Фітофтороз томатів. Заходи боротьби і профілактика

Фітофтороз томатів. Заходи боротьби і профілактика

24 мая 2020

Фітофтороз, або фітофтора - захворювання серйозне, але все ж не найстрашніше, що може статися з нашими томатами. При знанні особливостей захворювання, його можна попередити, позбавивши себе від розчарувань. Крім томату фітофтора вражає баклажани, перець, картоплю, а іноді фітофтору можна зустріти навіть на суниці.

Які причини виникнення фітофторозу на томатах?

Сприятливим періодом для прогресування фітофторозу є:

Як боротися з фітофторою на помідорах?

Вибирайте препарати від фітофтори з орієнтиром на те, що ця хвороба дуже швидко виробляє стійкість до хімії, а значить беріть засоби з різними діючими речовинами. Обробки проводьте один раз на тиждень, чергуючи фунгіциди, у вечірній час при відсутності вітру. Останнє обприскування повинно пройти не пізніше ніж за 20 днів до збору врожаю.

Ефективні фунгіциди від фітофтори

Ревус Топ, Ридоміл Голд або Світч.

ревус топрідомил голдсвітч

Досить дієвим варіантом виступають і мікробіологічні препарати, такі як Фітоспорін-М. Наявні в ньому мікроорганізми активно пригнічують грибок фітофтори і знищують хвороботворні бактерії інших збудників. Однак повністю знищити буру гниль томатів вони не зможуть, тому застосовувати їх необхідно в сукупності з іншими методами боротьби і профілактики.фітоспорин-м

Краще, звичайно, не чекати, коли для грибка настане сприятливий момент, а заздалегідь подбати про те, щоб захистити від нього свої томати.

При наближенні до небезпечного періоду слідкуйте за чистотою томатних насаджень від бур'янів, при поливі не допускайте попадання вологи на листя, проведіть підгодівлю з підвищеним вмістом калію та обприскування борною кислотою. Обприскування повторіть ще два рази з інтервалом в два тижні, до почервоніння плодів.

Зола соняшника від фітофтори. Приблизно 300 г золи прокип'ятити близько 30 хвилин в невеликій кількості води. Відстояти, процідити, розвести в 10 л води з додаванням прилипача.

Мідний купорос. На 10 л води 2 г мідного купоросу і прилипач.

Обприскуйте цими розчинами ваші помідори від фітофтори.

Також почитайте про головних шкідників томатів та як з ними боротися.

А ми бажаємо вам гарних та здорових врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*