Де зимують шкідники саду і як з ними боротися?

Де зимують шкідники саду і як з ними боротися?

13 октября 2019

Пізньої осені, після листопаду, але до настання морозів, уважно огляньте дерева в своєму саду. Певно, там знайдеться багато чого цікавого. Практично непереможні шкідники плодових дерев прямо на корі відкладають яйця, у тріщинах кори та штамбів приготувались до зимівлі гусениці плодожерки. Саме вони у майбутньому році можуть зжерти 90% врожаю. Треба негайно оголошувати війну шкідникам саду, щоб цього не трапилось.

1. Огляньте сад на наявність шкідників

Якщо у цьому сезони на плодових деревах було недорозвинене листя, обсипались бутони, квітки та зав'язь, перевірте чи немає в корі яєць шкідників. Деякі з них споруджають собі для зимівлі гнізда з листя, які легко помітити на голому дереві. Є такі шкідки, що буквально вгризаються під кору рослин та відкладають там яйця. Зверніть увагу, чи нема на деревах всохлих пагонів. Також безліч шкідників влаштовують собі досить комфортну зимівлю в опалому листі та в пристовбуровому колі дерев. Перезимувавши, вонивідразу накинуться на рослини, які ще слабкі після зими, їм треба відростити нове листя, а їх вже хтось їсть. Про який врожай можна балакати?

обробка саду від шкідників восени

Звісно, є і весняне обприскування плодових дерев, але краще не дати шкідникам та хворобам шансу перезимувати та провести осінню обробку плодового саду.

2. Очистіть сад від шкідників вручну

Від багатьох шкідників можна позбутися вручну. Якщо ви знайшли яйцекладку або гнізда зимуючих гусениць - їх можна акуратно зіскоблити і вичистити, стару, відмерлу кору, видаліть та не забудьте розстелити під деревами плівку або тканину, а всі відмерлі залишки та шкідників спаліть. Після цього очищені стовбура побіліть.
Склад побілки: 10 літрів води, гашене вапно 2 кг і приблизно стільки ж глини.

Як, коли та навіщо білити дерева?

Читайте у нашій статті.
Звісно, ґрунт під деревами перекопайте та замульчуйте сосновою корою. Тоді шкідникам навесні не залишиться жодного шансу вибратися на поверхню.

3. Проведіть профілактичне осіннє обприскування саду від шкідників

карбамід сечовина

Навіть якщо у вашому саду кілька дерев та чагарників, вручну очистити його від шкідників неможливо. Без допомоги спеціальних препаратів не обійтися. Згадаємо перевірені часом ефективні препарати від шкідників плодових дерев та чагарників.

Карбамід

Карбамід (сечовина) - прекрасний препарат, в правильних концентраціях він знищує 100% спори інфекцій та відкладені яйця комах-шкідників. Це по суті і фунгіцид, і інсектицід. Якщо у цьому сезоні ваш сад не захопило нашестя шкідників, не було епідемії хвороб, застосовуйте карбамід у концентрації 200-300 г на 10 л води.

А ще карбамід - це відмінне азотне добриво, що сприяє вегетації рослин. При весняному обприскуванні, крім позбавлення від хвороб та шкідників, карбамід стимулює ріст рослин. При обприскуванні восени, при зниженій температурі, він не викличе зростання рослин, тому застосовуйте його сміливо.

Залізний купорос

залізний купорос

Залізний купорос - популярний засіб для осіннього обприскування саду. Якщо сад не хворів, робіть таку концентрацію: 200-300 г на 10 л води, якщо хворів - 500 г залізного купоросу на 10 л води. Доречі, 3% розчином залізного купоросу можна вивести лишайники на стовбурах та гілках дерев, адже саме там зимують комахи-шкідники та збудники хвороб. Щоб отримати кращий ефект, змішайте карбамід і залізний купорос, зробивши бакову суміш.

Мідний купорос

Мідний купорос для обприскування саду восени використовуйте у концентрації 300 г на 10 л води. Якщо до мідного купоросу додати вапно, можна отримати бордоську рідину, але потрібно дотримувати певну послідовність дій.Тому краще купити готову бордоську суміш та використовувати для обприскування дерев 3% варіант цього фунгіциду.

Як проводити осіннє обприскування саду?

Пам'ятайте, що всі ці препарати мають контактну дію, тобто вони ефективні, якщо попадають безпосередньо на личинки, спори та яйця комах-шкідників. Тому при обробці добре змочуйте дерева та чагарники повністю - від верхівки до кореню. Більш того, варто обробити і пристовбурне коло рослини.

мідний купорос

Правда, майте на увазі, що не всі препарати корисні для ґрунту, її мікрофлори і живлення рослин. І ще: якщо залишиться незайманою навіть невелика ділянка з зимуючими спорами, то навесні вони знову розлетяться по саду, а личинка, яка вижила або яйцекладка дасть нові покоління шкідників.

У цьому разі допоможуть спеціальні препарати – прилипачі, що забезпечують хороший контакт хімічної речовини і кори рослини. Особлива проблема - стовбурові шкідники, наявність яких визначають по отворах у корі дерев. І боротися з ними непросто. Для початку просто зріжте і спаліть уражені гілки, а при сильному зараженні ні ручний збор, ні обприскування результату не дадуть. Тому радимо восени зробити стовбурові ін'єкції препаратом Актелік, уприскуючи його в отвори у кору дерев.

Залучайте в сад птахів

Залучення в сад птахів - це дуже валживий захід в боротьбі з комахами-шкіднивникам. Просто розвісіть на деревах з осени годівнички. Шкідника, який сховався в затишному місті ніхто краще птахів, не виявить і не знищить. Птахи, ручна очистка і осіння обробка допоможуть вашому саду пережити зиму, і навесні ваші рослини будуть мати достатньо сил для відновлення та порадують вас смачним та здоровим врожаєм.
Гарної зимівлі вашому саду!

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*