Чим, коли та як удобрювати картоплю?

Чим, коли та як удобрювати картоплю?

8 января 2020

Якщо картопля садиться на ділянці, де до цього нічого не вирощувалось, урожай можна зібрати відмінний і без добрив. Але якщо це город, на якому вже кілька десятків років проводилось активне городництво з перекопуванням та прополками - гарного врожаю чекайте тільки якщо будете вносити добрива. Адже тільки за один сезон картопля споживає величезну кількість мінералів, витягаючи з грунту азот, калій і фосфор.
Чим удобрювати картоплю, коли це краще робити та які вносити добрива?

Які добрива вносити для картоплі влітку?

Якщо навесні з добривами запізнилися, виручать підгодівлі. Підгодовувати картоплю можна до початку липня, довше не варто інакше рослини наберуть  зайву зелену масу, а про бульби забудуть. Будь-яку підгодівлю проводьте після поливу або дощу.

Кореневі підживлення картопліселітра аміачна

Першу підгодівлю проведіть на початку росту бадилля, особливо якщо стеблинки тонкі і блідо-зелені. Як правило, це роблять перед першим підгортанням. Даємо кілька рецептів підгодівлі картоплі.

1. 1 ч. ложку карбаміду або аміачної селітри змішайте з 1,5 склянкою перегною на 1 погонний метр картопляної грядки.
2. 3 г. суперфосфату, 3 г. хлористого або сірчанокислого калію, 2 г. карбаміду або аміачної селітри під кожен кущ.
3. 10 г. нітроамофоски на одну рослину.
4. 1 столову ложку карбаміду на 10 л. води. Норма витрати під одну рослину - 0,5 літрів.
5. 20 г. аміачної селітри на 10 л. води. Норма витрати під одну рослину - 0,5 літрів.

Як бачите, варіантів для першого підживлення картоплі  досить.

Другу підгодівлю картоплі проводять під час бутонізації рослин.

1. 1 чайна ложка сульфату калію і 3 столові ложки золи соняшника на 1 пог.метр смуги картоплі.
2. 30 грам сульфату калію на 10 літрів води на 10 кв.м.
3. 2 жмені золи соняшника змішайте з такою ж кількістю землі і додайте під кожен кущ.

Хвороби картоплі: як з ними боротися?сульфат калію

Читайте в нашій статті.

Третя підгодівля картоплі проводиться під час цвітіння для прискорення утворення бульб.  Візьміть 2 столові ложки суперфосфату, 1 столову ложку коров'яку, розчиніть в 10 літрах води і внесіть під кожен кущ по 0,5 л розчину.

Позакореневе підживлення картоплі

Якщо ви віддаєте перевагу обприскуванню рослин, цей спосіб саме для вас. Такі підживлення швидше  доставлять поживні речовини рослинам і активізують обмінні процеси.
Азотно-калійна підгодівля картоплі: на 5 л води візьміть 100 г карбаміду, 150 г монофосфату калію та 5 г борної кислоти. Проводьте таку підгодівлю через пару тижнів після сходів, обприскуйте картоплю цим розчином з двотижневим інтервалом до цвітіння.
Фосфорна підгодівля картоплі. В самому кінці цвітіння картоплі для підвищення врожайності картоплі кущі обприскати витяжкою з суперфосфату: 20 г добрива залийте 10 л теплої води, дайте постояти дві доби, періодично помішуючи. Норма витрати: 1 літр на сотку городу.карбамід сечовина

Добрива картоплі під зиму

У цього варіанту багато плюсів - звільняється час навесні і деякі фосфорні добрива (суперфосфат, наприклад) не відразу переходять в легкозасвоювані для рослин форми, а до весни вони якраз трансформуються.
Картопля дуже любить органіку, тому восени можна внести по 5-10 кг перегною з суперфосфатом (30 г) і сульфатом калію (15 г).  Це дозування на 1 кв.м.
Також можна використовувати мінеральні добрива - сульфат калію з розрахунку 2 кг на сотку і суперфосфат - 1 кг на сотку.

Як позбавитися колорадського жука

дізнайтесь тут.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*  • Валентин 2 июня 2021
    Доброго здоров"я!
    Стаття корисна. Але... Щодо тексту маю зауваження до Перекладу з російської. Використано якийсь програмний перекладач БЕЗ вичитки опісля закінчення перекладу... 8-(


Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*