Для чого потрібні засоби захисту рослин

Для чого потрібні засоби захисту рослин

6 мая 2019

У боротьбі з шкідниками і хвороботворними мікроорганізмами необхідно застосовувати спеціальні засоби захисту рослин. В іншому випадку, всі ваші культури (разом з урожаєм) загинуть. Ці засоби об'єднують в собі безліч хімічних препаратів, які у напрямку дії відносяться до різних класів. Завдяки їх комплексному використанню, у шкідників не встигає вироблятися імунітет і захисна реакція.

Наприклад, якщо ви виявили, що у рослин на листочках з'явилися білі, жовті або бурі плями, або що плоди почали стрімко темніти, і в кінцевому рахунку всихати - то це перша ознака того, що ваші рослини уражені грибковою інфекцією.

До таких інфекцій відносяться борошниста і несправжня борошниста роса, всякого роду гнилі, плямистості, антракноз і інші хвороби.

Фунгіциди

У цьому випадку необхідно використовувати фунгіциди. Застосування цих препаратів дуже токсичне для грибків - вони згубно діють на всі життєво важливі процеси (клітинні) грибка.

Дії препаратів можуть бути:zasoby-zahistu-roslyn-1

Контактні фунгіциди. Вони практично не проникають всередину рослин і залишаються на поверхні. Контактні фунгіциди виконують профілактичну і захисну місію - лікувати рослини вони не можуть. При контакті з фунгіцидами, грибки гинуть на етапі, коли культура знаходиться ще в стадії проростання. Тому проводити ретельне обприскування потрібно до появи перших бруньок. Коли рослини вже зацвітуть, робити це категорично не можна. До контактних препаратів належать бордоська суміш, колоїдна сірка, Тіовіт джет і т.д. Під час випадання опадів якась частина змивається, але захисна (хоча і знижена) дія залишається.

У зв'язку з цим, рекомендується багаторазове використання - від трьох до шести обприскувань за сезон. І при обприскуванні намагайтеся обробляти не тільки верхні пластини листя, але і нижні, оскільки багато видів грибків проростає саме звідти.

Контактні фунгіциди ще використовуються для обробки насіннєвого матеріалу. Це дозволяє в подальшому отримати хороший і здоровий врожай.

Системні фунгіциди. Після застосування препарати перерозподіляються не тільки на обробленій поверхні, але і проникають всередину рослин. Переміщаючись по судинах рослин, вони «вбивають» всіх грибкових збудників. Тобто  йде захист рослини як зовні, так і зсередини. До цієї серії відносяться препарати Квадріс, Ридоміл Голд, Строби, Топаз і ін. У системних фунгіцидів є велика перевага - вони не змиваються опадами і немає потреби в їх частому використанні (достатньо максимум двох обробок за сезон).

Для більш ефективної боротьби з хворобами рекомендується поєднувати препарати контактної та системної дії.

Інсектициди

У боротьбі з комахами необхідно застосовувати інсектициди. Вони знищують тлю, білокрилку, щитівки, довгоносика, колорадів (в тому числі, їх личинки і яйця). Без застосування цих хімічних препаратів зібрати хороший урожай навряд чи вийде - натовп комах здатен змести на своєму шляху всі рослини разом з плодами.zasoby-zahistu-roslyn-2

По впливу на комах (в тому числі методами попадання в їх організми) інсектициди діляться на чотири групи.

1. Контактні інсектициди. Це препарати, які вбивають комах при зовнішньому, прямому зіткненні з будь-якими частинами їх тіла. До них відносяться препарати органічної сполуки з хімічним зв'язком фосфору і вуглеводу - фосфамид, карбофос, метафос. Дієві інсектициди, застосування яких призводить до паралічу і загибелі комах – наприклад Актеллік.

2. Кишкові інсектициди.  Вони потрапляють всередину комахи разом з їжею. В процесі перетравлення отрута всмоктується в кишечник і поступово отруює весь організм. Найбільш відомий препарат - Антихрущ.

3. Системні інсектициди. Це отруйні препарати, які проникають в рослини і тим самим роблять їх смертельними для комах. Тобто шкідливі жучки, поїдаючи листя або інші частини культури, отримують смертельну порцію отрути і гинуть. З найбільш відомих препаратів - Актара, Базудин, Антиколорад і т.д.

Велика частина інсектицидів може в собі поєднувати характеристику двох-трьох груп. Наприклад, Ато Жук - дієвий системний інсектицид контактно-кишкової дії.

4. Акарициди - це інсектициди вибіркової дії. Спрямовані вони на знищення кліщів. Поділяються вони на дві групи.

Гербіциди

Боротьба з бур'янами. Кількість видів бур'янів налічує понад сотню тисяч. Вони здатні позбавити вологи, поживних речовин, і в кінцевому рахунку погубити великі площі культурних рослин. Для боротьби з бур'яном розроблені гербіциди. У них також є своя класифікація.zasoby-zahistu-roslyn

Гербіциди суцільної дії. Це хімічні препарати, які використовуються для радикального очищення ділянки від всіх рослин. В основному гербіциди суцільної дії застосовуються на дуже запущених і зарослих територіях (промислові об'єкти, аеродроми, залізниці і т.д.). Всі культури обприскуються висококонцентрованим хімічним препаратом, і через дві-три тижні вони повністю відмирають (разом з корінням).

Гербіциди виборчої дії. Тут дія препаратів спрямована на знищення тільки якоїсь певної рослини.  Інші ж види культур цією отрутою не пошкоджуються. Це найчисленніша група препаратів. Вони допомагають боротися великим фермерським господарствам, городникам з цієї численною напастю. Дієвий гербіцид виборчої дії - Гезагард.

Гербіциди бувають контактні і системні.

Родентициди

Боротьба з гризунами. Миші, щури (і не тільки) постійно атакують сільськогосподарські склади, льохи і просто житла людей. Вони знищують продовольчі запаси, пошкоджують рослини і завдають великої економічної шкоди. У цьому випадку застосовують родентициди. Ці препарати можуть бути як органічного, так і синтетичного походження. Але найбільш ефективні останні.

Випускаються родентициди вже в готовому вигляді: у вигляді приманок - гранул, зернових або брикетів.

Родентициди поділяють за часом впливу на тварин на дві групи.zasoby-zahistu-roslyn-3

1. Гострої дії. Після застосування потрібної дози препарату отрута швидко проникає в організм гризуна і перші ознаки отруєння з'являються від тридцяти хвилин і до двадцяти чотирьох годин. У отруйні склади входять миш'як, стрихнін, і ін. Тобто  це препарати з високою токсичністю.

2. Хронічної дії. Ця група препаратів діє на тварин, але не так швидко. Отруєння відбувається за рахунок накопичення в організмі тварин отруйних речовин. Підживлення гризунів проводиться регулярно і методично. Все це призводить до того, що у тварини починається задуха, кров погано згортається, і закінчується все рясним внутрішнім крововиливом. З препаратів рекомендуємо вам Щелкунчик, Антикрот і інші.

При застосуванні пестицидів не забувайте і про свою безпеку. Подбайте про захисний одяг, рукавички, окуляри, респіратори або марлеві пов'язки і т.д. Недбале ставлення до свого здоров'я може обернутися сильним отруєнням, що може привести до серйозних і необоротних наслідків.

Бажаємо вам здорових та щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*