Догляд за пекінською капустою

Догляд за пекінською капустою

19 декабря 2019

Пекінська капуста любить світло, вологу і прохолоду. Краща температура для її вирощування +15-20С. Якщо температура нижче +13С або вище +25С на хороші врожаї не розраховуйте. Одним з незамінних агрозаходів при вирощуванні є вибір якісного насіння пекінської капусти і її укриття агроволокном.

Навіщо це робити?

1. Агроволокно захищає молоді сіянці від заморозків і перепадів температур. На відміну від дорослих рослин, сходи пекінкі не виносять холодів.

2. Укривний матеріал притіняє пекінську капусту від прямих сонячних променів в спекотні дні, не допускаючи перегріву.насіння пекінської капусти

3. Захищає посадки від зайвої вологи в дощове літо - при надлишку води пекінська капуста загниває.

4. У ненаситного шкідника пекінської капусти - хрестоцвітної блішки - практично немає шансів знайти рослини під укриттям.

Через два тижні після висадки в грунт розсаду пекінської капусти замульчуйте грядки сосновою корою. Мульча допоможе втримати в грунті більше вологи і стримає появу бур'янів. Раз на тиждень рясно поливайте водою.

Пекінська капуста добре відгукується на підживлення. Через два тижні після висадки розсади у відкритий грунт її можна підгодувати настоєм золи соняшника. Під кожен кущ виливайте 1 літр підгодівлі. При весняній посадці таку підгодівлю проведіть три рази, при літній - двічі.  Щоб качани пекінської капусти краще зав'язувалися, обприскайте капусту розчином борної кислоти: розчиніть 2 г в 1 л гарячої води, потім додайте 9 літрів холодної.

Як позбутися від слимаків та хрестоцвітих блішок на пекінській капусті?

Хворіє пекінська капуста рідко, а ось від шкідників їй дістається! Найзатятіші з них - хрестоцвітні блішки і слимаки.

Як позбутися слимаків на капусті

ви можете почитати в нашій статті.


Від блішки позбутися складно, тому найкраща боротьба з нею - профілактика:

агроволокно для капусти

1. Дотримуйтесь термінів посадки. Ранньою весною блішок ще немає, пізнім літом їх уже немає.

2. Вкривайте посадки агроволокном. Як ми вже говорили вище - під укриття блішкам забратися складно.

3. Опудрюйте грядки золою соняшника до появи сходів.

4. Правильна сівозміна. Не висаджуйте пекінську капусту на грядки, де росли інші хрестоцвітні культури: редис, дайкон, гірчиця або будь-яка інша капуста. Личинки хрестоцвітної блішки зимують в грунті, тому шкідник обов'язково з'явиться.

5. Змішані посадки. Це прекрасний спосіб обдурити блішку. Збийте її з пантелику, садіть пекінську капусту разом з томатами, огірками, картоплею, часником, цибулею або петунією.

Якщо ж блішка дісталася до пекінської капусти, незважаючи на всі ваші зусилля - почитайте нашу статтю

Блішка на капусті: як її позбутися?

Як бачите, виростити пекінську капусту зовсім не складно, при бажанні можна отримати два урожая за сезон. Якщо ви виконаєте ці нескладні заходи - у вас буде хороший, здоровий і багатий урожай пекінської капусти.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*