Чим замінити мінеральні добрива

20 марта 2023
Живлення рослин – це один із ключових факторів, що впливають на врожай. Прийнято вирішувати це завдання за допомогою мінеральних добрив.
Але ними потрібно вміти користуватися, щоб не потрапити до замкнутого кола: недосипали, недобрали, пересипали – засолили ґрунт. А чим можна замінити мінеральні добрива?
Як можна обійтися без мінеральних добрив?
1. Органічні добрива
Існує багато видів органічних добрив. Самі популярні такі:
- Вапно - знижує кислотність грунту та збагачує його кальцієм.
- Крейда - швидкий розкислювач. Працює як вапно, але діє швидше, щоправда, ефект зберігається ненадовго.
- Доломітове борошно - довгий розкислювач. Ефект виникає не відразу, але зберігається довго.
- Зола соняшника містить калій і фосфор, необхідні для формування плодів.
- Компост, послід - багаті джерела азоту, необхідного для росту рослин, а також калію, фосфору, сірки та інших мікроелементів.
Курячий послід - це одне з найбільш цінних швидкодіючих органічних добрив за змістом корисних речовин та за їхньою доброю доступністю для рослин. Курячий послід за своїми якостями перевершує майже всі органічні добрива. У ньому міститься більше фосфору, азоту, калію та сірки, ніж у посліді корів чи свиней.
Як, для чого і коли застосовувати курячий послід?
2. Компост
Його можна зробити навіть із бур'янів та бадилля овочевих культур. А внесення триходерміну значно підвищить користь такого компосту.
Якщо з компостом не хочете возитися, тоді зверніть увагу на біогумус вермикомпост, який за вмістом гумінових кислот нічим не поступається компосту і посліду.
Сподобаються рослинам підгодівлі по листу гуматами та хелатами.
Це найвірніший спосіб допомогти рослині засвоїти все харчування і ви не будете хвилюватися, що з ґрунту мікроелементи будуть вимиті дощем і їх не вистачить рослинам для багатого врожаю.
3. Мульчування
Подивіться собі під ноги. Там валяються комплексні добрива просто задарма.
Листя, сіно, солома, газонна трава, бур'яни з бадиллями. Всі ці дари природи потрібно зібрати та правильно застосувати.
З цього «сміття» можна зробити компост, а бадилля томатів і перців (якщо тільки рослини не заражені хворобами і шкідниками) використовувати як мульчу в колах дерева.
- Рослинні залишки вже містять усі необхідні мікро та макроелементи.
- Вкритий органікою грунт залишається вологим набагато довше, ніж голий під прямим сонячним промінням.
- Хороший шар мульчі запобігає перегріву ґрунту влітку та промерзанню взимку.
- З-під товстого шару органіки не так просто пробитися бур'янам, мульча стримує їхнє зростання і звільняє нас від прополки.
- Фітофторі та іншим патогенним організмам не так просто вибратися з ґрунту, адже перед ними бар'єр – мульча.
- Завдяки тому, що під мульчею ґрунт не пересихає, він стає пухким і м'яким без нашої праці.
- Органічна мульча приваблює на грядки дощових черв'яків і у ній розмножуються корисні мікроорганізми. А рослини отримують повноцінне та правильне харчування.
Щоб прискорити процес мульчування, використовуйте Біодестркутор для компосту, наприклад, Унікал.
Ви можете сказати, що мульча - це слимаки, мурахи, миші та пліснява. Від слимаків можна позбутися спеціальними препаратами. Миші на ділянці є завжди незалежно від мульчі. А якби ви знали скільки мурахи з'їдають павутинного кліща та інших шкідників, то пробачили їм усе. Біла пліснява під мульчею, яку деякі садівники намагаються знезаразити – це корисна сінна паличка, з якої роблять відмінні біофунгіциди – Фітодоктор та Фітоспорин.
Органічні добрива містять практично всі необхідні поживні елементи. І найважливіше - вони екологічно нешкідливі для землі та рослин.
Комментарии
Напишите ваш комментарий