Ефективні методи боротьби зі слимаками

Ефективні методи боротьби зі слимаками

9 июля 2019

Досить милого черевоногого - слимака, природа обдарувала надзвичайною ненажерливістю, яка приносить садівникам і городникам багато клопоту. Здається, що слимак може зжерти все живе в саду і городі! Крім цього, слимаки переносять хвороботворний грибок, який небезпечний не тільки для рослин, але і для домашньої худоби. І як же стримати його апетити? Про ефективні методи боротьби зі слимаками розповімо в цій статті.

Яку шкоду наносять слимаки?

Особливу шкоду у вигляді практично повністю знищеної надземної частини самих різних культур слимаки наносять в південних регіонах України. В центрі та на півночі, де раніше настають заморозки, відкладені яйця рідко переживають зиму, а це різко обмежує чисельність слимаків і збиток він них буває не такий катастрофічний.

Як боротися зі слимаками?

Заходів боротьби зі слимаками існує величезна кількість: від підошви черевика до хімічних препаратів, але краще починати з профілактики. Може статися, з огляду на певні тонкощі і знаючи біологію шкідника, що ви досягнете ситуації, коли на вашій ділянці дивом з'явиться не більше пари слимаків, які ніякої серйозної шкоди не заподіють.

Профілактичні заходи боротьби зі слимакамипозбавитися від слимаків

1. Найважливіше - дотримуйтеся схеми посадки, не загущайте рослини, боріться з бур'янами, дотримуйтеся чистоти і порядку на ділянці і не перестарайтеся з поливом. Особливо з неконтрольованим поливом шляхом дощування, коли ставляться розбризкуачі та вода летить на всі боки, щедро змочуючи і те, що потрібно і те, що зовсім не обов'язково.


2. Не допускайте заростання грядок бур'янами, в тому числі і міжрядь, це більш ніж зручне місце і для дислокації слимаків, і для їх розмноження.


3. Приблизно в листопаді, перед самими морозами, перекопайте грунт на повний штик лопати, та так і залиште до весни. Слимаки фізично не можуть ховатися глибоко, вони загинуть першої ж зими, разом з відкладеним яйцями, тому навесні у вас буде мінімум проблем з усуненням цього шкідника.


4. Навесні ділянку можна перекопати повторно і також залишити грудки не розбитими хоча б на пару днів. Це потрібно для того, щоб добити той яйцеклад, що перезимував - тепер він просто висохне під жаркими весняними променями сонця.

позбавитися від слимаків
5. Також добре всі міжряддя і садові доріжки, які на ділянці постійні з року в рік, засипати сосновою корою. Справа в тому, що слимаки можуть легко пересуватися по рівній і вологій поверхні, а ось «гострі» краї мульчі відлякають шкідників. До того ж такої мульчі вистачить надовго.
Все, що треба знати про мульчу з соснової кори, її видах та дії - читайте у статті.


6. І звичайно, не забувайте про пернатих. Правда, вони можуть теж завдати шкоди - склювати верхівки деревах, знищивши частину врожаю, але заодно вони знищать і всіх слимаків, яких побачать на ділянці, тому можна додатково розвісити годівниці взимку, і тоді навесні птиці обов'язково повернуться на вашу ділянку.


7. Крім птахів, із задоволенням поїдають слимаків їжаки. Для того, щоб вони прийшли на вашу ділянку, можна де-небудь в кутку садка організувати найпримітивніший ставок - вкопати простий пластиковий таз і заповнити його водою.

Рослини проти слимаків

За відгуками ряду городників, слимаків може відлякати навіть аромат ряду рослин. Наприклад, таких як часник, шавлія, і звичайно, чорнобривці. Розсадити ці рослини можна по краях грядок з овочами, сподіваючись, що слимаки обійдуть їх стороною.позбавитися від слимаків

Ручний збір слимаків

Крім усього вищеописаного, ви завжди можете докласти і свої руки до боротьби зі слимаками, просто зібравши тих, що знайдете. Запам'ятайте, однак, що істоти вони хитрі, орудують в нічний час, а вдень ховаються в затишних куточках. Щоб їх знайти є найпростіший прийом - полийте грунт і покладіть на його поверхню шматочки шиферу, картону, пластику, заліза або подібного матеріалу. Вранці підійміть їх. Якщо на вашій ділянці є слимаки, то мало не вся їхня популяція буде зосереджена в ідеальних, на їхню думку, укриттях.

Препарати проти слимаків

Відлякає слимаків внесений у міжряддя суперфосфат. Його кількість не повинна перевищувати 20 г на квадратний метр або розсипати гашене вапно в тій же кількості.
Іноді з успіхом використовують суміш вапна і тютюнового пилу. Кількість і того і іншого повинна бути рівною і складати близько 50 г на квадратний метр. Якщо немає вапна і тютюнового пилу, то в тій же кількості і таким же чином можна використовувати суміш звичайнгої попілу соняшника і звичайного тютюну, причому цією сумішшю можна опудрювальні не тільки міжряддя, а й самі рослини.
Справжньою отрутою для голих слимаків є залізний купорос. Для більшого ефекту залізний купорос необхідно перемішати з річковим або звичайним будівельним піском і розсипати цей склад по периметру ділянки. Як тільки слимак заповзе на таку суміш, то через кілька секунд загине.позбавитися від слимаків
Переважна більшість препаратів для боротьби з голими слимаками засновані на основі пестицидів. Ми настійно радимо користуватися дозволеними до застосування препаратами, уважно вивчати клас небезпеки, який обов'язково повинен бути вказаний на упаковці з препаратом, і якщо він вище трьох (2-1), то слід неодмінно користуватися захисними рукавичками та маскою, обробляти ділянку в безвітряну погоду і  строго дотримуючись інструкції на упаковці.
З тих препаратів, що користуються популярністю в боротьбі зі слимаками можна назвати Слизнестоп BROS або Антислизень. Слимаки поїдають гранули або порошок і швидко гинуть.

В нашому інтернет магазині великий вибір засобів захисту рослин від слимаків та інших шкідників. Робіть свій вибір. Ми бажаємо вам щедрих та здорових урожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*