Догляд за кімнатними рослинами восени та взимку: 7 головних правил

Догляд за кімнатними рослинами восени та взимку: 7 головних правил

26 октября 2022

У холодну пору року важливо скоротити полив, стежити за температурою в кімнаті і не перестаратися з добривами. Розповідаємо про ці та інші правила догляду за кімнатними рослинами, які допоможуть пережити їм зимову сплячку.

1. Переставте рослини ближче до вікна

Світловий день скорочується, тому перше, про що слід подбати, — це забезпечення кімнатних рослин достатньою кількістю світла. Переставте в першу чергу ті рослини, що стоять у темних кутах і далеко від вікон ближче до світла.хелат заліза
При нестачі світла рослина починає посилено виробляти хлорофіл, що призводить до зміни забарвлення листя - вони темніють і втрачають яскравість.
Для профілактики хлорозу та покращення процесу фотосинтезу застосуйте хелат заліза.

2. Слідкуйте за вологістю

З включенням опалення вологість повітря у приміщенні змінюється. Обприскуйте рослини раз на кілька днів вранці чи ввечері.

3. Частота та обсяг поливу

Полив трохи зменште і орієнтуйтеся на погоду. У сонячні дні полити можна трохи більше, а в похмуру дощову погоду ґрунт може і не просохнути. Саме вологий ґрунт — головна небезпека. Погрожує це закисанням ґрунту та появою плісняви. Від цвілі та для профілактики обробіть ґрунт розчином біопрепарату Фітоспорин.

4. Пересадіть рослини, які цього потребують

Якщо рослина "переросла" горщик, ґрунт ущільнився і виснажився - не чекайте зими, пересадіть рослини в новий ґрунт і відповідний за розміром горщик.

5. Застосовуйте спеціальні осінньо-зимові добрива

У перехідний сезон у рослин різко змінюється потреба у додаткових поживних речовинах і здатність ефективно їх засвоювати. Поступово знижуйте кількість добрив, а до зими використовуйте спеціальні осінньо-зимові добрива для кімнатних рослин. Наприклад, мінеральне добриво осінньо-зимове для всіх видів рослин Стимул NPK.
Виняток становлять рослини, які цвітуть восени. Домашні рослини, які готуються восени до періоду спокою, можна підгодувати монофосфатом калію.

6. Профілактика від шкідників

Восени та взимку виникає ризик зараження різними шкідниками. Особливо важливо обробити рослини, які ви занесли з вулиці. 100% у ґрунті є личинки шкідників. Добре обробіть рослини та ґрунт інсектицидом Фітоверм або Актеллік, вимийте горщики та піддончики господарським милом, протріть підвіконня.

фітоспоринмінеральне добриво осінньо-зимове для всіх видів рослин Стимул NPKфітоверм

7. Осіння обрізка

Влітку багато рослин активного росли, до початку осені можуть мати занадто пишну і не дуже гарну форму. Гострим секатором відріжте пагони, надавши рослині необхідну форму. Також обріжте хворі листочки, сухі пагони, зів'ялі квіти. Зверніть увагу, що обрізання не варто поєднувати з пересадкою.

Ці прості правила підготовки рослин до зими збережуть їхнє здоров'я та зовнішній вигляд.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:



Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*





Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*