Чим підживити помідори, щоб були солодкі на смак

Чим підживити помідори, щоб були солодкі на смак

15 июня 2020

Якість смаку томатів визначає не стільки цукристість, скільки правильний баланс між цукрами і кислотами у соку і м'якоті плодів. Але якщо дуже солодкі, так звані «десертні» томати, зазвичай отримують високі дегустаційні оцінки, то занадто кислі помідори можна вважати браком. Ризик отримати урожай несмачних плодів підвищується в дощове або, навпаки, посушливе літо. Але з допомогою підгодівлі можна стимулювати процеси накопичення цукрів у плодах.

На смак впливає якість харчування томатів. Найбільше значення мають підживлення на етапі бутонізації, після утворення зав'язі і під час наливу плодів. У ці періоди рослини повинні отримати достатній обсяг калію і фосфору, тоді як частку азоту в добриві слід обмежити. Азот стимулює ріст плодів, але робить їх водянистими і кислими.

Чим підживити помідори, щоб вони були солодкими?

Підживлення кущів томатів потрібно проводити кожні 10-15 днів. Рекомендуємо використовувати різні види добрив і не обмежуватися поливом під корінь - частину добрив слід внести позакореневим способом.

Поліпшити смак плодів томатів допоможуть фосфор і калій. Існують препарати, у складі яких містяться обидві речовини, але можна приготувати суміш самостійно. Для підживлення томатів можна використовувати:

суперфосфаткалієва селітрасульфат магнію

Суперфосфат (подвійний або звичайний). Джерело фосфору. Розчином можна поливати або обприскувати кущі по листу. Особливо корисно обприскувати витяжкою суперфосфату зав'язі. У розчин можна додавати сульфат калію (заздалегідь) або нітрат калію (безпосередньо перед використанням).

5 головних шкідників томатів та боротьба з ними

Калієва селітра. Альтернатива сульфату калію, підходить для кореневих підживлень. Селітру можна додати в зольний розчин або витяжку суперфосфату. У другому випадку засіб слід використовувати відразу, не залишаючи на зберігання. Останню підгодівлю калійної селітрою потрібно зробити не пізніше, ніж за місяць до збору помідорів.

Фітофтороз томатів. Заходи боротьби і профілактика.

Сульфат магнію. Елемент необхідний для процесів фотосинтезу, від якості яких залежить і солодкість плодів. Корисно кілька разів за сезон обприскати кущі томатів розчином сульфату магнію. У дощове літо або для помідорів, що ростуть в плівковій теплиці, таку підгодівлю необхідно давати не менше 2 разів у місяць.насіння томатів

Підживлення можуть поліпшити смак томатів лише до певної міри, великий вплив на процеси накопичення цукрів у плодах має генетика овоча. Дуже солодкі великоплідні сорти помідорів – Рожевий Конус, Орлине Серце, Де Барао. Купити насіння томатів, цих та інших, ви можете в нашому інтернет магазині.

Не варто недооцінювати і вплив догляду на смакові якості помідор. Якщо рослина не отримує достатній обсяг світла, зростає на ґрунті з високими показниками кислотності, страждає від надлишку вологи, не допоможуть ні підживлення, ні вибір солодкого сорту – плоди будуть мати кислий смак. Невдалими томати стають при температурі від 35°C, нестачі поливів або якщо не проводиться формування кущів.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*