Боремося з хрущем та його личинками

Боремося з хрущем та його личинками

21 апреля 2020

Ефективні способи боротьби з хрущами і їх личинками багато років хвилюють садівників. Нескінченне поїдання цим незнищенним шкідником полуниці, коріння дерев і інших садових рослин часто викликають у власників земельних ділянок масу проблем і душевних розчарувань. Як раз і назавжди позбутися хруща і його личинок?

Рівень небезпеки і шкоди, що завдає хрущ, кожен садівник знає, але новачкам повідомимо: дорослі хрущі зимують у кожному саду і з'являються, коли вже достатньо і стабільно тепло – на початку травня, як правило. Вони починають харчуватися молодими листям і квітами всіх рослин, за якими ви так дбайливо доглядали не один рік. Найсумніше - до цього вони вже відклали личинки.

Личинки хруща підгризають коріння овочевих і городніх рослин, дорослих дерев садових і лісових культур, ягідників, чагарників та інших видів рослин, коріння полуниці, суниці, чорної та інших видів смородини.

Ефективні препарати від хруща

Антихрущ, Актара, Базудин-Екстра – це контактно-кишкові інсектициди, які вбивають ґрунтових шкідників. Їх використовують, в основному, для обробки коренів рослин, що висаджуються, а також поверхневого внесення в ґрунт у вигляді розчинів або сухої форми препарату.

антихрущактарабазудин-екстра

Ефективно знищують личинок хруща біопрепарати Актофіт і Фітоверм-М, розроблені на основі ґрунтових ефективних мікроорганізмів (ЕМ мікрофлора).

При весняній обробці ґрунту можна внести гашене вапно або препарати з хлором. Запах вапна і хлору віджене жуків, які намагаються відкласти яйця.

Віджене жуків розчин нашатирного спирту. Розчином 20 мл на 10 л води треба обприскати восени рослини. Жуки підуть, не сформувавши яйцекладок на посадці.

Не забувайте про профілактику. Збирайте і знищуйте личинки хруща при осінньому і весняному перекопуванні ділянки. Оптимальна температура для личинок +24+26 С. Вони ще не заглиблюються для зимової сплячки, а навесні вже пересуваються ближче до коренів рослин у верхньому шарі ґрунту.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*