Чим підгодувати розсаду помідорів?

Чим підгодувати розсаду помідорів?

7 декабря 2020

Багато дачників не заморочуються з удобрюванням розсади - тільки поливають. Але не у всіх випадках це є універсальною мірою.

Чим підгодувати розсаду помідорів, щоб россада буда здоровою та міцною, а плоди виросли соковиті і смачні?

Від сходів до висадки у відкритий грунт томати проводять в горщиках 50-60 днів. За цей час їх потрібно удобрити 4 рази.Біопрепарат Фітоцид-р БТУ


Найкраще добриво для розсади томатів – будь-яке рідке органічне добриво, наприклад, Біопрепарат Фітоцид-р БТУ. Розводять їх за інструкцією, а потім поливають так само, як звичайною водою. Після поливу грунт в горщиках корисно припудрити золою - це додаткова підгодівля. При такому поєднанні молоді рослини отримають всі необхідні їм поживні елементи.
Підгодовувати розсаду мінеральними добривами не варто. Головний елемент, який потрібен розсаді - це азот. А мінеральні азотні добрива дуже агресивні. Варто трохи переборщити з дозою, коренева система може «згоріти». Тому краще не експериментувати.
Як визначити нестачу конкретного елемента?
За станом листя.

якого елемента не вистачає:

ознаки

що робити?

азотлистя жовтіє, жилки на нижньому боці червоніютьобприскати листя рідким біодобривом
фосфорлисточки загортаються всерединуобприскати розсаду розчином суперфосфату: 20 ст.ложок залити 3 л окропу, поставити ємність в тепле місце і витримати добу, періодично помішуючи.  Потім 150 мл отриманої суспензії розвести в 10 л води, додати 20 мл будь-якого рідкого біодобрива (в ньому є азот, а фосфор без азоту засвоюється погано) і добре перемішати
калійверхні листки кучерявляться, а на нижніх по краях з'являється коричнева суха каймапідгодувати рослини сульфатом калію (1 ст.ложка на 10 л води)
кальційна листках утворюються світло-жовті цятки, а нові листочки виростають незграбно великими або деформуються

обприскати рослини настоєм золи або кальцієвою селітрою (1 ст.ложка на 10 л води)

залізолистя жовтіє, але жилки залишаються зеленимиобприскати розсаду хелатом заліза
мідьлистя бліді з синюватим відливом обприскати розчином мідного купоросу (1-2 г на 10 л води)
борверхня точка росту відмирає, з'являється багато пасинків обприскати борною кислотою (5 г на 10 л води)
магнійверхівка блідне, на зелених жилках і біля них з'являються блідо-зелені, жовті, а потім бурі плями, черешки стають крихкими обприскати розчином магнієвої селітри (1 ч.ложка на 10 л води)

Всі ці препарати ви можете придбати в нашому інтернет магазині і краще заздалегідь, щоб все необхідне було під рукою – робіть замовлення на сайті або телефонуйте у робочі години. Сподіваємося, наші поради вам допоможуть виростити здорову і міцну розсаду томатів. Удачі вам!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*