Чорниця садова (лохина): посадка і догляд

4 сентября 2020
Вирощування лохини виправдати легко: вона врожайна і у неї смачні ягоди. Вітаміни, антоціани, флавоноїди, фітоестрогени, фолієва кислота - все в ягодах є, так що вони однозначно корисні.
А ще вона красива. Зелений розлогий кущ чорниці з білими квіточками, характерними для вересових, тонкий ніжний аромат, що привертає бджіл (рослина медоносна). Кисті квітів перетворюються в кисті ягід, спочатку білих, потім ніжно-бузкових і під кінець блакитних, різної насиченості. Бувають з сизим нальотом або без нього. При цьому у деяких сортів лохини ягоди змінюють забарвлення з боку чашечки поступово. А восени лохина просто чудова - палахкотить багрянцем листя.
Популярні сорти лохини:
Спартан, Торо, Дюк (доречі, це самий ранньостиглий сорт лохини).
![]() | ![]() | ![]() |
Вибрати саджанці лохини можете тут.
Як правильно вирощувати лохину?
Лохині потрібний кислий або слабокислий пухкий дренований грунт. Рослина не любить як нестачі, так і надлишку вологи. Любить світлі місця, злегка затінені. Хто вирощує ожину, жимолость або брусницю, з вирощуванням чорниці легко впорається - вона менш вимоглива. Купувати краще саджанці чорниці із закритою кореневою системою, вони приживаються в 100%.
Як правильно посадити лохину?
Замочіть попередньо кореневий ком в регуляторі росту рослин. Вибрати регулятор росту рослин можете тут. Рівномірно горизонтально розподіліть коріння в посадковій ямі. Заглибіть кореневу шийку на 3 см. Далі як завжди: полийте і ущільніть. Дуже корисно замульчувати сосновою корою або торфом.
Лохина схильна до розростання з захопленням нових територій. Тому кущі висаджуйте на відстані 0,8-1,5 м.
Рослини, висаджені восени в південних регіонах України за довгу осінь і теплу зиму добре приживаються. А ось в районах з помірним і континентальним кліматом в перший сезон потрібно утеплення: замульчуйте кущі лохини сосновою корою.
Як доглядати за лохиною?
Подальший догляд нескладний: поливати, мульчувати, обрізати сухі та поламані гілочки. У перші три роки більше нічого різати не треба. Після початку плодоношення можна формувати кущ з 3-4 найсильніших пагонів, решту видаляти.
Регулярне плодоношення у чорниці починається по-різному, на 3-5 рік від посадки, іноді раніше, іноді пізніше. Навіть однакові сорти, посаджені поруч, можуть почати плодоносити з різницею в 2-3 роки. Зате кущ довговічний і рости буде років 40.
Більшість сортів лохини самоплодні, але при перехресному запиленні урожай збільшується більш ніж в 2 рази, так що є сенс садити 3-4 різних сорта чорниці.
Сорти лохини абсолютно різні за скороплодністтю: деякі вступають в плодоношення на 2-3 рік, більшість - на 3-4, а самих неквапливих чекати доведеться років 5.
Захист лохини від хвороб і шкідників
Лохина практично не пошкоджується шкідниками та хворобами. Однак, при прояві зовнішніх ознак борошнистої роси, грибкових гнилей або інших захворювань, ураження попелицями, заходи захисту приймають ті ж, що і на інших ягідних культурах.
Як захістіти рослини від борошністої роси?
Вибрати кращі урожайні витривалі сорти лохини ви можете в нашому каталозі або замовити по телефону. Всі рослини, які ми продаємо, вирощені в Україні, а це означає що вони адаптовані для посадки і вирощування у нас. Якщо купити саджанці чорниці із закритою кореневою системою, вони можуть зберігатися до декількох місяців, ви без поспіху підберете місце для пересадки і проведете попередні роботи.
Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий