019

Баклажани вважаються вельми примхливої культурою. Однак з огляду на їх чудові смакові якості і зміст необхідних для організму цінних елементів, баклажан стає все більш і більш поширеною культурою, яку дачники намагаються посадити у себе на грядці. Багато городників вважають, що вирощувати баклажани у відкритому ґрунті досить складно. Це не так. Якщо ви володієте достатніми знаннями про особливості догляду за цією культурою, то хорошого врожаю вам просто не уникнути.

Як виростити гарні баклажани?

1. Регулярно розпушуйте міжряддя. Грунт потребує постійного розпушування, тим самим він допомагає рослинам «дихати». Особливу увагу приділяйте цій процедурі після поливу або випадання опадів, щоб земля навколо баклажан не вкривалася кіркою.baklaganu

2. Підживлення баклажан. Першу підгодівлю молодих рослин проведіть через пару тижнів після висадки розсади на постійне місце. Для цього у відрі води (10 л) розчиніть 40 г суперфосфату, 20 г калійної солі і 30 г сечовини (або 10 г аміачної селітри). Якщо для підгодівлі баклажан ви плануєте скористатися пташиним послідом, розведіть його в 10 л води, додавши стакан золи.

Другу підгодівлю проведіть через три тижні після першої, збільшивши дозу добрив (калійних і фосфорних) вдвічі. Час третьої підгодівлі випадає на період початку плодоношення, і проводиться вона розчином, що складається з 20 г хлористого калію і сечовини з суперфосфатом, взятих у кількості 70 г (всі інгредієнти беруться на 10 л води). При проведенні підгодівлі пам'ятайте, що після них ґрунт під баклажанами необхідно пролити чистою водою - так ви виключите можливість появи опіків на рослинах. 

3. Полив. Грунт повинен бути завжди досить зволоженим. Для поливу воду заздалегідь залишайте на сонці, щоб вона не була дуже холодною, а злегка прогрілася. 

4. Прополюйте бур'яни, знищуйте шкідників та слідкуйте, щоб рослини не захворіли.

Хвороби та шкідники рослин – як з ними боротися?

Читайте у нашій статті.baklaganu

Щоб підсилити розгалуження верхівок рослин, прищипніть підросли стебла розсади на висоті близько 30 см. Обов'язково звертайте увагу, чи правильно сформовані ваші посадки - у рослини, звичайно, якщо ви не хочете радіти дрібним плодам, має бути до 5 бічних пагонів і близько 6-8  зав'язей. Як правило, час збору врожаю баклажан, вирощених у відкритому ґрунті, випадає на період, який починається через 30-40 днів після завершення цвітіння.

Восени обов'язково підготуйте грядки для посадки баклажан в майбутньому році - перекопайте їх і внесіть органічні добрива (на 1кв.м. досить 3-5 кг), а по весні, якщо немає необхідності повторного перекопування, проведіть розпушування ґрунту на глибину до 15 см.

Ще хочемо поділитися секретами, які допоможуть підвищити врожайність в кілька разів.

Капуста обожнює підгортання. Після такої процедури вона нарощує додаткові корені, що збільшує можливості для харчування і сприяє набору ваги.

Томати щедрі на плоди і швидше дозрівають, якщо їх вчасно рятувати від пасинків. 

Картопля дасть більше бульб, якщо під час цвітіння її обприскати 2% -ним розчином суперфосфату, калійної солі і бордоською рідини. dim-sad-gorod-plus

Огіркам перед масовим цвітінням потрібно на кілька днів відмовити в поливах. Сухий пайок стимулює утворення жіночих квіток. 

Цибуля вродить великою, якщо перед дозріванням верхню частину цибулини звільнити від ґрунту. 

Гарбузові рослини випускають велику кількість повітряних коренів, що покращує їх харчування і підвищує врожайність. Тому стебла з появою корінцями необхідно направляти і пришпилювати, присипаючи землею.

Бажаємо вам щедрих та здорових врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*