Білий метелик: чим небезпечний та як знищити?

Білий метелик: чим небезпечний та як знищити?

19 мая 2020

Білий метелик - це один із шкідників, який поширений на території України. Саме в останній місяць весни у метелика починається перша фаза розвитку. Тому травень – найважливіший період боротьби з цим шкідником.

Чим небезпечний білий метелик?

Отже, потрібно розібратися: наскільки страшний білий метелик? Самі метелики (білосніжні, красиві) абсолютно безпечні, тому що не харчуються і живуть близько тижня. Метелики відкладають яйця - це теж безпечна стадія розвитку комахи. А ось з яєць вже виходять гусениці. І тут потрібно бути напоготові.

Гусениці американського білого метелика дуже ненажерливі, в молодому віці поселяються групами в павутинних гніздах, які можуть досягати величезних розмірів, іноді поширюючись цілком на крону дерева.

липкий пояс для захисту дерев Bros

Харчується метелик більш ніж 250 породами деревних рослин, в період спалаху масового розмноження об'їдаючи їх повністю. Ушкоджують в першу чергу плодові (яблуню, грушу, сливу, абрикос, черешню, вишню), в періоди масового розмноження - також і декоративні рослини.

Що потрібно робити при появі гусениць?

У разі виявлення шкідника зріжте і викиньте гнізда з гусеницями. Другим дієвим заходом може бути липкий пояс для захисту дерев Bros. Суть цього прийому полягає в тому, що гусениці, спускаючись з крони дерева по стовбуру для окуклювання, заповзають всередину пояса в пошуках укриття для утворювання лялечки. Пояс контролює присутність шкідників і унеможливлює подальше їх розмноження, так як є механічним бар'єром для комах.

У зимовий період рекомендується прибирати рослинні залишки з-під ушкоджених метеликом дерев, очищати їх стовбури від відмерлої кори і обмазувати їх вапном.

Як позбутися від гусениць?

Біологічний метод

Високу біологічну ефективність проти гусениць молодших віків мають бактеріальні препарати Бітоксибацилін і Лепідоцид.

Хімічний метод

У крайніх випадках, при високій чисельності шкідника і неможливості дістатися до гнізд, можлива обробка хімічними препаратами: Прованто Профі (Децис) або Антігусень-Самшит.

прованто профі (децис)антигусінь-самшит

Багато шкоди в саду та на городі завдають хрущі. Як боротися з хрущем та його личинками – читаємо у статті.

Також на заражених деревах потрібно видалити відмерлу кору і обмазати стебла вапном. Такі методи боротьби є найефективнішими, тому, що білого метелика потрібно обов’язково знищити у першому поколінні. Друга генерація в липні буде більш багаточисельною, як і шкода, яку вони спричинять. Тому всі повинні поставитися відповідально до боротьби з небажаним карантинним шкідником: оглядати свої дерева та обробляти їх.

Якщо у вашому саду з’явився білий метелик, не соромтесь – скажіть про це сусідам, бо в них він також скоро оселиться, поділіться цією інформацією, боріться із шкідником разом.

Бажаємо вам здорових та багатих врожаїв!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*