Чим загрожує безсніжна зима саду і городу?

Чим загрожує безсніжна зима саду і городу?

22 января 2020

В цьому році зима без снігу, нічних морозів практично немає. А це означає, що всі теплолюбні культури можуть постраждати, якщо раптово стукнуть морози. Саме в такі зими сильно підмерзає крона абрикосів, адже його пагони витримують під -4°С, а квіткові бруньки вимерзають при -25°С. Найгірше відсутність снігу. Він потрібен для захисту коріння від вимерзання: без снігу коріння постраждає вже при температурі -10-12С, а морози -15С по сухій землі здатні убити частину дерев.

Як врятувати садові рослини?

Більше будь-якого морозу варто остерігатися різких перепадів від плюса до мінуса. У таких випадках -18-20С вже небезпечно. При цьому в рослинах відбувається приблизно те ж саме, що і в «стінках» скляного стакана, якщо після гарячої води відразу налити холодну. У рослин тріскається кора, пошкоджуються бруньки і пагони.

Як підняти стійкість саду?

  1. Можна внести фосфорні добрива, наприклад, суперфосфат. А краще візьміть за правило і робіть це пізньої осені.
  2. Обов'язковим прийомом повинна стати побілка штамбів і скелетних гілок садової побілкою або вапном з додаванням мідного купоросу.
  3. Незайвим буде обприскати крону дерев слабким розчином фарби для захисту дерев.
  4. Захистіть кору дерев садовим бинтом.
садова побілкафарба для захисту деревсадовий бинт

Така обробка пом'якшує перепади температур (гілочки на сонці менше нагріваються, а значить, менше пошкоджень), до того ж так бруньки довше витримують заледеніння. Гине при цьому велика частина збудників хвороб. А це дуже важливо, адже вони продовжують свою чорну справу у відлигу, і весна обов'язково почнеться зі спалаху всіляких болячок. До речі, не люблять побілені дерева і шкідники.

Захист кущів та плодових культур

Почніть з самих ніжних культур - ожина, малина, абрикос, а потім перейдіть на яблуні, сливи і так далі. Не забувайте, що надземна частина може витримати сильні морози, а ось коріння навіть у зимостійких культур без снігу здатні загинути вже при морозі в -15С, якщо він протримається днів п'ять чи шість.
Засипте пристовбурові круги чагарників і дерев сосновою корою радіусом метр-півтора. Це захистить коріння дерев і утримає сніг.

Як використовувати соснову кору

читайте в нашій статті.соснова кора

Мульчувати можна практично всі рослини, це особливо важливо для багаторічників з поверхневим корінням і цибулинних рослин. Обов'язково замульчуйте посадки озимого часнику, поверхневі кореневища весняних цибулинних.

Допоможіть полуниці і суниці


Як нема снігу, тяжко доведеться і цим культурам – багаторазове замерзання і відтавання ґрунту видавлять кущики з землі, а значить, ще більше постраждають корінці. Допомогти їм перезимувати неважко: можна засипати сосновою корою або просто накрити гряди агроволокном, головне, вибирати укриття з щільністю не менше 60.

Як врятувати троянди від морозів

читайте в нашій статті.

Якщо ви дотримаєтесь цих порад і забезпечите своїм рослинам теплу зимівлю, вони переживуть безсніжну зиму і холодну пору року з найменшими втратами.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*