Фітофтора на картоплі: ефективні методи боротьби

Фітофтора на картоплі: ефективні методи боротьби

23 февраля 2020

Картопля один з головних овочів на нашому столі. Коренеплід вважається другим по значимості після хліба. Тому, коли насадження культури вражає фітофтора - це прирівнюється до катастрофи.

Як вести боротьбу з фітофторою картоплі?

Підступність фітофтори полягає в тому, що після збору врожаю збудники хвороби непоміченими зимують у плодах, призначених на посадку навесні. При вирощуванні картоплі в промислових масштабах втрата врожайності через захворювання досягає 58-65%.

Способи боротьби з фітофторозомзалізний купорос

Щоб отримати гідний урожай коренеплодів, потрібно знати, як уберегти картоплю від фітофтори. Для початку проведіть дезінфекцію і переберіть матеріалу для посадки. Обробіть бульби перед самою посадкою фунгіцидами.

Якщо в минулому сезоні на ділянці були заражені рослини, обеззаразьте ґрунт мідним або залізним купоросом. Пролити ґрунт проти фітофтори можна препаратом хлорокис міді (ХОМ).

Препарати від фітофтори картоплі

У складі біопрепаратів Фітоспорин або Фітодоктор є бактерії, які ефективно нейтралізують спори фітофтори. Строки обробки картоплі біологічними засобами залежать від погодних умов. Після дощу необхідно провести повторне обприскування. Для збереження життєдіяльності корисних бактерій підтримуйте ґрунт у вологому стані. Препарат Фітоспорін-М допомагає не тільки позбутися від фітофтори на картоплі. Природний антибіотик нешкідливий для здоров'я, створює здорову мікрофлору кореневої системи, підвищує стійкість рослин до несприятливих факторів.

Також від фітофтори на картоплі використовуйте

Ридоміл Голд. Контактно-системний протруйник. Діючі речовини проникають в рослину на клітинному рівні, пригнічують конідії, не дають бактеріям розмножуватися. Перше обприскування робочим розчином проводити в профілактичних цілях до цвітіння картоплі. Максимальна кількість обробок - три.

Скор. Системний фунгіцид. При попаданні на картоплю проникає в тканини рослини, порушує виборчу проникність клітинних мембран міцелію, знижує рівень спороношення. Дія препарату настає через 2,5 години після обробки. Максимальна кількість обприскувань за сезон - 2.

Бордоська суміш. Контактний фунгіцид від фітофтори на основі мідного купоросу. Друга активнодіюча речовина препарату - негашене вапно. Допустима кількість обприскувань за сезон залежить від ступеня захворювання.

Квадріс. Системно-контактний фунгіцид нового покоління. Не має у своєму складі важких металів і сірки. Тому не має негативного впливу на рослини, людини і навколишнього середовища. Препаратом можна обприскувати картоплю за п'ять днів до викопування. Максимальна кількість обробок за сезон - 4.

ридоміл голдскорквадріс

Хвороби картоплі – як з ними боротися?

Читайте у нашій статті.

Якщо фітофтороз з'явився на ділянці - восени проведіть ретельне прибирання. Сухе бадилля обов'язково потрібно спалити, садові інструменти продезінфікувати, ґрунт пролити мідним або залізним купоросом.

У наступному сезоні садити картоплю на ділянці, де спалахнуло вогнище фітофтори, не варто. Можна засіяти грядку горохом або гірчицею. Сидерати піддобрять землю і нейтралізують в ґрунті  залишки збудників фітофтори.

Бажаємо вам здорових і щедрих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*