Чим замінити мінеральні добрива

Чим замінити мінеральні добрива

20 марта 2023

Живлення рослин – це один із ключових факторів, що впливають на врожай. Прийнято вирішувати це завдання за допомогою мінеральних добрив.
Але ними потрібно вміти користуватися, щоб не потрапити до замкнутого кола: недосипали, недобрали, пересипали – засолили ґрунт. А чим можна замінити мінеральні добрива?

Як можна обійтися без мінеральних добрив?

1. Органічні добривакурячий послід

Існує багато видів органічних добрив. Самі популярні такі:

Курячий послід - це одне з найбільш цінних швидкодіючих органічних добрив за змістом корисних речовин та за їхньою доброю доступністю для рослин. Курячий послід за своїми якостями перевершує майже всі органічні добрива. У  ньому міститься більше фосфору, азоту, калію та сірки, ніж у посліді корів чи свиней.

Як, для чого і коли застосовувати курячий послід?

2. Компосттриходермін

Його можна зробити навіть із бур'янів та бадилля овочевих культур. А внесення триходерміну значно підвищить користь такого компосту.
Якщо з компостом не хочете возитися, тоді зверніть увагу на біогумус вермикомпост, який за вмістом гумінових кислот нічим не поступається компосту і посліду.

Сподобаються рослинам підгодівлі по листу гуматами та хелатами.

Це найвірніший спосіб допомогти рослині засвоїти все харчування і ви не будете хвилюватися, що з ґрунту мікроелементи будуть вимиті дощем і їх не вистачить рослинам для багатого врожаю.

3. Мульчування

Подивіться собі під ноги. Там валяються комплексні добрива просто задарма.
Листя, сіно, солома, газонна трава, бур'яни з бадиллями. Всі ці дари природи потрібно зібрати та правильно застосувати.
З цього «сміття» можна зробити компост, а бадилля томатів і перців (якщо тільки рослини не заражені хворобами і шкідниками) використовувати як мульчу в колах дерева.Біодестркутор для компосту Унікал

Щоб прискорити процес мульчування, використовуйте Біодестркутор для компосту, наприклад, Унікал.

Ви можете сказати, що мульча - це слимаки, мурахи, миші та пліснява. Від слимаків можна позбутися спеціальними препаратами. Миші на ділянці є завжди незалежно від мульчі. А якби ви знали скільки мурахи з'їдають павутинного кліща та інших шкідників, то пробачили їм усе. Біла пліснява під мульчею, яку деякі садівники намагаються знезаразити – це корисна сінна паличка, з якої роблять відмінні біофунгіциди – Фітодоктор та Фітоспорин.

Органічні добрива містять практично всі необхідні поживні елементи. І найважливіше - вони екологічно нешкідливі для землі та рослин.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*