Чим підгодовувати полуницю після плодоношення?

Чим підгодовувати полуницю після плодоношення?

30 мая 2020

Полуниця - одна з ранніх ароматних ягід, якою щедро обдаровує нас літо. Багато хто вже збирають перші врожаї. Однак, щоб полуниця давала хороші врожаї щороку, необхідно після закінчення плодоношення подбати про догляд за ягідними кущами. Закладка квіткових бруньок, з яких навесні будуть утворюватися зав'язі, починається приблизно через 30 днів після закінчення плодоношення. Винятком є ремонтантна суниця, квіткові бруньки якої закладаються постійно.

Як доглядати за полуницею після плодоношення

Після збору врожаю ягід необхідно провести наступні роботи:

Період відразу після плодоношення - найкращий для таких видів обробок час, тому що вже через місяць, під час закладання майбутнього врожаю, робити це буде пізно.

Рекомендуємо використовувати для полуниці:
фунгіциди: бордоська суміш, Фітоспорін-М, колоїдна сірка, Фундазол,
інсектициди: Престо Турбо, Фас, Енвідор.

престо турбофас від шкідниківенвідор


Добрива для полуниці після плодоношення

Внесення добрив - важлива частина догляду за полуницею після плодоношення. Від того, якою буде догляд за полуницею протягом всього дачного сезону, залежить і якість врожаю. Підгодівля полуниці проводиться 4 рази за період вегетації.
В період формування квіткових бруньок наступного року (в червні-липні) полуницю потрібно підгодувати, як мінімум, один раз.
Ремонтантну полуницю підгодовують через кожні 10-14 днів протягом сезону.

Зола соняшника

Популярна для підживлення ягідних і овочевих культур. Зола насичує ґрунт мікроелементами, захищає від шкідників і допомагає відновленню листової маси.
Для захисту та підживлення коренів необхідно внести під кожну рослину компост або перегній, перемішаний з попілом соняшника, по жменьці на кущ.
Можна полити полуницю під корінь розчином золи з водою. Для цього залити 1 літром окропу 250 г золи і дати настоятися. Отриману суміш розвести в 10 л води.

Курячий послід

Розведіть курячий послід у відрі води приблизно 1:10 або 1:15. Отриманою сумішшю поливайте полуницю уздовж рядів, щоб не було перенасичення розчином ґрунту біля коренів.
Цю процедуру проводите після дощу або після хорошого поливу. Якщо розчин потрапив на листя, необхідно полити їх чистою водою з лійки.

Аміачна селітра

Розведіть 10 г аміачної селітри на 10 л води і полийте рослини, не потрапляючи на листя полуниці для запобігання опіків.

гуміфренд

Гуміфренд – комплексне добриво на основі гумату калію з мікроорганізмами
Використовуйте для полуниці двічі: після плодоношення і в середині вересня.  Добриво позитивно впливає на розвиток кореневої системи, закладку квіткових бруньок і відновлення ягідних кущів.

Як збільшити урожай полуниці

читайте у статті.

Прихильники мінеральних добрив знають, що для відростання листової маси після обрізки необхідно підгодувати полуницю азотом. Але тут головне - не перестаратися.
Надмірне внесення азотних добрив після плодоношення може привести до розвитку потужного листя, посиленого росту вусів, а закладка квіткових бруньок не відбудеться або буде неповноцінною.
Дотримуючись цих нескладних правил, ви гарантовано отримаєте хороші і багаті врожаї полуниці в майбутньому році.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*