Догляд за селерою у відкритому грунті

Догляд за селерою у відкритому грунті

30 ноября 2020

Ми вже розповіли про те, як виростити розсаду селери. У цій статті поговоримо, як доглядати за селерою після посадки у відкритий грунт.
На першому етапі, поки селера в розсаді, догляд за всіма трьома різновидами (листова, черешкова і коренева) не відрізняється. Але після того як вона пересаджена у відкритий грунт, агротехніка починає відрізнятися.

Листова селера

Самий невибагливий різновид селери, клопоту з нею практично ніякого.курячий послід
Полив. Це, мабуть, єдина вимога листової селери - грунт повинен бути весь час злегка вологим.
Підживлення. Якщо земля родюча, ділянка з осені була заправлена органікою, можна обійтися без підгодівлі. На бідних грунтах листову селеру досить підгодувати двічі:
через 2 тижні після висадки розсади у відкритий грунт і повторити ще через місяць: настій курячого посліду (1:25). Норма витрати - 10 л на 1 кв.м.

Черешкова селера

Вона більш примхлива, ніж листові сорти, і догляд повинен бути ретельним.
Полив. Якщо з листовою селерою можна трохи схалтурити, то при вирощуванні черешкової за вологістю ґрунту потрібно стежити особливо уважно. Якщо він пересохне, пагони виростуть грубими, волокнистими і гіркими, можуть розтріскатися. При надлишку вологи велика ймовірність, що вона загине.
Підживлення:суперфосфат
1. Через 2-3 тижні після висадки розсади в грунт: настій курячого посліду (1:25). Норма витрати - 10 л на 1 кв.м.
2. Через 3 тижні після першого: будь-яке комплексне мінеральне добриво. Але краще все-таки використовувати суперфосфат.
Підгортання. У той момент, коли стебла починають товщати, черешкову селеру потрібно підгорнути на висоту 10 см.
В кінці липня стебла черешкові селери потрібно обернути або укрити агроволокном - чорним або білим, не важливо. Головне, щоб матеріал пропускав повітря. Це захистить черешки від сонячних променів, вони придбають салатовий відтінок і ніжний смак.

Коренева селера

Коренева селера має найбільше відмінностей від своїх побратимів і догляд за нею теж відрізняється.
Полив. У першій половині літа кореневу селеру поливають так само, як і інші різновиди - грунт повинен буди постійно злегка вологим. А ось у другій половині полив потрібно істотно скоротити - досить раз на тиждень, щоб грунт встигав просихати. В іншому випадку коренеплід виросте водянистим і не буде зберігатися.калійна сіль
Підживлення. Кореневу селеру не прийнято підгодовувати протягом сезону, всі добрива вносять в грунт навесні, перед посадкою: 3-4 кг компосту, по 1 ст.  ложці аміачної селітри, суперфосфату і калійної солі (на 1 кв. м.).
За місяць до збирання у кореневої селери обріжте саме нижнє листя.
Копати селеру потрібно акуратно, щоб не пошкодити коренеплоди. Або висмикувати з грунту за бадилля, якщо, звичайно, земля пухка і дозволяє це зробити.
Після збирання бадилля обрізають так, щоб залишилися черешки довжиною близько 2 см. Кілька годин коренеплоди сушать на сонці або в сараї, якщо погода погана. Після цього можна відправляти на зберігання.
Як бачите, виростити селеру не складно, з цим легко впорається і початківець-садівник. Спробуйте, у вас все вийде!
Бажаємо вам здорових і щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*