Чому не треба палити осіннє листя

Чому не треба палити осіннє листя

19 октября 2018

Осінь - це не тільки початок навчання, час весілль та збір врожаю. Для городян це, перш за все, час багать. Зайве старанні громадяни палять листя, щоб, як їм здається, зробити місто в цілому і свію окремо взяту ділянку чистішими. Насправді, палити листя не можна. І не тільки тому, що цим ми позбавляємо осінь романтики.

1. Це шкідливо для здоров'я

Перша і найголовніша причина, яка повинна зупинити "охайних" громадян, полягає в тому, що спалювати листя дуже шкідливо для здоров'я. У щільних вологих купах горіння проходить без достатнього доступу кисню. А це означає, що при спалюванні утворюється не вуглекислий газ СО2, а СО - тобто газ чадний. Молекули цього газу легко проникають всередину навіть через шкіру та накопичуються в організмі.

osin-lystua-1

Не дивуйтеся, якщо вдень ви "трохи подихали" димом від спалюваного листя, а ввечері у вас розболілася голова. Ця дія чадного газу.
Крім того, листя - це природний фільтр, який очищає повітря. А в сучасних містах він містить велику кількість шкідливих речовин. І ось, спалюючи листя, ми всю цю гидоту відправляємо назад в атмосферу.

2. Дерева залишаються без живильного середовища


Листя - це поживні речовини, які повинні потрапити в грунт. Навесні дерево, у якого розпускаються бруньки, витягує з грунту поживні речовини. Восени вони повинні повернутися "додому", щоб новою весною біологічний цикл повторився. А що робить людина?
Вона позбавляє дерево цієї живильного середовища, в результаті чого грунт стає бідним та з часом перетворюється на пісок.
Залишивши листя під деревами, вже через пару років ви побачите результат - екологічний баланс відновиться, з'являться корисні мікроорганізми, жучки-черв'ячки. А головне - грунтові бактерії, які легко справляться навіть з бензапіренами, які містяться в повітрі великих міст.

osin-lystua-2

3. Випалюється верхній шар грунту

Листя палять прямо там, де його зібрали - тобто на землі. Випалюючи верхній шар грунту, вогонь знищує всі мікроорганізми. Як результат - грунт стає пустим субстратом, а не живою екосистемою. На місті вогнищ ще довго нічого путнього не виросте.

Так що ж робити з опалим листям восени?

Нам, українцям, дуже пощастило - наша земля дуже родюча. Але навіть вона з часом виснажується. Щоб зберегти її, кожен повинен почати з себе. На бідних грунтах культури погано плодоносять та повільно розвиваються. Тому землю на городі та в саду потрібно щорічно удобрювати. Органічне добриво - найпростіше та безкоштовне - лежить у нас під ногами.

Корисні властивості листя як добрива

Опале листя є прекрасним джерелом клітковини. Навчіться правильно робити з нього добрива, які не тількі поліпшать структуру грунту, але і збільшать рівень родючості землі. Готуючи добриво з опалого листя, враховуйте його властивості до злежування. Щоб уникнути цього, перемішайте листя з землею.

Як робити та застосовувати добриво з опалого листя?osin-lystua-3

Самий простий спосіб - застосовувати листя у вигляді ґрунтових підгодівель. Як це зробити? Обкопайте навколо дерева землю діаметром метра на півтора. Зніміть 20 см грунту, але акуратно, щоб не пошкодити коріння дерева. В яму засипте опале листя та додайте 0,5 кг курячого посліду та полийте зверху водою. Залиште на 3 дні, потім присипте землею. Так підгодовують груші, яблуні, абрикоси, горіхи, сливи та інші плодові дерева. Крім того, що опале листя прекрасне добриво, воно ще й зігріє коріння та у холодні зими не дасть промерзнути землі. Особиливо актуально це для молодих саджанців дерев, які тільки починають зміцнюватися.


З опалого листя можна зробити чудове безкоштовне добриво - компост. Це дуже просто. Кожен шар листя рясно пересипають землею, поливають. Через рік, а то й раніше, готово прекрасне добриво для будь-яких посадок. Бадилля з городу, дрібні гілки, стебла соняшників або інших рослин можна також укладати в компостну купу, попередньо подрібнивши. Прискорити утилізацію та знезаразити відходи допоможе біопрепарат Джерело для компосту. А потім мульчувати цим компостом посадки.

osin-lystua-4
В опалому листі ховаються живі істоти - сонечка, жужелиці, дощові черв'яки і інші, які винищують шкідників саду і городу і беруть участь в процесах утворення ґрунту. Бачили, який прекрасний, жирний ґрунт в лісі? Він утворений саме в результаті перегнивання опалого листя і трав.
Пріле листя можна з успіхом використовувати в теплицях, так як вони виділяють багато тепла. Ними можна підсипати посадки, укрити тільки що висаджену полуницю, і тоді волога в землі збережеться довше.


Давайте будемо разом берегти рідну планету - кожен в міру своїх сил і здібностей.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*