Добрива для рослин у період вегетації: чому це важливо

11 апреля 2020
Для повноцінного росту і гармонійного розвитку рослинам необхідний набір мікро - і макроелементів. Беручи участь в хімічних реакціях, вони забезпечують клітини необхідним «будівельним матеріалом». Особливо важливо не допускати дефіциту речовин під час вегетації рослини. Коли і які добрива вносити?
Чому важливо використовувати добрива
Для утворення нових пагонів, листків, квітконосів і коренів рослинам необхідний певний набір речовин. Відсутні мікро - та макроелементи вони поглинають через коріння або надземну (вегетативну) частину. Під дією сонячного світла в клітинах відбуваються обмінні процеси, в результаті мінеральні речовини перетворюються в органічні. При нестачі елементів культури зупиняються в рості, можуть відмовитися від цвітіння, скинути зав'язі і плоди, частіше хворіють.
До основних макроелементів відносять:
- Азот - його наявність необхідна для розвитку зеленої частини рослин – листків, молодих пагонів, стебел.
- Фосфор стимулює нарощування кореневої системи.
- Калій необхідний рослинам для утворення бутонів, розвитку плодів, сприяє накопиченню цукрів у плодах, поліпшення їх смаку, підвищує стійкість до стресових умов.
- мідь відповідає за імунітет рослин, здатність протистояти грибкових інфекцій,
- кальцій - регулює водний баланс, необхідний для розвитку листя і кореневої системи,
- дефіцит бору викликає збої у репродуктивних процесах,
- магній є частиною хлорофілу,
- кобальт відноситься до стимуляторів росту, оскільки сприяє утримання азоту бактеріями,
- залізо бере участь у фотосинтезі,
- марганець відповідає за цукристість коренеплодів,
- цинк бере участь у внутрішніх клітинних процесах,
- сірка підвищує імунітет нарівні з міддю.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Наявність в ґрунті всіх речовин дозволяє підвищити ефективність фотосинтезу і внутрішньоклітинних процесів, а в результаті – отримувати значні врожаї, запобігати захворювання, мати підвищену стресостійкість. Крім того, мікроелементи прискорюють і покращують перебіг біохімічних реакцій.
Вибір добрива в залежності від періоду вегетації
Зіставляючи періоди вегетації рослини з переліком важливих елементів, можна визначити характер внесених добрив на кожному етапі розвитку.
Вимагається внесення мінеральних добрив:
1. На початку вегетації, під час росту. В складі повинен переважати азот. Він закладе основу для повноцінного нарощування зеленої маси. Рекомендовані: Плантафол вегетація або Плантафол активне зростання.
2. В період бутонізації і цвітіння. Рослини потребують наявності калію і фосфору. Не слід вносити добрива з великою кількістю азоту: у такому випадку рослини будуть продовжувати активно рости в збиток цвітіння і плодоношення. Ефективний: Плантафол цвітіння і бутонізація.
3. В процесі плодоношення. Особлива потреба залишається в калії, однак азот з фосфором теж потрібні. Підгодувати рослини можна добривами Плантафол зав'язь, Плантафол ріст плодів.
Не менш важливо підгодовувати рослини в період вегетації комплексами мікроелементів:
- При проростанні насіння або набуханні бруньок важлива наявність достатньої кількості цинку, заліза, магнію.
- У період активної вегетації до вже перерахованих додається бор і мідь.
- Цвітіння і утворення зав'язей неможливі без заліза і бору.
- Плодоношення і закінчення вегетації вимагають присутності міді, молібдену, бору.
Обов'язково слід вносити мікродобрива в кожну фазу вегетації. Хімічний склад внесеного добрива безпосередньо залежить від періоду вегетації рослини. Адже на кожному етапі зростання йому необхідні особливі речовини. Щоб не допустити помилок в підгодівлі садових культур, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину за консультацією. В цій статті ми розповіли про добрива Плантафол, але у нас великий вибір добрив для саду та городу. Ми допоможемо з вибором відповідного складу, ознайомимо з дозуванням і способами його внесення.
Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий