Догляд за плодовими деревами у період дозрівання плодів: 5 корисних порад

12 июля 2019
Зараз у розпалі сезон дозрівання плодів на деревах. Але вже пора підготуватися, щоб гарно доглянути плодові дерева після збору врожаю. Більшість пагонів плодових дерев в серпні призупиняють ріст, а на кінці приросту та в листових пазухах з’являються бруньки. Якщо в цей важливий для дерев момент ви будете проводити підживлення та періодично поливати їх, то дерева почнуть активно утворювати квіткові бруньки. А це означає, що в майбутньому році ви отримаєте хороший урожай. Перегляньте поради, які допоможуть вам правильно підготувати плодові дерева до зимівлі.
1. Поставте підпори під дерева з плодами. Якщо урожай видався великий, він може пошкодити дерева. Допоможіть гілкам утримати додаткову і чималу вагу плодів, які дозрівають. Насамперед поставте їх під самі навантажені гілки літніх сортів, потім під осінні, потім – під зимові сорти дерев.
2. Підгодуйте дерева. Щоб плодові дерева добре перенесли зиму, зробіть підгодівлю фосфорно-калійними добривами. Вносьте їх з розрахунку 20-25 г суперфосфату + 20 г хлористого калію на 1 м2. Рівномірно розкидайте цю суміш по поверхні ґрунту під дерева.
3. Побіліть штамби плодових дерев. Для цього є готова фарба для захисту дерев, яка містить протигрибкові та протимікробні добавки. Або приготуйте суміш для побілки дерев самостійно. Змішайте 4 частини глини + 1 частину свіжого коров’яку + 1 частину попілу соняшника у відрі води та додайте туди карбамід. Обробка штамбів дерев захистить дерева від хвороб і шкідників, буде довго триматися на стовбурі, а після дощів буде віддавати корі поживні речовини. Крім того, садова побілка – це ще й хороше позакореневе підживлення.
Про побілку дерев: навіщо, коли та як?
Читайте у нашій статті.
4. Захистіть дерева від шкідників. В серпні та навіть у вересні ще тримаються високі температури, а це може спровокувати відродження гусені яблуневої плодожерки. Якщо опалих плодів стає забагато, є сенс використати хімічні засоби від плодожерки.
Як позбавитися плодожерки в саду?
Читайте більше у нашій статті.
5. Обприскайте дерева від парші. Збудник цього грибкового захворювання особливо чутливий до азоту, тому перед листопадом обробіть сад розчином сечовини. Обприскайте листя, гілки, стовбур і опале листя. Але потрібно знати, що сечовина істотно збільшує кислотність ґрунту. Тому, якщо ґрунт вже підкислений, його потрібно нейтралізувати. Для цього додайте у карбамід крейду та вносьте. Також для нейтралізації можна у сечовину додати гранфоску або фосфоритне борошно.
Більше про властивості та дозування сечовини (карбаміду)
читайте у нашій статті.
У серпні в плодових садах багато клопотів. Більшість з них дуже приємні – збір хорошого врожаю завжди радує. І чим більше праці та любові ви вкладете в свій плодовий сад наприкінці літа, тим ряснішим буде урожай наступного року. Бажаємо вам здорових та щедрих врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий