Білий метелик: чим небезпечний та як знищити?

19 мая 2020
Білий метелик - це один із шкідників, який поширений на території України. Саме в останній місяць весни у метелика починається перша фаза розвитку. Тому травень – найважливіший період боротьби з цим шкідником.
Чим небезпечний білий метелик?
Отже, потрібно розібратися: наскільки страшний білий метелик? Самі метелики (білосніжні, красиві) абсолютно безпечні, тому що не харчуються і живуть близько тижня. Метелики відкладають яйця - це теж безпечна стадія розвитку комахи. А ось з яєць вже виходять гусениці. І тут потрібно бути напоготові.
Гусениці американського білого метелика дуже ненажерливі, в молодому віці поселяються групами в павутинних гніздах, які можуть досягати величезних розмірів, іноді поширюючись цілком на крону дерева.
Харчується метелик більш ніж 250 породами деревних рослин, в період спалаху масового розмноження об'їдаючи їх повністю. Ушкоджують в першу чергу плодові (яблуню, грушу, сливу, абрикос, черешню, вишню), в періоди масового розмноження - також і декоративні рослини.
Що потрібно робити при появі гусениць?
У разі виявлення шкідника зріжте і викиньте гнізда з гусеницями. Другим дієвим заходом може бути липкий пояс для захисту дерев Bros. Суть цього прийому полягає в тому, що гусениці, спускаючись з крони дерева по стовбуру для окуклювання, заповзають всередину пояса в пошуках укриття для утворювання лялечки. Пояс контролює присутність шкідників і унеможливлює подальше їх розмноження, так як є механічним бар'єром для комах.
У зимовий період рекомендується прибирати рослинні залишки з-під ушкоджених метеликом дерев, очищати їх стовбури від відмерлої кори і обмазувати їх вапном.
Як позбутися від гусениць?
Біологічний метод
Високу біологічну ефективність проти гусениць молодших віків мають бактеріальні препарати Бітоксибацилін і Лепідоцид.
Хімічний метод
У крайніх випадках, при високій чисельності шкідника і неможливості дістатися до гнізд, можлива обробка хімічними препаратами: Прованто Профі (Децис) або Антігусень-Самшит.
![]() | ![]() |
Багато шкоди в саду та на городі завдають хрущі. Як боротися з хрущем та його личинками – читаємо у статті.
Також на заражених деревах потрібно видалити відмерлу кору і обмазати стебла вапном. Такі методи боротьби є найефективнішими, тому, що білого метелика потрібно обов’язково знищити у першому поколінні. Друга генерація в липні буде більш багаточисельною, як і шкода, яку вони спричинять. Тому всі повинні поставитися відповідально до боротьби з небажаним карантинним шкідником: оглядати свої дерева та обробляти їх.
Якщо у вашому саду з’явився білий метелик, не соромтесь – скажіть про це сусідам, бо в них він також скоро оселиться, поділіться цією інформацією, боріться із шкідником разом.
Бажаємо вам здорових та багатих врожаїв!
Комментарии
Напишите ваш комментарий