Чому газон втратив декоративність та як його швидко відновити?

11 июня 2019
Щоб ви ніколи не зіткнулися з картиною, коли на вашому улюбленому смарагдовому газоні з'являться бурі, жовті або іншого кольору лисини — потрібно знати і виконувати головні правила догляду за газоном.
Від чого газон "лисіє"?
1. Бракує підживлення. Часто газонна трава втрачає свої декоративні властивості через виснаження ґрунту. Але є й інша сторона медалі - надмірне внесення добрив. Тобто, ви могли просто «перегодувати» свій газон.
2. Деформація газонокосаркою нижніх шарів дерну. Це відбувається від того, що гострі леза виставлені занадто низько. При скошуванні вони пошкоджують кореневу систему трави, газонні трави перебувають у стресовому стані, вони намагаються реанімуватися і в підсумку жовтіють.
3. Вигул тварин. Своїми екскрементами тварини можуть завдати траві непоправної шкоди.
4. Хімічні опіки. Винуватцями можуть бути продукти, в яких великий вміст нафти або інших їдких речовин.
5. Недолік вологи або тривалі дощі. Дощі «забивають» дерен, і в підсумку коріння рослин має дефіцит кисню і трава починає гнити.
6. Хвороби — грибкові, інфекційні та вірусні. В цьому випадку для відновлення газону знадобиться дуже багато часу.
Як доглядати за газоном влітку?
Читайте у нашій статті.
7. Трава недоотримує необхідні мікроелементи і вітаміни.
8. Невірний розрахунок кількості насіння в ґрунт може призвести до «плішивості". Тому перед посівом газонної трави уважно вивчайте інструкцію, там все пропорції розписані.
9. Неякісне або прострочене насіння. Наслідки можуть бути дуже сумними.
10. Насіння було погано прикопано, і ним залюбки поласували пташки і гризуни. Так само причина може бути в нерівномірній перекопці ґрунту.
Як боротися з лисинами на газоні?
- По-перше, при посіві газонної трави, внесіть органічне добриво реаніматор газону Ємбіко — це стимулює активний зрост трави, вона скоріше вийде із стресу та краще приживеться. Щоб газонна трава гарно росла, важливо удобрювати газон навесні і влітку азотними добривами. В нашому інтернет магазині великий вибір азотних добрив — аміачна селітра, сульфат амонію, карбамід, екоплант, нітроамофоска. А з серпня проведіть підгодівлю осінніми добривами (наприклад, Зелений Гай Осінній Газон), які допоможуть траві добре перезимувати. Якщо причина в надлишку підгодівлі, то на якийсь період призупиніть їх внесення. Протягом сезону рекомендується вносити добрива три-чотири рази.
- Недолік вологи можна компенсувати частими поливами. Більша частина видів газонних трав потребують регулярного зволоження.
- Правильно вибирайте газонні трави. Є світлолюбні, тіньолюбні або зовсім невибагливі газонні трави. При виборі насіння проаналізуйте який вид для вашої ділянки найбільш прийнятний.
- Щоб уникнути пошкодження газону тваринами (домашніми або дикими) встановіть відлякувачі. Щоб газон не був зіпсований екскрементами тварин, обробляйте траву препаратами з вмістом азоту.

- Сміттєві відходи на газоні або під ним — ще одна причина пошкодження. Не заправляйте на газоні автомобіль, не смітіть.
- Часто проводьте аерацію ґрунту. Достатньо проколоти проблемні ділянки вилами, піднімаючи дерен, через кожні 10-15 см.
- Якщо на газоні з'явилися чорні плями, то це говорить про те, що на ньому «оселилася» садова гниль. В цьому випадку його негайно потрібно «рятувати» Фундазолом.
- А від бур'яну на газоні вам допоможе селективний післясходовий гербіцід Гольф, який надійно знищить широкий спектр бур'янів, характерних у посівах газонних трав.
Підсів газонної трави
Найбільш сприятливий час щоб реанімувати газон, звичайно ж, весна. Але при форс-мажорних обставинах це можна робити в літній або осінній період. Перед підсіюванням газонної трави в лисини, спочатку попрацюйте з ґрунтом. Ділянку деформованого дерну акуратно підстрижіть. Потім землю розрихліть досить глибоко — граблями або культиватором. Грунт трохи ущільниться, тоді висівайте газонну суміш. Зазвичай для реанімації газону застосовуються сорти швидкозростаючих культур. Ідеальне рішення — купити готову суміш газонних трав Швидкий Ремонт — це ефективна швидка допомога для газону та професійне його відновлення. Завершальний етап — насіннєвий матеріал присипте землею, притопчіть та полийте. Протягом двох тижнів знову засіяна ділянка повинна зрошуватися водою кожен день.
Обслуговування газону після «ремонтних» робіт
Якщо існує загроза рясних опадів на протязі довгого періоду, то проблемні ділянки накрийте дихаючим покривним матеріалом — агроволокном. Як тільки сходи проклюнуться — його можна зняти.
Бажаємо, щоб ви мали гарний, здоровий та охайний газон, який буде радувати вашу родину не один рік.
Комментарии
Напишите ваш комментарий