Ефективне застосування аміачної селітри в саду та на городі

Ефективне застосування аміачної селітри в саду та на городі

18 декабря 2018

Застосування аміачної селітри в сільському господарстві обумовлено тривалою доступністю азоту, що особливо важливо для рослин з довгим вегетаційним періодом. Хімічний компонент відповідає за вироблення хлорофілу і рослинного білка, без якого неможливий розвиток рослини. Підживлення аміачною селітрою гарантує здоровий ріст пагонів, сприяє тривалому цвітінню і відповідно високому врожаю.

З чого роблять аміачну селітру?

zastosuvannya-amiachnoi-selitri

Отримують селітру з концентрованої азотної кислоти і аміаку. Речовина належить до групи мінеральних добрив з високим вмістом азоту (26-34%). Активним компонентом, що входить до складу аміачної селітри, є сірка (4-14%). Вона допомагає кращому засвоєнню азоту рослинами. Виробляється хімічна сполука у вигляді гранул або порошку. Розмір крупинок в діаметрі становить 3-3,5 мм.
Забарвлення буває біле, сіре, світло-рожеве. Часто до основних інгредієнтів додають інші мікроелементи з метою використання в різних кліматичних зонах. Селітру допустимо змішувати з калійними або фосфорними добривами. Процедуру з'єднання поживних речовин можна проводити безпосередньо перед внесенням у ґрунт.

Властивості аміачної селітри

  1. Стимулює приріст і швидкий розвиток рослин.
  2. Підвищує опірність культур різних негативних чинників.
  3. Захищає від можливих бактеріальних захворювань. Плоди, вирощені з використанням аміачної селітри, згодом зберігаються значно довше. Підвищується плодоношення культур.


Чи не впливає застосування аміачної селітри на якість врожаю? Ні, добриво повністю розчиняється у воді, і при поливі насичує ґрунт корисними мікроелементами.
До недоліків аміачної селітри варто віднести кислотність. У кислих ґрунтах спостерігається значне зниження врожайності. Що робити, якщо ґрунт має підвищену кислотність? Читайте у нашій статті.

Якщо селітру використовують як добриво, то склад може змінюватися. Існує кілька типів.zastosuvannya-amiachnoi-selitri-2


Марка Б - поширений тип селітри для добрива розсади і кімнатних рослин. Хімічна формула простої аміачної селітри NH4NO3.

Основні умови використання аміачної селітри

Високоефективне добриво вибирають з урахуванням складу ґрунтів, кліматичних особливостей даного регіону, виду рослин, власних агрохімічних можливостей.

zastosuvannya-amiachnoi-selitri-1

Універсальний засіб підходить практично для всіх типів ґрунтів. У піщаних ґрунтах склад не зміниться під впливом селітри. Застосовуючи в підзолистих землях можна спостерігати ефект підкислення. У глинисті, важкі ґрунти добриво вносять в осінньо-весняний період.
Повсюдно застосовується аміачна селітра в садовому господарстві. Нею підгодовують фруктові дерева, ягідні чагарники. Удобрюють ґрунт азотистою речовиною при посадці зернових, овочевих культур, а також стимулюють ріст квітів, які повільно ростуть або для декоративно-листяних кімнатних рослин.

Ми бажаємо вам багатих та здорових врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*