Чим загрожує безсніжна зима саду і городу?

22 января 2020
В цьому році зима без снігу, нічних морозів практично немає. А це означає, що всі теплолюбні культури можуть постраждати, якщо раптово стукнуть морози. Саме в такі зими сильно підмерзає крона абрикосів, адже його пагони витримують під -4°С, а квіткові бруньки вимерзають при -25°С. Найгірше відсутність снігу. Він потрібен для захисту коріння від вимерзання: без снігу коріння постраждає вже при температурі -10-12С, а морози -15С по сухій землі здатні убити частину дерев.
Як врятувати садові рослини?
Більше будь-якого морозу варто остерігатися різких перепадів від плюса до мінуса. У таких випадках -18-20С вже небезпечно. При цьому в рослинах відбувається приблизно те ж саме, що і в «стінках» скляного стакана, якщо після гарячої води відразу налити холодну. У рослин тріскається кора, пошкоджуються бруньки і пагони.
Як підняти стійкість саду?
- Можна внести фосфорні добрива, наприклад, суперфосфат. А краще візьміть за правило і робіть це пізньої осені.
- Обов'язковим прийомом повинна стати побілка штамбів і скелетних гілок садової побілкою або вапном з додаванням мідного купоросу.
- Незайвим буде обприскати крону дерев слабким розчином фарби для захисту дерев.
- Захистіть кору дерев садовим бинтом.
![]() | ![]() | ![]() |
Така обробка пом'якшує перепади температур (гілочки на сонці менше нагріваються, а значить, менше пошкоджень), до того ж так бруньки довше витримують заледеніння. Гине при цьому велика частина збудників хвороб. А це дуже важливо, адже вони продовжують свою чорну справу у відлигу, і весна обов'язково почнеться зі спалаху всіляких болячок. До речі, не люблять побілені дерева і шкідники.
Захист кущів та плодових культур
Почніть з самих ніжних культур - ожина, малина, абрикос, а потім перейдіть на яблуні, сливи і так далі. Не забувайте, що надземна частина може витримати сильні морози, а ось коріння навіть у зимостійких культур без снігу здатні загинути вже при морозі в -15С, якщо він протримається днів п'ять чи шість.
Засипте пристовбурові круги чагарників і дерев сосновою корою радіусом метр-півтора. Це захистить коріння дерев і утримає сніг.
Як використовувати соснову кору
читайте в нашій статті.
Мульчувати можна практично всі рослини, це особливо важливо для багаторічників з поверхневим корінням і цибулинних рослин. Обов'язково замульчуйте посадки озимого часнику, поверхневі кореневища весняних цибулинних.
Допоможіть полуниці і суниці
Як нема снігу, тяжко доведеться і цим культурам – багаторазове замерзання і відтавання ґрунту видавлять кущики з землі, а значить, ще більше постраждають корінці. Допомогти їм перезимувати неважко: можна засипати сосновою корою або просто накрити гряди агроволокном, головне, вибирати укриття з щільністю не менше 60.
Як врятувати троянди від морозів
читайте в нашій статті.
Якщо ви дотримаєтесь цих порад і забезпечите своїм рослинам теплу зимівлю, вони переживуть безсніжну зиму і холодну пору року з найменшими втратами.
Комментарии
Напишите ваш комментарий