Гашене вапно

Гашене вапно

18 декабря 2019

Гашене вапно, пушонка або гідроксид калію - це неорганічне з'єднання у вигляді білого порошку. Використовують гашене вапно для вапнування ґрунтів, якщо рівень кислотності нижче 5,5. Гашене вапно можна отримати шляхом змішування вапна негашеного з водою з розрахунку на 10 кг вапна на 3-4 літри води. А краще купити готове гашене вапно.


Негашене вапно для мікроорганізмів в ґрунті буде небезпечним, так як потрапляючи у вологий ґрунт починається процес гасіння, виділяється тепло, яке і буде згубним.

гашене вапно


Гашене вапно можна замінити доломітовим борошном, в якому у великій кількості міститься не тільки кальцій, але і магній. Однак, завжди пам'ятайте - замінюючи якийсь препарат аналогом, необхідно вираховувати відсоток діючої речовини. В даному випадку це лужні речовини.
Замінники гашеного вапна: 1 кг вапна = 4-6 кг золи соняшника = 1,5-2,5 кг доломітового борошна.

Для чого використовується гашене вапно?

1. Гашене вапно застосовується як засіб боротьби з личинками і жуками, для побілки дерев, обробки дерев'яних предметів, які взаємодіють з ґрунтом: наприклад, ніжки лавок, паркани, опори для рослин і ін. Це сповільнить процес гниття і буде хорошим захистом від шкідників.

2. Також гашене вапно застосовується для профілактики в боротьбі з цвіллю в погребі, який є в кожному господарстві.

3. Гашене вапно вносять в ґрунт восени або навесні після оранки, щоб воно поступово під час дощів проникало вглиб ґрунту. Якщо ви не перекопуєте город, а провапнувати ґрунт необхідно - розподіліть відро вапна на 1 кв.м. і пройдіться сапою.

доломітове борошно

Внесення вапна не поєднують з іншим видом добрива, це може знизити результат. Також важливо пам'ятати, що гашене вапно необхідно використовувати свіжим, так як при тривалій взаємодії з вуглекислим газом повітря його властивості починають випаровуватися.

Як приготувати вапняне молоко?

Багато дачників його готують і успішно застосовують як заміну побілці, обприскуючи дерева і чагарники цілком. Таким чином проводиться суцільний захист рослин від сонячних опіків і перегрівів, кора знаходиться в «теплій шубці» взимку, на тиждень затримується весняне цвітіння, рятуючи рослини від поворотних заморозків навесні.
Готуємо вапняне молоко: в залежності від концентрації візьміть 1-2 кг гашеного вапна і розведіть в 10 л води. Готово!
Якщо вапняним молоком залити на деревах личинки шкідників, то вони не зможуть розвиватися і гусениці не зможуть пересуватися.

Більше про призначення та застосування вапна читайте в нашій статті.

А ми бажаємо вам здорових і багатих врожаїв.

Полезная статья? Поделитесь с друзьями:Комментарии
Напишите ваш комментарий
Ваш комментарий*

Спецпредложение
Саджанці троянд Специальное предложение для оптовых клиентов NDS
Подпишитесь
на рассылку и получите
50 гривен

на первый заказ от 300грн*