Боремося з білим нальотом на орхідеї

Боремося з білим нальотом на орхідеї

9 января 2020

Чому на орхідеї з'являється білий наліт? Виділяють дві загальні можливі причини - це грибне ураження (борошниста роса) або атака шкідника (борошнистий червець). Чому виникає проблема і як її вирішити за допомогою ефективних препаратів, розповімо в статті.

Як проявляється борошниста роса і борошнистий червець?

При борошнистій росі білий наліт зазвичай з'являється з нижньої сторони листа. Наліт порошкоподібний, текстура нагадує пудру або борошно, і його легко можна зняти пальцем. З прогресуванням захворювання наліт набуває сірого кольору, поширюється на стебла і листя, бутони і коріння.

фунгіцид топаз

При ураженні борошнистим черевцем на листках з'являються білі пластівці. Наліт білий, ватяний, липкий, іноді також можна помітити на орхідеї липкі краплі. При атаці шкідника деформуються бутони і листя. Якщо паразит досягає кореневої системи, рослина починає повільно гинути.

Гніздо шкідника можна виявити по згустку білого повітряного нальоту. У ньому живуть як дорослі особини, так і личинки - дрібні білі крапки.
Також білий наліт на листової пластини - це найчастіше наслідок неправильного догляду, який привів до ослаблення імунної системи орхідеї. Через невідповідні умови утримання порушується обмін речовин, це призводить до зміни складу рослинного соку. В результаті орхідея стає відмінною мішенню для паразитів і швидкого прогресування грибних інфекцій.

Причини і етапи боротьби

Виділяємо групу основних причин:

  1. Часті підгодівлі азотними добривами.
  2. Сухість або зайва вологість в приміщенні.
  3. Частий полив - вода застоюється в ґрунті.
  4. Заражений ґрунт.
  5. Опале засохле листя, засохлі квіти в горщику. Вони починають гнити, та стають «будиночком» для паразитів.


При зараженні борошнистою росою або борошнистим червцем потрібні різні лікувальні заходи. Але обов'язкові загальні дії:

  1. ізоляція зараженої орхідеї від інших рослин,
  2. видалення всіх пошкоджених частин (листя, бутонів),
  3. тільки після видалення заражених листів можна починати обробку.


Як пробудити сплячі бруньки на орхідеях та сформувати пагони?

Дивіться відео та читайте у нашій статті Чудеса цитокінінової пасти.

Як лікувати орхідею при зараженні борошнистою росою?фітоверм-м

Потрібно зняти верхній шар ґрунту і засипати в горщик новий субстрат для орхідей. Далі перед посадкою рослини треба застосувати системні фунгіциди Топаз 100 ЕС або Скор 250 ЕС, які призначені для захисту рослин і посадкового матеріалу від грибних і бактеріальних хвороб. Також ефективно захистить орхідеї від борошнистої роси колоїдна сірка.

Що робити, якщо з'явився борошнистий червець?

Зберіть всіх комах з рослини вручну, обробіть субстрат інсектицидом Фитоверм-М або біоінсектицидом Бітоксибацилін – ці препарати ефективні в боротьбі з шкідниками. Вони можуть застосовуватися для обробки рослин при профілактиці і під час масового нашестя комах.
Далі помістіть орхідею в пакет, обприскайте рослину і зав'яжіть пакет на 2-2,5 години. Після закінчення терміну дістаньте орхідею. Обробку повторіть 3-4 рази, часовий інтервал між процедурами - 10-14 днів.

Бажаємо, щоб квіти радували вас буйним цвітінням і відмінним здоров'ям.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*