Чорниця садова (лохина): посадка і догляд

Чорниця садова (лохина): посадка і догляд

4 сентября 2020

Вирощування лохини виправдати легко: вона врожайна і у неї смачні ягоди. Вітаміни, антоціани, флавоноїди, фітоестрогени, фолієва кислота - все в ягодах є, так що вони однозначно корисні.

А ще вона красива. Зелений розлогий кущ чорниці з білими квіточками, характерними для вересових, тонкий ніжний аромат, що привертає бджіл (рослина медоносна). Кисті квітів перетворюються в кисті ягід, спочатку білих, потім ніжно-бузкових і під кінець блакитних, різної насиченості. Бувають з сизим нальотом або без нього. При цьому у деяких сортів лохини ягоди змінюють забарвлення з боку чашечки поступово. А восени лохина просто чудова - палахкотить багрянцем листя.

Популярні сорти лохини:

Спартан, Торо, Дюк (доречі, це самий ранньостиглий сорт лохини).

чорниця Спартанчорниця Торочорниця Дюк


Вибрати саджанці лохини можете тут.

Як правильно вирощувати лохину?

Лохині потрібний кислий або слабокислий пухкий дренований грунт. Рослина не любить як нестачі, так і надлишку вологи. Любить світлі місця, злегка затінені. Хто вирощує ожину, жимолость або брусницю, з вирощуванням чорниці легко впорається - вона менш вимоглива. Купувати краще саджанці чорниці із закритою кореневою системою, вони приживаються в 100%.

Як правильно посадити лохину?

соснова кора

Замочіть попередньо кореневий ком в регуляторі росту рослин. Вибрати регулятор росту рослин можете тут. Рівномірно горизонтально розподіліть коріння в посадковій ямі. Заглибіть кореневу шийку на 3 см. Далі як завжди: полийте і ущільніть. Дуже корисно замульчувати сосновою корою або торфом.

Лохина схильна до розростання з захопленням нових територій. Тому кущі висаджуйте на відстані 0,8-1,5 м.

Рослини, висаджені восени в південних регіонах України за довгу осінь і теплу зиму добре приживаються. А ось в районах з помірним і континентальним кліматом в перший сезон потрібно утеплення: замульчуйте кущі лохини сосновою корою.

Як доглядати за лохиною?

Подальший догляд нескладний: поливати, мульчувати, обрізати сухі та поламані гілочки. У перші три роки більше нічого різати не треба. Після початку плодоношення можна формувати кущ з 3-4 найсильніших пагонів, решту видаляти.

Регулярне плодоношення у чорниці починається по-різному, на 3-5 рік від посадки, іноді раніше, іноді пізніше. Навіть однакові сорти, посаджені поруч, можуть почати плодоносити з різницею в 2-3 роки. Зате кущ довговічний і рости буде років 40.

Більшість сортів лохини самоплодні, але при перехресному запиленні урожай збільшується більш ніж в 2 рази, так що є сенс садити 3-4 різних сорта чорниці.

Сорти лохини абсолютно різні за скороплодністтю: деякі вступають в плодоношення на 2-3 рік, більшість - на 3-4, а самих неквапливих чекати доведеться років 5.

Захист лохини від хвороб і шкідників

Лохина практично не пошкоджується шкідниками та хворобами. Однак, при прояві зовнішніх ознак борошнистої роси, грибкових гнилей або інших захворювань, ураження попелицями, заходи захисту приймають ті ж, що і на інших ягідних культурах.

Як захістіти рослини від борошністої роси?

Вибрати кращі урожайні витривалі сорти лохини ви можете в нашому каталозі або замовити по телефону. Всі рослини, які ми продаємо, вирощені в Україні, а це означає що вони адаптовані для посадки і вирощування у нас. Якщо купити саджанці чорниці із закритою кореневою системою, вони можуть зберігатися до декількох місяців, ви без поспіху підберете місце для пересадки і проведете попередні роботи.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*