Чому не плодоносить вишня

Чому не плодоносить вишня

31 марта 2023

Вишня - дерево невибагливе, але іноді вона росте на ділянці, не даючи плодів. Висаджуючи дерево, ми очікуємо отримувати хороші стабільні врожаї смачних ягід. Чому вишня цвіте, але не плодоносить? Причини поганого плодоношення можуть бути абсолютно різними.

Якісні саджанці вишні морозостійкі, добре відновлюються після обрізки або підмерзання, тіньовитривалі, дають добрі врожаї. Однак із вишнею можуть виникнути і складності. Трапляється, що дерева не хочуть плодоносити. Чому так відбувається і що із цим робити?

1. Відсутність запилення

Майже всі сорти вишні вимагають перехресного запилення, щоб зав'язати плоди та дати врожай. Якщо немає сорту-запилювача, то вишня може рясно цвісти, але не давати плодів.

Висадіть на ділянку пару сортів-запилювачів, які квітнуть одночасно з сортом, який вже росте. Для повноцінного запилення дерева не обов'язково розташовувати близько, розмістіть їх на відстані 20-30 метрів.

2. Хвороби вишні

До найчастіших причин поганого плодоношення відносять:

Хвороби вишні

Ознаки

Лікування

фунгіцид Міравіс Syngenta

Коккомікоз

На верхній і часто нижній частині листя з'явилися бурі плями, на яких видно рожево-червоний наліт.

Препаратами з міддю (1-2%): бордоською рідиною, залізним купоросом або мідним купоросом. Прекрасні результати покаже обробка фунгіцидом Міравіс Syngenta, який ефективний при високих температурах та високій вологості.

Моніліоз

Листові пластинки швидко засихають, пагони стають ніби обпалені, на корі з'являються сіро-бурі плями.

Виріжте всі уражені пагони, обробіть препаратами, що містять мідь, або фунгіцидами.

3. Кислі ґрунти

Якщо ґрунт, у який посаджено дерево, кислий, то змінюється і кислотність клітинного соку самої вишні. Вишневі дерева не люблять кислий ґрунт, тому перед посадкою перевірте кислотність ґрунту.

Ми вже раніше писали Як перевірити кислотність ґрунту самостійно.

Зі статті ви також дізнаєтеся як розкислити грунт.

4. Вишневий довгоносиклипкий пояс для зхисту дерев

Визначити наявність шкідника на дереві можна за ураженими плодами, у які самки відкладають яйця. Жуки харчуються квітами, бруньками, листям, пошкоджуючи і виснажуючи дерево, роблячи його схильним до грибкових захворювань.

Лікування вишні від довгоносика:

5. Вишні бракує поживних речовин

На бідному грунті вишневі дерева можуть цвісти, але не давати плодів, або формувати невеликі прирости і не формувати ні квіток, ні плодів. Налагодьте надходження поживних речовин у ґрунт.

Схема підживлення вишні

  1. Навесні підживіть нітроамофоскою - по сірниковій коробці під кожне дерево.
  2. У період цвітіння внесіть по 8-10 г суперфосфату та сульфату калію.
  3. Після плодоношення - збагатіть грунт золою соняшника (200-250 г під кожне дерево) або внесіть суміш: 1 кг компосту + 12-15 г суперфосфату + 15-20 г сульфату калію.

Підживлення у такому обсязі необхідні рослинам з трирічного віку. Якщо добрива вносилися у лунку під час посадки, рослини можна не підгодовувати. Якщо при посадці добрива не вносилися, беріть половину зазначеної дози.

Це основні причини, через які дерево вишні може не формувати плодів. Бажаємо вам гарних врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*