Бордоська суміш: як застосовувати?

Бордоська суміш: як застосовувати?

4 апреля 2020

Бордоська рідина - контактний фунгіцид з міддю. Це означає, що:

Склад бордоської суміші

До складу бордоської рідини входить три компоненти: мідний купорос (він же сульфат міді), вапно, вода, з якою ці компоненти перемішуються.

Для приготування бордоської рідини сульфат міді і негашене вапно беруть у рівних пропорціях. Вапно в цій суміші потрібно, щоб реакція розчину була нейтральною, тому що кислий розчин мідного купоросу може обпалити зелене листя. Мідний купорос без вапна використовують тільки для обробки саду ранньою весною, до розпускання бруньок. Правильно приготовлена бордоська суміш містить 1% сульфату міді і 1% вапна.бордоська суміш

Механізм дії

Діючою речовиною бордоської суміші є іони міді з мідного купоросу. Вони зв'язуються з сульфгибрильними і амінними групами, що призводить до порушення нормального функціонування і руйнації білка. Це, в свою чергу, порушує нормальне функціонування мембран клітинах грибів, і вони перестають розвиватися або повністю гинуть.

Застосування бордоської рідинимідний купорос

Область застосування бордоської суміші широка:

Як застосовувати бордоську суміш в садівництві?

Бордоську суміш застосовують у садівництві для захисту від іржі, плямистостей, моніліозу зерняткових і кісточкових, коккомікозу кісточкових, кучерявості листків персика, парші яблуні, деяких інших хвороб.

Можна купити готову бордоську суміш, а можна приготувати самостійно.

Як приготувати бордоську суміш (рідину)?вапно негашене

На 10 л води: змішайте 100 г негашеного вапна з невеликою кількістю води, щоб «погасити» вапно. Змішайте цю суміш з 5 л чистої води. Готувати вапняне молоко слід в посуді обсягом не менше 10 літрів. Залийте 100 г мідного купоросу 5 л гарячою водою і ретельно перемішайте. Змішувати слід в пластмасовому або скляному посуді, але ні в якому разі не в залізному, тому що розчинений мідний купорос вступить в реакцію заміщення з залізом.

Перелийте мідний купорос в ємність з вапняним молоком, постійно розмішуючи. Перевірте реакцію розчину лакмусовим папірцем. Він повинен бути нейтральним або слабколужним. Якщо лакмусу немає, можна використовувати залізний предмет - наприклад, цвях (не іржавий, краще заздалегідь зачистити його наждаком). Якщо на зачищеній поверхні з'явиться бурий мідний наліт, необхідно додати ще вапняне молоко, щоб нейтралізувати розчин.

Термін зберігання бордоської рідини становить всього 5-6 годин, причому навіть при такому нетривалому зберіганні її слід ще раз перемішати перед використанням.

Як бачите, бордоська суміш - ефективний і безпечний препарат для захисту плодових дерев і садових культур. Рекомендуємо використовувати її і тоді ви отримаєте здорові і багаті врожаї.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*