Фунгіциди на основі міді: для чого застосовувати?

Фунгіциди на основі міді: для чого застосовувати?

4 апреля 2020

У цій статті ми поговоримо про фунгіциди, які містять мідь і розповімо про їх застосування в садівництві та городництві.

Механізм дії

Діючою речовиною всіх фунгіцидів з міддю є іони міді. Вони пов'язують із сульфгідрильними і аміногрупами амінокислот і змінюють третинну структуру білків. Такі білки не функціонують нормально, що призводить до порушення обміну речовин і загибелі клітини.

Найбільшу чутливість до міді виявляють гриби, хоча деякі пестициди впливають також і на бактерії. Втім, як бактерицидні препарати, мідьвмісні речовини не є пестицидами.

мідний купорос

Мідь не проникає вглиб рослинних тканин: тому всі фунгіциди з міддю контактні. Вони легко змиваються водою і мають порівняно невеликий період захисту.

Мідний купорос

Мідний купорос – це пентагідрат сульфату міді - тобто сульфат міді, пов'язаний з 5 молекулами води. Використовується переважно у садівництві для захисту від моніліозу, парші, септоріозу, мілдью винограду, несправжніх борошнистих рос і деяких інших хвороб. Як правило, застосовують 1% розчин з нормою витрати робочої рідини близько 10 л на 100 м2.

Розчин мідного купоросу має кислу реакцію і може викликати опік листя. Тому його застосовують тільки ранньою весною, до розпускання бруньок або восени після опадання листя. В період активної вегетації для обприскування саду використовують бордоську рідину.

Як застосовувати мідний купорос для захисту і лікування рослин

читайте у статті.бордоська суміш

Бордоська рідина

Рідина являє собою суміш 1% водного розчину мідного купоросу і 1% вапняного молока у співвідношенні 1:1. Простіше кажучи, для приготування 10 літрів бордоської рідини використовують 100 грамів купоросу, 100 грамів негашеного вапна і 10 літрів води.

Бордоська суміш використовується для захисту саду від парші, моніліозу, септоріозу, антракнозу і іржі – з різною ефективністю. В овочівництві вона теж застосовується досить широко – по-перше, для захисту картоплі та томатів від фітофторозу, а крім того, для захисту буряків від септоріозу, цибулі – від пероноспорозу і т. п.хлорокис міді

Докладно про застосування бордоської рідини ви можете прочитати тут.

Хлорокис міді (ХОМ)

Хлорокис міді – це фунгіцид, вироблений у вигляді 90% змочувального порошку світло-зеленого кольору. Він може повністю замінити більш відому бордоську суміш, але після обробки швидше випаровується з рослин. Однак перевагою хлороокису міді перед бордоською рідиною є більш просте приготування розчину, який виходить при перемішуванні препарату з водою. Цей фунгіцид має досить широку сферу застосування - причому дозування і кількість обробок для різних культур і хвороб відрізняються. Приводити всі схеми обробок в рамках цієї статті недоцільно: тому ми рекомендуємо прочитати нашу статтю застосування хлорокису міді, в якій дано детальні рекомендації.

Бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*