Борошниста роса на огірках: причини появи і лікування

Борошниста роса на огірках: причини появи і лікування

27 июня 2020

Іноді на листках огірків з'являється світлий наліт: так виявляє себе захворювання під назвою «борошниста роса». Це грибкова інфекція, яка виникає у ґрунті та вражає рослини і може зіпсувати урожай. Тому боротися з борошнистою росою на огірках потрібно відразу і ґрунтовно.

Чому з'являється борошниста роса на огірках?

Причини захворювання прості і їх може бути кілька:

Також шкідлива не тільки стійка тепла погода, але сильні коливання температури. Вони послаблюють імунітет рослин і сприяють поширенню інфекції.

Лікування борошнистої роси на огірках

Є різні способи знищити захворювання. Зазвичай застосовуються хімічні фунгіциди - речовини тривалої дії, що пригнічують розвиток хвороби. При роботі з ними важливо дотримувати техніку безпеки: надягати захисні рукавички, окуляри і респіратор, проводити обробку в суху погоду без сильного вітру. Між обприскуваннями повинно пройти не менше 10 днів.

Кращі засоби від борошнистої роси на огірках:

Магнікур Нео (Консенто) Bayer, Магнікур Енерджі Bayer або ФітоХелп - біопрепарат від грибкових та бактеріальних хвороб.

магнікур неомагнікур енерджіфітохелп

Крім протигрибкових препаратів з борошнистою росою справляється колоїдна сірка. Вона підходить для застосування тільки у відкритому ґрунті, оскільки тепличне середовище може призвести до опіків рослин. Важливо дотримуватися дозування і не обробляти огірки повторно: тільки раз в сезон. Використовувати потрібно при теплій похмурій погоді.

Профілактика борошнистої роси на огірках

Якщо дотримувати всі запобіжні заходи, то боротися з борошнистою росою не доведеться. Прості поради допоможуть підійти до посадки огірків з усією відповідальністю і запобігти появі неприємного грибка на рослинах.

1. Вибирайте тільки якісне насіння огірків для посадки і обов'язково обробляйте насіння дезинфікуючим засобом.

2. Не висаджуйте огірки занадто рано, ґрунт повинен як слід прогрітися, а перепади температури бути мінімальними. Оптимальна температура землі +16°C.

3. Підготуйте ґрунт: перекопайте, позбавтеся від бур'янів і рослинного сміття, удобріть і тільки потім приступайте до пересадки огірків.

4. Не переборщіть з добривами на основі азоту, калію або фосфору.

5. Робіть перерву, не висаджуючи огірки на одному і тому ж місці постійно. Якщо в минулому сезоні ви зіткнулися з борошнистою росою, висадіть на цьому місці культуру, стійку до захворювання.

6. Поливайте рослини теплою водою.органік-баланс

Уберегти огірочки від хвороби в парнику складніше: стежте за вентиляцією, вологістю і контролюйте температуру. Оздоровте землю біопрепаратом Органік-Баланс Жива земля перед посадкою огірків. Якщо борошниста роса з'являється регулярно, то зніміть весь верхній шар ґрунту на глибину в 10 см і обновіть його.

Варто відзначити, що сортів огірків зі 100% опором хворобі немає: гібридні сорти огірків більш стійкі, проте борошниста роса все одно може вразити їх, якщо неправильно доглядати або перегодовувати азотними добривами. Але дотримання всіх заходів: температурний режим, провітрювання, оптимальна вологість, своєчасний полив теплою водою, своєчасні заходи боротьби і застосування профілактичних засобів укупі з вибором стійкого до захворювань сорту, зведуть ризик виникнення хвороби до мінімуму.

Шкідники огірків та способи боротьби з ними

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*