Чим удобрювати рослини у другій половині літа?

Чим удобрювати рослини у другій половині літа?

23 июля 2019

Як швидко йде час! Здається, зовсім недавно ми висаджували розсаду у городі, спостерігали, як розпускаються бруньки на деревах, вдихали аромат квітучих яблунь, слив та вишень. І ось вже літо в зеніті, настала середина липня. В цей час всі дерева і кущі витрачають багато енергії, мікро - і макроелементів на підтримання складних процесів, що проходять у них всередині. І щоб забезпечити їм буйне цвітіння, поліпшити смак плодів і допомогти більш  якісно перезимувати, необхідно своєчасно і правильно внести добрива, тобто провести багатоцільові підживлення. При цьому азот в них потрібно звести до мінімуму.

Якими повинні бути добрива у другій половині літа?

Підгодовувати декоративні і плодові рослини садівники починають з ранньої весни. В цей час основний упор роблять на азотне добриво в комплексі з фосфорнимсуперфосфатом. Це необхідно, так як йде масовий ріст пагонів, і азот сприяє цьому процесу. Але якщо провокувати появу нової молодої порослі в кінці літа, то рослина не зможе підготуватися до зими, і більша його частина вимерзне.добрива у другій половині літа
Тобто до середини липня підгодівлю азотом необхідно поступово знизити та по можливості звести до нуля. З середини літа акцент робимо на фосфорно-калійні добрива. Чому? Фосфор відповідає за коренеутворення рослини. Калій – за закладку плодових, квіткових бруньок і пагонів заміщення, підготовку рослини до майбутньої зими.
Правило «мінімум азоту» у другій половині літа відноситься до багаторічних рослин, яким належить зимівля в умовах відкритого ґрунту. Однорічним квітам азотні підживлення в цей час навіть потрібні, а от азотні підживлення для овочів краще закінчити за 1,5 місяці до збору врожаю для запобігання накопичення нітратів.
Крім перерахованих макроелементів, квітучі чагарники і плодові дерева у другій половині літа необхідно підгодовувати мікроелементами:

Мінеральні добрива

Людям, які не розуміються в агрохімії, дуже легко заплутатися у всіх цих назвах. Їм на допомогу прийдуть комплексні мінеральні добрива, спеціально призначені для квітучих, декоративних кущів та плодових рослин.добрива у другій половині літа
Як правило, до складу цих добрив також входить азот. Він необхідний для засвоєння інших макро - і мікроелементів. Слідкуйте, щоб його кількість не перевищувала 10%, а краще 6%.
Суперфосфат – головний постачальник фосфору. Калієм насичують рослини такі добрива, як монофосфат калію, сульфат калію, гумат калію.
Підгодівля цими мінеральними добривами проводиться тільки після хорошого поливу:

Для позакореневого підживлення в серпні можна скористатися таким засобом: 100-150 г суперфосфату розчинити у відрі води і обприскати по листю рослини.

Органічні добрива

Прихильникам мінеральних добрив не варто забувати про ефективність органіки. На практиці їх можна комбінувати.

добрива у другій половині літа

Настій коров'яку

Цей вид добрив добре зарекомендував себе в якості підживлення плодових і декоративних рослин. Для підгодівлі у другій половині літа підійде коров'як на тирсовій підстилці – з особливо малим вмістом азоту.
На 1/5 частини відра добрива взяти 1 склянку золи соняшника, залити водою і добре перемішати. Таким настоєм рекомендується поливати квітучі чагарники 1 раз в місяць, а плодові рослини – 1 раз в 2 тижні. Витрата на 1 м2 посадок – 1 відро розведеного добрива.

Курячий послід

Заповнити бочку або іншу велику ємність на 1/3 курячим послідом і залити водою. Добре перемішати і дати постояти кілька днів. Розбавити отриманий концентрат водою 1:10 і добре полити біля лунки дерев і кущів.

Готові органічні добрива

Якщо немає можливості використовувати коров'як або курячий послід, то можна застосувати готові органічні добрива. В інструкції до кожного ви знайдете докладний опис застосування такого засобу.

Зола соняшника

Як позакореневе  підживлення використовують розчин золи. У 10 л відрі води розчинити 1-2 склянки золи соняшника і дати постояти 2-3 доби. Розчин процідити і обприскати рослини. Таку підгодівлю проводять під  час появи зав'язі і після збору врожаю.добрива у другій половині літа
Золою, як джерелом калію, добре проводити кореневі підгодівлі, закопуючи її в пристовбурні кола плодових і декоративних рослин.
Не варто застосовувати золу для таких рослин, як чорниця, брусниця, журавлина та інших любителів кислого ґрунту.

Особливості внесення добрив під плодові і декоративні рослини

Яке б добриво ви не вибрали для рослин у другій половині літа, є загальні рекомендації по їх застосуванню:


Для добрива декоративних і плодових рослин виривається канавка в районі проекції крони. Якщо доросле дерево, то робиться 2-3 канавки глибиною 15-20 см на відстані 40-50 см один від одного. Молодому дереву або чагарнику достатньо однієї такої канавки. Добриво в сухому або розведеному вигляді вноситься до поглиблення і закопується землею. Якщо підгодівля не розведена водою, то потім потрібно провести ґрунтовний полив.
У практиці для удобрення багаторічних рослин застосовується також метод «шведського столу». Його особливістю є те, що по периметру пристовбурового кола викопують совком глибокі лунки на відстані 30-40 см. В них вносять добрива і засипають землею. Принцип дії полягає в тому, що дерево починає нарощувати коріння, адаптоване під внесені добрива, і ним воно підживлює себе.добрива у другій половині літа
Досить ефективно зарекомендували себе підживлення через листя – позакореневі підживлення. Вони проводяться через обприскування розведеним добривом всієї крони рослини.
У кожної плодової та декоративної рослини є свої особливості і вимоги. Чималий вплив надає і склад ґрунту на ділянці. Тільки проаналізувавши всі наявні дані, ви зможете прийняти правильне рішення при виборі виду добрива для рослин. Пам'ятайте, що у випадку з добривами – краще не догодувати, ніж перегодувати!
Бажаємо вам здорових та багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*