Чим підгодувати хвойні восени?

Чим підгодувати хвойні восени?

6 октября 2022

Хвойні культури, здебільшого, невибагливі. Тому їх використовують не тільки в декоративному озелененні, але і для створення суто практичних посадок. Але в яких би цілях ви не вирощували хвойні, догляд їм знадобиться все одно. Один із важливих етапів догляду за хвойними – осінні підживлення.

Терміни проведення осіннього підживлення хвойних рослин

Хвойні рослини потребують широкого переліку поживних речовин, які підвищать їхній імунітет, дозволять підготуватися до зими та зміцнять кореневу систему. Осіннє підживлення потрібно закінчити до кінця жовтня-середини листопада. Пізніші підгодівлі можуть бути корисними для весняного пробудження, якщо використовувалися пролонговані добрива для хвойних, але підготуватися рослинам до зимівлі вони не допоможуть.

Підживлення хвойних восеникупити торф для хвойних рослин

Повнорозмірні хвойні культури, сосни або ялинки, наприклад, по досягненню ними віку 7-8 років здатні самі знайти всі необхідні поживні речовини. А карликові форми хвойних потребують регулярних, у тому числі осінніх підживлень протягом усього життя.
Головне правило - це мінімальний вміст у добривах азоту, що вносяться. Це стосується не тільки осінніх, а й весняних підгодівель хвойних культур. Їм абсолютно протипоказана вся свіжа органіка, наприклад, гній, послід і навіть перегній, що погано перепрів.
З усієї органіки восени під хвойні як мульчу можна внести лише торф.
Торф буде гарним захистом кореневої системи, але не повноцінним осіннім добривом. Підгодовувати хвойні культури найкраще мінеральними добривами.

Мінеральні добрива для хвойних рослин

Мінеральні добрива ідеальні для осінніх підживлень хвойних культур. Їх легко підібрати за складом елементів, зручно дозувати та вносити.
Добриво для хвойних восени, як і для інших багаторічників, що зимують, повинно містити мінімум два елементи - фосфор і калій. Це основа будь-яких осінніх підживлень, що зміцнює кореневу систему, стимулює визрівання річного приросту та накопичення поживних речовин у тканинах рослин.
Можна внести прості мінеральні добрива: суперфосфат, сульфат калію, монофосфат калію чи калімаг.

Але сортові хвойні або молоді рослини потребують набагато більшого переліку поживних речовин.
Дефіцит деяких елементів може призводити до ураження хворобами, механічних травм, суттєвому зниженню декоративних якостей і навіть вимерзанню посадок. Щоб максимально знизити всі ризики під час зимівлі та дати своїм хвойним повноцінне харчування, використовуйте спеціальні комплексні осінні добрива для хвойних: Fertis, Супер або Зелений Гай Осіння Хвоя.

осіннє добриво для хвойних Fertisосіннє добриво для хвойних Супер добриво Зелений Гай Осіння Хвоя


Бажано також внести Біогумус – це засіб для м'якого відновлення родючості ґрунту та покращення якісного складу мікрофлори. Внесення біогумусу під хвойні рослини прискорить засвоєння важливих елементів та підвищить стресостійкість культур.

Як правильно провести осінню підгодівлю багаторічників, плодових дерев і чагарників – читайте у статті «Осінні добрива для рослин».

Осіннє підживлення хвойників усуне багато проблем, воно не потребує серйозних фізичних зусиль і збереже ваші рослини здоровими та красивими.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*