Фунгіциди, їх класифікація та необхідність застосування

24 июля 2020
При вирощуванні сільськогосподарських культур кожен стикається з необхідністю боротьби з безліччю патогенів. Хвороби роблять величезний економічний вплив на вирощування культур, зменшуючи врожайність і негативно впливаючи на якість врожаю. Застосування фунгіцидів здатне скоротити втрати врожаю і підвищити його якість.
Основні аспекти застосування фунгіцидів:
- підвищення врожайності культур, за рахунок зниження втрат від хвороб,
- підвищення якості продукції, за рахунок знищення патогенів, що знижують якість одержуваного врожаю і роблять непридатним його до вживання,
- збільшення термінів зберігання продукції - отримання здорового врожаю, вільного від збудників, що викликають псування продукції при зберіганні.
Фунгіциди - це особливий вид пестицидів, призначений для боротьби з грибними патогенами.
Класифікація фунгіцидів
За способом проникнення в організм патогена і розподілу в оброблюваної культури:
1. Контактні фунгіциди перешкоджають проникненню збудників хвороби в рослину, але самі не проникають, залишаючись на обробленої поверхні.
2. Обмежено системні фунгіциди - речовини даного класу здатні проникати всередину оброблених рослин, перерозподілятися, але не здатні переміщатися по судинно-провідній системі рослин.
3. Системні фунгіциди - речовини, що добре проникають в рослину і пересуваються по судинно-провідній системі, поширюючись по рослині.
Деякі хвороби рослин здатні знищити до 100% врожаю. Хвороби поділяють на інфекційні, що викликаються патогенами, і неінфекційні, що викликаються несприятливими умовами навколишнього середовища або поганим станом ґрунту.
![]() | ![]() | ![]() |
Слід розуміти, що фунгіциди допомагають тільки проти інфекційних хвороб рослин.
Для боротьби з кореневими і прикореневими гнилями застосовують комплексні фунгіцидні протруйники, що містять 2 і більше компонента, які відрізняються механізмами дії і способом поширення по рослині, володіють тривалою захисною дією, наприклад, протруйник Максим 025 FS.
Основні патогени, що поширюються повітряним шляхом - це види іржі, види септоріозу, збудники несправжньої борошнистої і борошнистої роси.
Для боротьби з патогенами, що поширюються повітряним шляхом, важливо здійснювати постійний контроль посівів, і при перших симптомах виявлення захворювань застосовувати фунгіциди, що мають хорошу лікуючу дію: фунгіцид Джип або Магнікур Енерджі Bayer.
Водний шлях поширення - поширення патогенів за допомогою спор з краплями води (наприклад, дощ). Цей спосіб поширення характерний як для грибних, так і для бактеріальних патогенів. Обробіть рослини фунгіцидами системної дії з тривалим захисним періодом: Квадріс Syngenta, Топаз 100 ЕС Syngenta або Фітоспорин-М.
Вибір фунгіциду повинен бути індивідуальним для кожного випадку. У нашому магазині ви можете купити сучасні фунгіциди, які мають високу токсичність до патогенів, швидко поширюються по рослині, екологічно безпечні, мають стійкість до погодних умов і мають множинний механізм дії.
Несправжня борошниста роса. Пероноспороз. Методи боротьби
Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий