Гумат калію – ефективне добриво з широким спектром дії

4 августа 2019
Показники родючості безпосередньо залежать від вмісту в ґрунті гумусу. З метою заповнення норми органічних поживних речовин у ґрунті, сучасні городники охоче застосовують популярне добриво гумат калію. Для виробництва цього добрива використовуються виключно екологічно безпечні матеріали (торф, вугілля, гній, мул, неутилізованих залишки рослинності). Затребуваність гумату калію обумовлена широким спектром дії та простотою внесення.
Корисне та потрібне добриво гумат калію
Гумат калію є поживним складом, 80% якого становить гуминова кислота. Інша процентна частка відводиться амінокислотам, пептидам, ферментам, антибіотикам, активаторам росту рослин. Застосування препарату стане запорукою швидкого розвитку сильних, здорових рослин та отримання високих врожаїв.
Які властивості гумату калію?
- поліпшує фізичні, хімічні ґрунтові показники, відновлює поживні функції землі,
- знижує ґрунтову кислотність, посилює дію органіки,
- наполовину скоротить азотні підживлення,
- збільшить результативність застосування гербіцидів, інсектицидів, фунгіцидів, нейтралізує їх токсичний вплив на культури,
- допоможе виростити здорові, екологічно чисті культури, покращить смакові та зовнішні плодові характеристики,
- підвищить стійкість посаджених культур, які ростуть в несприятливих умовах,
- зміцнить кореневу систему, відновить пошкоджені корені,
- поліпшить ґрунтову мікрофлору,
- зміцнить імунітет рослин,
- підвищить якість плодів, продовжить терміни їх зберігання, вони будуть краще транспортуватися.
Завдяки внесенню гумату калію є можливість знизити вміст в ґрунті і у врожаю шкідливих речовин (важкі метали, небезпечні домішки).
Особливості використання гумату калію
Правильне використання гумату калію безпосередньо залежить від вивчення інструкції по застосуванню. Ми приготували перелік конкретних вказівок для городника, садівника.
1. Процедура замочування садивного матеріалу (насіння, розсада, саджанці) передбачає приготування розчину з розрахунку: 1 л води + 1/3 чайної ложки гумату калію. Витримайте 12 годин.
2. Для обприскування рекомендуємо приготувати суміш: 10 л води + 3 г гумату калію.
3. Для полива квітучих рослин розведіть у 10 л води 1,5 г препарату.
4. Строки обробки овочевих культур такі: до посіву, протягом вегетативного періоду. Кількість підживлень — максимум 6 процедур під час сезону.
5. Для поливу візьміть 3 г гумату калію і 10 л води. Норма витрати: 1-3 л на 1 м.кв.
6. Зелень обробляйте 2-6 разів протягом сезону. Змішування розчину здійснюється у пропорціях: 3 г гумат калію + 10 л води. Отримана суспензія використовується для кореневого підживлення з розрахунку 5 л на 1 м.кв.
7. Плодово-ягідні кущі, дерева, саджанці троянд підлягають комплексній обробці гуматом калію, гербіцидами, пестицидами. Процедура здійснюється на початку весни до цвітіння, на момент формування зав'язей, в період достигання врожаю. Полив проводьте з використанням розчину: 10 л води + 3 г гумату калію. Норми витрати: 7-10 л на 1 м.кв. Обприскування виконуйте з застосуванням 3 л суспензії на 100 м.кв.
8. Підживлення садових культур проводиться по весні. Термін обробки багаторічних рослин - до старту вегетативного періоду, однорічних - при повних сходах. Далі знадобляться 3-6 процедур підживлення через 2-3 тижні. Щоб приготувати суміш під полив, будуть потрібні 10 л води та 3 г гумату калію.
Ефективність гумату калію, що вноситься в ґрунт теплиці, істотно перевищує показники для відкритого ґрунту.
На досягнення максимального результату можна розраховувати власникам ділянок з піщаним, важким глинистим, лужним, вапняним ґрунтом, що містить залізо в невеликій кількості. На чорноземі, землях, багатих на поживні речовини, ефективність буде мінімальною. Розведення препарату повинно виконуватися відповідно до інструкції по застосуванню в воді кімнатної температури.
Неприпустимо перевищення концентрації гумату калію, зазначеної виробником в інструкції по застосуванню, - це може завдати шкоди культурам.
Грамотне використання гумату калію дозволяє вирішувати різнопланові агротехнічні завдання та добиватися солідних врожаїв. Гумат калію продемонструє прекрасні результати на невеликій садовій ділянці та в великому фермерському господарстві. Його використання гарантовано не зашкодить довкіллю. Гумат калію характеризується ціновою доступністю, зручними формами випуску та простотою використання.
Бажаємо вам щедрих та здорових врожаїв.
Комментарии
Напишите ваш комментарий