Чим обробляти виноград навесні від шкідників і хвороб: засоби та препарати

Чим обробляти виноград навесні від шкідників і хвороб: засоби та препарати

21 марта 2020

Саджанці винограду успішно приживаються і вирощуються на всій території України. Виноград дає хороші стабільні врожаї, але вимагає ретельного і постійного догляду. Якщо його неправильно вирощувати, з'являються захворювання. Для їх запобігання треба приділяти увагу своєму винограднику.

Для чого потрібно обробляти і обприскувати виноград навесні?

Догляд за виноградом навесні потрібен для того, щоб ефективно відлякати комах і знищити грибкові спори на ранніх стадіях появи. Якщо обприскати культуру вчасно, збудники будуть знищені відразу. Це запобіжить подальші напасті і допоможе врятувати майбутній урожай.

До яких хвороб схильний виноград?

При великих кількості шкідників і наявності хвороб у попередні сезони, доведеться приділити більше уваги весняним обробкам. Одними народними рецептами не обійтися, необхідно застосовувати високоефективні інсектициди і фунгіциди.

Чим обробити виноград навесні?

В арсеналі садівника повинні бути різні препарати для обприскувань виноградної лози. Для весняних обробок виноградної лози застосовують зазвичай універсальні препарати, що мають широкий спектр дії.

бордоська суміш

1. Бордоська суміш

Засіб захисної дії, ефективний проти мілдью, антракнозу. Готують склади різної концентрації:

Діє протягом 8-12 днів. Сумісна з усіма основними препаратами, виняток – засоби, що містять у складі тирам.

2. Мідний купорос

Використовується для профілактики грибкових інфекцій, відрізняється високою ефективністю.

Як обробляти виноград мідним купоросом?

3. Ридоміл Голд

Добре зарекомендував у боротьбі з мілдью препарат системної і контактної дії.

Робочий склад: на 4 л води беруть 10 г засобу. Гранули швидко розчиняються у воді, захисна дія – до двох тижнів.

4. Квадрісквадріс

Добре сумісний з іншими фунгіцидами препарат. Дія: проти грибкових хвороб (мілдью, оїдіум). Терміни обробок: до цвітіння та після цвітіння.

Для досягнення більшого ефекту Квадріс рекомендується застосовувати в поєднанні з іншими препаратами, що мають інший механізм дії та з фунгіцидами.

Крім придушення грибкових інфекцій, Квадріс сприяє підвищенню врожайності винограду, поліпшенню смаку ягід.

5. Колоїдна сірка

Засіб широкого спектру дії, застосовується для попередження розвитку осередків мілдью, оїдіуму.  Колоїдна сірка володіє тривалим ефектом, вважається одним з кращих засобів для весняної профілактики.

Застосування: обприскування винограду до розпускання бруньок. 40 г колоїдної сірки на відро холодної води. Рекомендується обробляти кущі одночасно з препаратами на основі міді.

6. Актофіт

У складі препарату - продукти вироблення ґрунтового гриба, що вражають комах шкідників. На винограді ефективно застосовувати Актофіт проти листовійки гронової і павутинного кліща.

Використання: профілактика, в момент появи комах. Робочий розчин: на відро 20 мл Актофіту.

7. Фітоспорін-М

Препарат фітоспорін відомий садівникам та городникам завдяки ефективності. Навесні обробляють виноград у період розпускання бруньок, наступного разу - після цвітіння.

Робочий розчин: на відро води 15 мл Фітоспоріну. Бажано спочатку зробити концентрований розчин (в двох літрах води), а потім довести його до повного обсягу.

Весняні обробки винограду - важлива частина агротехніки культури. Без профілактичних заходів виноград вразливий перед шкідниками, хворобами. Лікування в пізні періоди часто малоефективне, існує великий ризик загибелі врожаю і самих рослин. Тому не варто експериментувати, обробляйте виноградник згідно з цими рекомендаціями.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*