Чому опадає листя аґрусу і як з цим боротися

Чому опадає листя аґрусу і як з цим боротися

25 мая 2020

Опадання листя - ознака того, що у аґрусу проблеми зі здоров'ям.Таким чином рослина сигналізує про нестачу харчування або хвороби, шкідників, ураження кореневої системи. Іноді скидання листя відбувається з однієї причини, іноді їх буває кілька. Якщо не вжити заходів, рослина загине і відновити її буде неможливо. Розглянемо, чому аґрус скидає листя і що робити.

Причини опадання листя у аґрусу

Причин тому кілька: неправильний догляд, невідповідне місце посадки, захворювання або шкідники.

1. Неправильний полив

Коренева система аґрусу залягає близько до поверхні ґрунту, тому вода до неї потрапляє без проблем. Поливають рослину помірно і часто. Не допускається «заливати» чагарник раз в місяць, думаючи, що такого запасу води вистачить надовго. При нестачі вологи аґрус передчасно скидає листочки у будь-який момент вегетації: при цвітінні, плодоносінні, після збору врожаю. Особливо небезпечний дефіцит води в період росту ягід - крім голого куща, дачників чекають дрібні і прісні плоди.

2. Підживлення аґрусу

Якщо опадає листя, причина може критися в нестачі фосфорно-калійних добрив. Вони потрібні рослині цілий рік, особливо після збору врожаю. Вносять підкормки у кінці липня або в серпні, попередньо видаливши бур'янисту траву і розрихливши землю. Так аґрус краще засвоїть мікроелементи. Для підгодівлі використовують монофосфат калію, сульфат калію, подвійний суперфосфат. 

монофосфат каліюсульфат каліюсуперфосфат подвійний


Також можна використовувати готову універсальну підгодівлю Авангард Р для плодово-ягідних культур.
Приділяйте увагу позакореневих підкормкам аґрусу. Після збору врожаю аґрус обприскують розчином Фундазим. Цей системний фунгіцид бореться з причинами опадання листя, включаючи хвороб  і шкідників.

3. Хвороби аґрусу та їх лікування

Опадає листя і внаслідок грибкових, вірусних або бактеріальних захворювань. Виникають вони з різних причин: надлишок мікроелементів, забруднений ґрунт, бур'яни і сміття, перезволоження, спекотна погода. Чим раніше ви виявите ознаки і симптоми хвороби, тим швидше почнете лікування. Часті проблеми аґрусу — американська борошниста роса, іржа та септоріоз.
При американській борошнистій росі пагони, листя і плоди покриваються білим нальотом. Через тиждень пагони викривляються, ягоди деформуються, листя скручуються і засихають, після опадають. Часто захворювання з'являється з-за сміття та бур'янів, які ростуть під ягідником. Спори грибка морозостійкі, тому рекомендується кілька разів в рік протруювати ґрунт. Лікують хворобу фунгіцидом Тіовіт Джет.

добриво авангард для плодово-ягідних культурфундазимтіовіт джет


Через іржу на листових пластинах з'являються рудувато-коричневі дрібні плями, які з часом розбухають і стають схожими на волохаті сліди. Спори грибка розносяться вітром або дощами, швидко заражають поруч зростаючі культури. Лікують іржу препаратом Топаз.

4. Шкідники аґрусу і боротьба з ними

Комахи-шкідники поширені в ягідниках, де не видаляють бур'яни, які не перекопують і не розпушують ґрунт. Вони з'являються навесні, влітку і навіть пізньої осені. Частий гість на аґрусі - павутинний кліщ. Від павутинного кліща допоможе обприскування розчином тютюнового пилу: на 5 л води 2 склянки пилу.

Як позбутися від попелиці - читайте в цій статті.

Щоб уникнути проблем, проводите профілактичні заходи: видаляйте бур'яни і обсипане листя, обприскуйте аґрус захисними засобами, на зиму вкривайте агроволокном.
Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*