Чому ґрунт для кімнатних рослин потрібно підбирати індивідуально

Чому ґрунт для кімнатних рослин потрібно підбирати індивідуально

27 сентября 2019

Часто квітникарі-любителі використовують для посадки та пересадки кімнатних рослин звичайну садову або городню землю. Не отримуючи елементів живлення в необхідній кількості та співвідношенні, більшість їх вихованців незабаром втрачають свій ошатний вигляд і гинуть. Різні рослини в природних умовах ростуть в різних за складом ґрунтах. Саме ґрунт для рослин має вирішальне значення для нормального росту і розвитку кімнатних екзотів, зібраних з усіх континентів на одному підвіконні. Тому не можна використовувати для різних кімнатних рослин однаковий за складом ґрунт. Для них необхідна ґрунтова суміш з декількох типів ґрунтів. За фізичним, хімічним і кислотно-лужним показниками вона повинна підходити певному виду або групі кімнатних квітучих або декоративно-листяних рослин.

Грунти для кімнатних рослин

Для рослин дуже важливий ґрунт, що створює для них певні життєві умови. Одні рослини вимагають пухкий родючий субстрат — аукуба, іглиця, амариліс, бальзамін, троянди. Інші добре ростуть тільки в легких супіщаних ґрунтах, наприклад, азалія, бегонія, фіалка, глоксинія. Ще одній групі кімнатних рослин потрібні щільні ґрунти, які добре утримують вологу (пеларгонія, гортензія, филлокактус). А збіднені водо- і повітропроникні ґрунти чудово підійдуть кактусам та іншим сукулентам, адже останні не переносять застою води біля коренів.субстрат для кактусів еко плюс

Крім фізичного складу, рослини гостро реагують на реакцію ґрунтового розчину. Ґрунти за кислотно-лужним показником поділяються на кислі, нейтральні, лужні та наближені до них. Приміром, торф'яні та глинисто-дернові ґрунти відносяться до кислих (рН = 4-5 од.), верескові та дернові - до слабокислих (рН = 5-6 од.), листяна і перегнійна земля, біогумус – до нейтральних (рН = 6-7 од.) грунтів.

Рослини, що віддають перевагу кислим ґрунтам: монстера, антуріум, камелія, азалія, папороті, ломикамінь. Вони не будуть нормально розвиватися в нейтральних і лужних ґрунтах.

Рослини для слабокислих ґрунтів: бегонія, пеларгонія, гортензія, примула, хлорофітум, фікус, інжир та інші. Ці не будуть нормально розвиватися в ґрунтах з підвищеною кислотністю.

Рослини для нейтральних ґрунтів: агава, драцена, аспарагус, клівія, фуксія, кринум, аукуба, бальзамін, іглиця, амариліс та інші. Навіть в слабокислих ґрунтах вони виглядають пригніченими і постійно хворіють. А додаткові підживлення, полив, і зміна освітлення їм не допомагають «одужати».

Рослини для слаболужних ґрунтів: мирт, пальма. В ґрунтах з нейтральною кислотністю розвиваються слабо, часто хворіють.

Купити або самостійно приготувати ґрунтову суміш?грунт екофлора для сенполій

Приготування ґрунтових сумішей – процес складний і тривалий. Підготовка компонентів іноді займає до 2 і більше років. Повинні дозріти компостна, перегнійна землі, розкластися тирса (деревна земля). Для поліпшення властивостей ґрунту потрібно заготовити і промити річковий пісок, підібрати окремим групами рослин верхової або низинний торф.

Після змішування у чітко визначених пропорціях ґрунтову суміш необхідно продезінфікувати. Найчастіше цей процес проводять прожарюванням, значить, потрібна наступна процедура – «пожвавлення» розчинами ефективної мікрофлори. А ще треба купити деякі добавки для поліпшення структури субстрату – вермикуліт, наприклад.

Колекційним квітам потрібні індивідуально складені суміші декількох ґрунтів, приготовлені за спеціальним рецептом окремо для кожного виду або родини.

Відмінною рисою цих сумішей ґрунтів є їх вузька спеціалізація і рецептурна точність приготування. Всі складові частини його повинні бути збалансовані з урахуванням особливостей рослин, відповідати індивідуальним потребам кожного кімнатного екзота.

Готові ґрунтосуміші для кімнатних квітів

Грунт рослинний для сенполій Екофлора готовий до використання під всі види фіалок, колеуса, бальзаміну, сенполії.

Торф’яний субстрат для кактусів і сукулентів Eco Plus складений спеціально для всіх видів кактусів, листових і стеблових сукулентів.

Торф’яний субстрат для хвойних рослин Eco Plus застосовується для вирощування низькорослих хвойників в приміщеннях: туї, тсуги, кипарисовика, криптомерии, араукарії і інших.

Торф’яний субстрат для пальм Peatfield ідеально підходить для вирощування цих прекрасних рослин. Він збагачений органомінеральним комплексом та має оптимальні фізико-хімічні властивості для вирощування пальм.

Всі ґрунти для кімнатних рослин, які є в нашому інтернет магазині, випускаються в зручних пакетах об'ємом від 3 до 50 літрів.

Ґрунтосуміші універсальнігрунт для пальм

Для менш вимогливих до складу ґрунту рослин ми пропонуємо універсальні суміші відомих брендів - Peatfield, Класман, Домофлор Мікс або Eco Plus. Городники оцінять професійний субстрат Peatfield, призначений для вирощування розсади різних культур і підживлення садово-городніх рослин.

Переваги готових ґрунтів для кімнатних рослин

Придбання готових ґрунтових сумішей – найбільш правильний підхід для успішного догляду за кімнатними рослинами. Готові ґрунти для кімнатних рослин складені кваліфікованими фахівцями, вони відрізняються певними вимогами до умов навколишнього середовища.

Кожна суміш має унікальний склад інгредієнтів, які підтримують у пухкому стані, не дозволяючи злежуватися в щільний клубок, перешкоджають утворенню ґрунтової кірки, володіють високою вологоємністю, водо- і повітропроникність.

Кожен склад відрізняється рівнем кислотності і мінеральним комплексом, який доповнюють індивідуальний набір азотно-фосфорно-калійних добрив і мікроелементи в певних співвідношеннях.

Готові субстрати для кімнатних рослин оброблені від ґрунтових шкідників, грибкових хвороб, іншої негативної хвороботворної мікрофлори і мікроорганізмів. Вони не потребують додаткового знезаражування.

Використання готових грунтів для рослин звільняє від витрат часу і виснажливих дій по їх приготуванню і складання під різні групи рослин.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*