Догляд за трояндами - системно і регулярно

Догляд за трояндами - системно і регулярно

10 сентября 2020

Осінь - прекрасна пора для посадки троянд. У продажі великий асортимент саджанців троянд і якщо ви вирішили розводити ці прекрасні квіти - план захисту і догляду за трояндами бажано продумати заздалегідь і на весь сезон запастися необхідними препаратами.

Дві основні напасті вражають троянди: комахи-шкідники і грибні захворювання, різні види плямистостей, борошниста роса і ін. Тлі і трипси, цикадки - звичайна біда початку літа, але можуть з'являтися і пізніше. Листовійки, щитівки, листогризучі гусениці і жуки нападають в кінці літа і початку осені.

Боротьба з хворобами троянд

Грибні захворювання виникають в будь-який період вегетації, особливо при сирій погоді. Для троянд особливо небезпечні борошниста роса і чорна плямистість. Грибні захворювання псують пагони, листя і квіти, послаблюють рослини. При важкому ураженні чорної плямистості до кінця літа стебла троянд можуть повністю оголитися, листя не залишиться зовсім. Кущ піде в зиму ослабленим, ризик, що він не перезимує, різко зростає.

Універсальний і найефективніший спосіб боротьби з хворобами троянд - обробки фунгіцидами. Тут дуже важлива системність, не чекайте появи перших ознак захворювання. Як тільки у троянд навесні з'являться бруньки - відразу ж проведіть обробки фунгіцидом. Потім кожні два тижні повторюйте обприскування, змінюючи препарати.

Надійні і перевірені досвідом фунгіциди: Джип від фітофторозу, системний фунгіцид Магнікур Енерджі від кореневих гнилей та пероноспорозу, ФітоХелп від грибкових та бактеріальних хвороб.

Джип від фітофторозуфунгіцид Магнікур ЕнерджіФітоХелп


Посадка троянд восени

Боротьба зі шкідниками троянд

Самий надійний засіб - інсектициди, так як агротехніка (ручне збирання комах, наприклад) в цьому випадку малоефективна. Принцип простий: бачимо ворогів - дістаємо зброю і обприскуємо, не забуваючи, що комахи мають певний цикл розвитку. Тому повторюваність обробок теж важлива.

Ефективні інсектициди: від ґрунтових шкідників - біоінсектицид Метавайт, від попелиці, блішок і трипсів - Прованто Дуплет Bayer, від білокрилки, молі і листовійки - Прованто Максі (Конфідор Максі) Bayer.

біоінсектицид МетавайтПрованто Дуплет BayerПрованто Максі (Конфідор Максі) Bayer


Попелиці на трояндах і способи боротьба з ними

Підживлення і зняття стресу

Іноді виникають проблеми з укоріненням або зростанням трояндових кущів. Необхідно їм трохи допомогти: дати додаткове харчування, зняти стрес, простимулювати зростання. Регулятори росту рослин мають антистресові властивості, допомагають в умовах посухи, спеки, заморозків, зайвої вологості і при інших негативних впливах. Застосовуються як позакореневе підживлення і для обприскування по листю.

При посадці саджанців троянд рекомендуємо використовувати органічне добриво з вітамінами і мікроелементами в формі халатів, біостимулятор кореневої системи без хлора Radifarm плюс, який спеціально розроблений для розвитку кореневої системи.  Він зменшить стрес при посадці і забезпечить правильний розвиток кореневої системи рослин.

Щоб троянди радували цвітінням, не доставляли клопоту, їм потрібна турбота. При системному і регулярного догляду результати будуть вражаючі.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*