Ефективні методи боротьби зі слимаками

9 июля 2019
Досить милого черевоногого - слимака, природа обдарувала надзвичайною ненажерливістю, яка приносить садівникам і городникам багато клопоту. Здається, що слимак може зжерти все живе в саду і городі! Крім цього, слимаки переносять хвороботворний грибок, який небезпечний не тільки для рослин, але і для домашньої худоби. І як же стримати його апетити? Про ефективні методи боротьби зі слимаками розповімо в цій статті.
Яку шкоду наносять слимаки?
Особливу шкоду у вигляді практично повністю знищеної надземної частини самих різних культур слимаки наносять в південних регіонах України. В центрі та на півночі, де раніше настають заморозки, відкладені яйця рідко переживають зиму, а це різко обмежує чисельність слимаків і збиток він них буває не такий катастрофічний.
Як боротися зі слимаками?
Заходів боротьби зі слимаками існує величезна кількість: від підошви черевика до хімічних препаратів, але краще починати з профілактики. Може статися, з огляду на певні тонкощі і знаючи біологію шкідника, що ви досягнете ситуації, коли на вашій ділянці дивом з'явиться не більше пари слимаків, які ніякої серйозної шкоди не заподіють.
Профілактичні заходи боротьби зі слимаками
1. Найважливіше - дотримуйтеся схеми посадки, не загущайте рослини, боріться з бур'янами, дотримуйтеся чистоти і порядку на ділянці і не перестарайтеся з поливом. Особливо з неконтрольованим поливом шляхом дощування, коли ставляться розбризкуачі та вода летить на всі боки, щедро змочуючи і те, що потрібно і те, що зовсім не обов'язково.
2. Не допускайте заростання грядок бур'янами, в тому числі і міжрядь, це більш ніж зручне місце і для дислокації слимаків, і для їх розмноження.
3. Приблизно в листопаді, перед самими морозами, перекопайте грунт на повний штик лопати, та так і залиште до весни. Слимаки фізично не можуть ховатися глибоко, вони загинуть першої ж зими, разом з відкладеним яйцями, тому навесні у вас буде мінімум проблем з усуненням цього шкідника.
4. Навесні ділянку можна перекопати повторно і також залишити грудки не розбитими хоча б на пару днів. Це потрібно для того, щоб добити той яйцеклад, що перезимував - тепер він просто висохне під жаркими весняними променями сонця.
5. Також добре всі міжряддя і садові доріжки, які на ділянці постійні з року в рік, засипати сосновою корою. Справа в тому, що слимаки можуть легко пересуватися по рівній і вологій поверхні, а ось «гострі» краї мульчі відлякають шкідників. До того ж такої мульчі вистачить надовго.
Все, що треба знати про мульчу з соснової кори, її видах та дії - читайте у статті.
6. І звичайно, не забувайте про пернатих. Правда, вони можуть теж завдати шкоди - склювати верхівки деревах, знищивши частину врожаю, але заодно вони знищать і всіх слимаків, яких побачать на ділянці, тому можна додатково розвісити годівниці взимку, і тоді навесні птиці обов'язково повернуться на вашу ділянку.
7. Крім птахів, із задоволенням поїдають слимаків їжаки. Для того, щоб вони прийшли на вашу ділянку, можна де-небудь в кутку садка організувати найпримітивніший ставок - вкопати простий пластиковий таз і заповнити його водою.
Рослини проти слимаків
За відгуками ряду городників, слимаків може відлякати навіть аромат ряду рослин. Наприклад, таких як часник, шавлія, і звичайно, чорнобривці. Розсадити ці рослини можна по краях грядок з овочами, сподіваючись, що слимаки обійдуть їх стороною.
Ручний збір слимаків
Крім усього вищеописаного, ви завжди можете докласти і свої руки до боротьби зі слимаками, просто зібравши тих, що знайдете. Запам'ятайте, однак, що істоти вони хитрі, орудують в нічний час, а вдень ховаються в затишних куточках. Щоб їх знайти є найпростіший прийом - полийте грунт і покладіть на його поверхню шматочки шиферу, картону, пластику, заліза або подібного матеріалу. Вранці підійміть їх. Якщо на вашій ділянці є слимаки, то мало не вся їхня популяція буде зосереджена в ідеальних, на їхню думку, укриттях.
Препарати проти слимаків
Відлякає слимаків внесений у міжряддя суперфосфат. Його кількість не повинна перевищувати 20 г на квадратний метр або розсипати гашене вапно в тій же кількості.
Іноді з успіхом використовують суміш вапна і тютюнового пилу. Кількість і того і іншого повинна бути рівною і складати близько 50 г на квадратний метр. Якщо немає вапна і тютюнового пилу, то в тій же кількості і таким же чином можна використовувати суміш звичайнгої попілу соняшника і звичайного тютюну, причому цією сумішшю можна опудрювальні не тільки міжряддя, а й самі рослини.
Справжньою отрутою для голих слимаків є залізний купорос. Для більшого ефекту залізний купорос необхідно перемішати з річковим або звичайним будівельним піском і розсипати цей склад по периметру ділянки. Як тільки слимак заповзе на таку суміш, то через кілька секунд загине.
Переважна більшість препаратів для боротьби з голими слимаками засновані на основі пестицидів. Ми настійно радимо користуватися дозволеними до застосування препаратами, уважно вивчати клас небезпеки, який обов'язково повинен бути вказаний на упаковці з препаратом, і якщо він вище трьох (2-1), то слід неодмінно користуватися захисними рукавичками та маскою, обробляти ділянку в безвітряну погоду і строго дотримуючись інструкції на упаковці.
З тих препаратів, що користуються популярністю в боротьбі зі слимаками можна назвати Слизнестоп BROS або Антислизень. Слимаки поїдають гранули або порошок і швидко гинуть.
В нашому інтернет магазині великий вибір засобів захисту рослин від слимаків та інших шкідників. Робіть свій вибір. Ми бажаємо вам щедрих та здорових урожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий