Блішка на капусті: як її позбавитись?

Блішка на капусті: як її позбавитись?

11 июля 2019

Капуста улюблений овоч усіх українців, корисна та смачна. А ще, кажуть, в ній діток знаходять. Але капуста вимагає певної уваги і догляду при вирощуванні. В противному випадку навіть сильна молода розсада може піддатися нападу різних шкідників. Частіше за все на капусту нападає блішка. Як боротися з капусною блішкою дізнайтеся із статті.

Як виявити блішку на капусті?

Хрестоцвітна або чорна блішка - це сама небезпечна комаха-шкідник для капусти, бо для блішки це самий улюблений овоч. Але, крім капусти, блішка може зустрітися на редисці, редці та других культурах з цього сімейства. Блішки дуже маленькі, довжина їх тільця до 3 мм, але вони дуже стрибучі. Блішки можуть бути не тільки чорними, але і зеленими, і синіми. Блішки набувають максимальної активності в жаркі та сухі дні. Перші комахи з'являються ранньою весною і харчуються у весняний період бур'янами, а після того, як ми висадили гарну розсаду, вони швиденько перебираються на неї.

блішка на капустіДетально огляньте посадки капусти, а щоб переконатися, що на ній завелись саме блішки, легенько потрусіть капустяний листок - і комахи активно почнуть стрибати. Негайно приступайте до знищення шкідників, намагайтеся якнайшвидше позбавити свій город від блішок.

Якщо це не почати робити негайно, за кілька днів можуть повністю загинути уся капуста, редиска, гірчиця, ріпа або друга городина, на якій завелись блішки. Ці комахи до такого ступеню обгризають листя, що воно згодом стає схожим на мереживо. Особливо блішки небезпечні для молодих рослин і розсади, яка тільки висаджена у відкритий грунт. Пошкоджені блішкою рослини починають швидко в'януть, сохнуть і незабаром гинуть. Щоб врятувати свій урожай, при виявленні блішок необхідно негайно почати з ними боротися.

Методи боротьби з блішками на капусті

Боротьба з блішками ведеться декількома способами: обробка рослин і розсади золою соняшника. Це хороший метод захисту, але тільки тоді, коли городник не забуває обробити листки з обох сторін не менше трьох раз. При цьому перерва між обробками повинна бути 4-5 днів.

блішка на редисці

Про золу соняшника, її властивості та використання на городі

читайте у нашій статті.
Обприскуйте рослини суспензією золи соняшника і тютюновим пилом (1:1). Приготовленою сумішшю поливайте землю або обприскуйте городину. Побороти блішку можна сумішшю золи і гашеного вапна. Розведіть 1:1 ці інгридієнти та обробляйте нею міжряддя.


Вищеописані методи хороші, але не покажуть хорошу ефективність, якщо на городі ви буваєте рідко.Тоді раціональним та ефективним рішенням буде застосування інсектициду Актеллік. Спосіб застосуванна ви знайдете на упаковці. На 10 м2 піде приблизно 1 л розчиненого препарату. Також від блішок на капусті можна використовувати Децис, Базудин Екстра або Актара. Є думка, що від блішок можна позбавитися, поливаючі рано вранці город дуже холодною водою. Проводять такі поливі кілька днів підряд.блішка на капусті


Крім цього, заходи боротьби від блішки включають і екологічний спосіб, який передбачає укриття грядок нетканим матеріалом агроволокном.

Заходи профілактики від блішки на капусті

Щоб уникнути тривалої та виснажливої  боротьби з цими комахами, проводьте профілактичні роботи на своїх ділянках. При правильній та своєчасно проведені профілактиці ви швидше за все вбережете свої посіви від цього шкідника. Регулярно видаляйте бур'яни, своєчасно і рясно поливайте капусту.

хороший урожай капусти

Для капусти чорна блішка - дуже небезпечна комаха. Тому при виявленні її на рослинах необхідно негайно почати з нею боротися. Інакше ви втратите свій врожай.

Як боротися з другими шкідниками та хворобами рослин

читайте у нашій статті.
У нашому інтернет магазині великий вибір інсектицидів, ефективних в боротьбі з блішкою. Звертайтеся до нас. Ми бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*