Боротьба з хворобами і шкідниками моркви

7 июня 2020
За посівами моркви необхідний ретельний догляд. Особливу увагу звертають на боротьбу з бур'янами, хворобами і шкідниками. Морква в перший рік життя, у порівнянні з іншими овочевими рослинами, незначно уражується хворобами. Однак у період зберігання коренеплодів грибні, бактеріальні та вірусні хвороби завдають великої шкоди. Найбільш шкідливими хворобами є чорна суха гниль, фомоз, біла гниль і сіра гниль.
Захист від хвороб моркви
Чорна суха гниль (альтернарія). Під час вирощування на листках з'являються бурі плями з темним, ледь помітним нальотом, що поширюються з країв.
На коренеплодах під час зберігання утворюються темні, округлі, вдавлені плями, покриті темним нальотом (від сірого до чорного).
Фомоз. На листках рослин виникають бурі плями з темним нальотом, на коренеплодах сірі або бурі вдавлені плями або ж неглибокі поперечні темні смуги. На розрізі помітна суха уражена тканина темно-коричневого кольору. У період зберігання коренеплодів уражена тканина руйнується, утворюючи пустоти.
Біла гнилизна (склеротинія). Хвороба виявляється під час зберігання. На коренеплодах утворюється білий, щільний, пластівчастий наліт з білими, потім чорними великими плямами. Уражені коренеплоди згнивають повністю.
Сіра гниль. На коренеплодах під час зберігання з'являється сірий пухнастий наліт з дрібними чорними скупченнями спір. Уражені коренеплоди згнивають.
Ризоктоніоз або повстяна гниль. На коренеплодах з'являються сіро-свинцеві плями з бурим або фіолетово-бурим повстяним нальотом. Поступово наліт зникає, і уражена частина коренеплоду покривається дрібними чорними крапками.
Від усіх видів гнилей, грибків і проти борошнистої роси на моркві
рекомендуємо застосовувати ефективний фунгіцид Фундазол.
Борошниста роса. На листках з'являються білий борошнистий наліт і темні плодові тіла гриба.
Несправжня борошниста роса. На нижній стороні листа з'являються жовті або бурі плями з сірим нальотом.
Іржа. На нижній стороні листа утворюються жовті плями з оранжево-жовтими плодовими тілами грибів.
Мокра бактеріальна гниль. Тканина коренеплодів загниває, але наліт на ній відсутній. Тканина перетворюється на слизову масу, що містить бактерії.
Бактеріоз. На листках з'являються дрібні жовті або темно-бурі з жовтою зоною плями, з тканини виділяється рідина.
Жовтяниця. Вірусне захворювання. Крім моркви вражає пастернак, петрушку, селеру, салат, томати, цибулю. Перша ознака хвороби - посвітління або пожовтіння жилок молодих листя і поява маси вторинних коренів на коренеплодах.
Шкідники моркви і методи боротьби з ними
Морквяна муха. Один із найбільш небезпечних і поширених шкідників моркви. Коренеплоди стають потворними, дерев'янистими і позбавленими смаку, втрачають товарні якості. Уражена морква не може бути використана як продов
ольчий продукт. При зберіганні такі коренеплоди загнивають і швидко псуються. Сильно пошкоджені рослини гинуть вже під час вегетації.
Морквяна листоблошка. Дрібна стрибаюча комаха зеленуватого забарвлення. Личинки і дорослі комахи живляться листям, висмоктують з нього сік, викликаючи їх скручування. В результаті рослини стають пригніченими і дають низький врожай. Морква втрачає товарні і смакові якості.
Від молі, трипсів та блішок на моркві
використовуйте біопрепарат Актоверм.
Зонтична моль. Широко розповсюджений шкідник моркви, петрушки, селери, пастернаку, кропу та інших рослин цього сімейства. Відроджені гусениці молі перегризають стебла, об'їдають бутони, квітки, молоді плоди, а іноді і листя. Заляльковуються личинки в тих же суцвіттях, на яких вони харчувалися. У серпні з'являються метелики, які залишаються на зимівлю.
Від довгоносиків і кліщів на моркві
застосовуйте інсектицид Актеллік Syngenta.
Кминна моль. Гусениці молі пошкоджують рослини моркви, петрушки й інших рослин родини селерові. Спочатку вони харчуються листям, роблячи ходи в тканинах, а потім переходять на квітконосні пагони, обгризають квітконіжки, квіти і незрілі насіння.
На жаль, сортів моркви, абсолютно стійких до таких шкідників, як морквяна муха і морквяна листоблошка, немає. Можна підібрати найбільш ефективні терміни посіву, починаючи з кінця квітня, щоб знизити число розбито рослин. Сприятливо впливають на зменшення пошкодження рослин моркви цими шкідниками посадки в її міжряддях цибулі і часнику. Чорнобривці, календула, настурція теж відлякують шкідників.
Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий