Чим відрізняється подвійний суперфосфат від суперфосфату?

Чим відрізняється подвійний суперфосфат від суперфосфату?

6 декабря 2022

Який суперфосфат краще – подвійний чи звичайний? Почнемо з того, що фосфор потрібний усім культурам для зростання, формування зав'язі та підвищення імунітету. Щоб уникнути дефіциту цього мінералу, застосовують підживлення спеціальним добривом із підвищеним вмістом фосфору – суперфосфатом, який буває звичайним та подвійним. Але перш ніж вносити його важливо знати, чим відрізняється подвійний суперфосфат від простого.

Чим відрізняється подвійний суперфосфат від простого

Суперфосфат простий

Суперфосфат простий - одне з найпоширеніших і часто застосовуваних добрив. Його популярність легко пояснити як зручністю використання, так й особливістю складу.суперфосфат простий

Склад суперфосфату простого: азот (N) – 2%, фосфор (P2O) – 18%, сірка (S) – 8%.

Азот забезпечує зростання та розвиток рослин, входить до складу білків, вітамінів, хлорофілу. Сірка потрібна для нормального обміну речовин, активує ферменти, незамінна при синтезі білків. Фосфор потрібний рослинам для розвитку кореневої системи, тому особливу важливість представляє його достатня кількість під час зростання та розвитку. Відповідає за репродуктивну функцію, сприяє кращому цвітінню, зав'язі та дозріванню плодів. Підвищує врожайність.

Коли і як застосовувати простий суперфосфат

Суперфосфат використовується з квітня по вересень на всіх типах ґрунтів і для всіх с/г культур як основне внесення в ґрунт при перекопуванні або як підживлення.

Підживлення протягом періоду вегетації проводять 3-4 рази. Велике значення має глибина загортання. Добриво вноситься на рівні грунту, в якому зосереджена основна маса коренів.

Дозування

Суперфосфату в чайній ложці – 5 г, столовій – 16 г.

Суперфосфат подвійний

Подвійний суперфосфат - дуже ефективне фосфорне добриво. Основна відмінність подвійного суперфосфату від суперфосфату простого - як випливає з назви, більший вдвічі вміст засвоюваного фосфору - 40%.суперфосфат подвійний

Фосфор бере участь в обмінних процесах рослинного організму, в процесі фотосинтезу, регулює дихання. Відповідає за повноцінний розвиток кореневої системи. Найбільшу потребу у ньому рослини відчувають на початкових етапах зростання, й у період цвітіння та утворення плодів.

Коли і як застосовується подвійний суперфосфат

Суперфосфат подвійний застосовується під основне перекопування ґрунту і додатково в рядки або лунки при посіві. Може застосовуватися не тільки як кореневе, але і як позакореневе підживлення шляхом обприскування до змочування листа.

Дозування

Чайна ложка вміщує 5 г подвійного суперфосфату, столова ложка - 16 г.

Який суперфосфат кращий?доломітове борошно

Простий та подвійний суперфосфат відносяться до однієї групи фосфорно-азотних добрив, але мають кілька відмінностей.

Простий суперфосфат погано розчиняється водою. Вносити його краще восени, щоб до весни він перейшов у більш зручну для рослин форму. Його краще застосовувати на закислених ґрунтах.

Подвійний суперфосфат розчиняється у воді набагато краще, завдяки чому це найкраще добриво для внесення безпосередньо під рослини під час вегетації. На кислих грунтах ефективність дещо знижується, необхідне внесення речовин, що розкислюють.

Для розкислення грунту внесіть доломітове борошно. Воно не шкодить посадкам влітку, не обпалює коріння та листя рослин, тому можна сипати прямо під рослину протягом усього сезону.

Також подвійний суперфосфат гарний під перекопування або оранку як восени, так і навесні.

Тепер вам набагато простіше буде зробити вибір – який суперфосфат купити – простий чи подвійний.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*