Черешня: секрети посадки і догляду

Черешня: секрети посадки і догляду

4 июля 2019

Однією з найпопулярніших ягід в Україні є черешня. Її солодкуватий смак однаково сильно люблять і дорослі, і діти. Поки селекціонери не вивели морозостійкі види черешні, то вирощували їх в південних регіонах нашої країни або привозили з-за кордону, але на сьогоднішній день виведено багато видів різних сортів черешні, які можна вирощувати в любому регіоні України. У сьогоднішній статті мова піде про секрети посадки і правила догляду за саджанцем черешні.

Як обрати місце для посадки черешні?

Найбільше черешня боїться морозу, тому перше, що потрібно враховувати при посадці - це наявність протягів і холодних вітрів на обраному місці.

черешня: секрети посадки і догляду

Місце для посадки черешні повинно бути захищеним, інакше навіть самий морозостійкий вид черешні вимерзне. Також дуже важливо, щоб обраний майданчик був сонячним - цей фактор особливо важливий для своєчасного дозрівання плодів.
Порада: черешня не буде рости там, де ґрунтові води прилягають дуже близько до поверхні, намагайтеся брати до уваги цей факт при виборі місця для посадки, бажано щоб вода не піднімалася ближче ніж на 3-4 метра до поверхні.

Як правильно поливати черешню?

В середньому, за літо дерево черешні потрібно поливати три рази. Перший - на етапі формування бутонів, другий - під час цвітіння, а третій - після того, як зібраний урожай. Полив потрібно виконувати під корінь, воду бажано використовувати нехолодну, прекрасно підійде заздалегідь відстояна вода у відрах або ж дощова.

черешня: секрети посадки і догляду

Перезволоження так само не корисно для черешні, як і пересихання, тому потрібно враховувати, яка погода на вулиці і яким видалось літо. Якщо через день йдуть дощі, то природно, додаткове зволоження ґрунту буде зайвим.
Навколо стовпа потрібно залишати лункоподібну площадку для того, щоб вода без зусиль потрапляла за місцем призначення. Діаметр такої лунки повинен бути 1-2 метри, постарайтеся регулярно тримати цю територію в повній чистоті, без бур'янів.

Особливості посадки саджанців черешнічерешня: секрети посадки і догляду

Перед посадкою саджанця черешні слід викопати лунку глибиною 70-80 сантиметрів, а в довжину вона повинна бути не менше метра. На дно бажано помістити перегній, змішаний з чорноземом, для піщаних ґрунтів бажано додати в лунку шар глини, що не менше 20 сантиметрів, така глиняна «подушка» буде виконувати роль дренажу.
Перед посадкою саджанець черешні бажано помістити у відро з водою і дати можливість рослині увібрати необхідну кількість вологи перед посадкою.
При посадці коренева шийка не повинна бути сильно поглиблена, прикопуючи саджанець, постарайтеся не сильно утрамбовувати землю, на перших порах пухкий ґрунт дозволяє кореневій системі отримувати необхідну кількість кисню.
Посадку саджанців черешні потрібно виконувати або ранньою весною, або пізно восени, але якщо температура нижче нуля, то краще почекати більш сприятливих умов.
Готовий набір добриво для посадки всіх видів дерев і кущів ОВІ полегшить вам задачу в підборі правильних добрив при посадці черешні.

Необхідні добрива для черешні

Найкраще вносити рідкі добрива в пристовбурові лунки, тоді поживні речовини краще вбираються рослиною. Черешня відноситься до тих дерев, які не варто удобрювати «під стовбур». Гнойова рідина і розведені комплексні добрива для плодово-ягідних дерев здатні повністю заповнити недолік рослини в корисних мікроелементів.
Як тільки ґрунт удобрений, не забудьте прорихлити ґрунт, а перед зимою потрібно замульчувати площу пристовбурного кола сосновою корою. Крім цього, на час зимівлі «низ» дерева слід пофарбувати вапном, яке врятує кору черешні від гризунів.

Збір врожаю і обрізка черешнісаджанці черешні

Обрізка черешні виконується кілька разів, перша ранньою весною, кори формується крона, а друга - після збору врожаю. Потрібно пам'ятати, що дерево черешні починає плодоносити стабільно та щедро не раніше, ніж через 4-5 років після посадки, а деякі види і після 10 років. Крона дерева повинна бути такою, щоб урожай було збирати максимально комфортно.
Порада: буває таке, що умови зростання настільки комфортні для черешні, що вона дає небувалий урожай. В такому випадку, щоб допомогти дереву, постарайтеся підв'язати гілки, щоб вони не зламалися під вагою ягід.

Сподіваємось, наші поради стануть вам у нагоді та ви будете мати гарні урожаї черешні кожного року.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*